TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustang Mach-E со поинаков изглед и спецификации доаѓа во Европа

Авто Плус - 14.02.2020

Ford својот Mustang Mach-E пред европската јавност премиерно го претстави вчера во Лондон, а првите испораки се очекуваат кон крајот на годината Откако во Ford одлучија да им се приклучат на останатите производителите кои ќе го прескокнат ...

Како изгледа електричниот Mustang за Европа / ФОТО

Додај Гас - 14.02.2020

Првиот електричен кросовер на Ford ќе има автономија до 600 км со полни батерии Европската верзија на електричниот Mustang Mach-E, е претставена во Лондон, како дел од настанот на Ford под името „Go Electric“.

Aston Martin има нова „ѕверка“ - Vantage Roadster

Кајгана - 14.02.2020

Новиот Aston Martin со отворен кров ќе заблеска во полн сјај во март на Саемот за автомобили во Женева. Vantage Roadster доаѓа неколку години по купе верзијата. Автомобилот има склоплив платнен кров што се спушта за само 6,7 секунди кога возилото ...

Audi нема да учествува на саемот во Њујорк

24auto - 13.02.2020

Германскиот производител Audi го потврди она што подолго време се шпекулираше – нема да настапува на саемот за автомобили во Њујорк. Во соопштението на американската дивизија на Audi се наведува дека компанијата ќе го преиспита начинот на кој го ...

RX-9 во производство од следната година

24auto - 13.02.2020

Следната година во сериско производство влегува супер спортскиот автомобил на Mazda, моделот RX-9. Станува збор за автомобил кој го наследува популарниот RX-8. Премиерата ја имаше на саемот во Токио во 2017 година кога предизвика бројни позитивни ...

Ford Mustang Mach-E денес има европска премиера во Лондон

Automedia - 13.02.2020

Ford Mustang Mach-E, електричниот кросовер во стил на американската легенда, првпат се појави пред европската публика на настан посветен на погонот на струја во Лондон. Во врвната изведба, големиот Ford минува до 600 километри.

Aston Martin Vantage пристигнува и во Roadster варијанта

Авто Плус - 13.02.2020

Две години по претставувањето на новата генерација на моделот Vantage, во Гајдон ја претставија и неговата кабриолет верзија Во семејството на автомобили на Aston Martin Vantage од летово ќе се приклучи и Roadster варијантата.

Нова британска „ѕверка“: Aston Martin Vantage Roadster

Додај Гас - 13.02.2020

Новиот Aston Martin со отворен покрив во полн сјај ќе блесне на престојниот авто салон во Женева Vantage Roadster пристигнува неколку години по купе верзијата. Автомобилот има преклоплив покрив, кој се спушта за само 6,7 секунди кога возилото е во ...

Новиот модел Audi R8 ќе има хибриден погон

Кајгана - 13.02.2020

Во одделот на Audi Sport ја најавија третата генерација на суперспортскиот модел R8 на чијшто мотор со внатрешно согорување ќе му асистираат електрични мотори. Конечната одлука сè уште не е донесена, но во последната изјава за медиуми од Audi ...

Ја видовте ECO понудата за Ford Focus и EcoSport?

CARClub - 13.02.2020

Нашите пријатели од Ford подготвија специјална ECO понуда за моделите Focus и EcoSport – кои се достапни по специјална, промотивна цена. Новиот Focus се нуди во Trend Edition опрема, која вклучува двозонски клима уред, 16-инчни алуминиумски тркала, ...

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Кајгана - 13.02.2020

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ...

Форд ГТ добива повеќе сила и посебна карбонска серија (ВИДЕО)

Канал5 - 12.02.2020

Форд реши да го истакне моделот ГТ на автосалонот во Чикаго во 2020 година и да ги претстави своите две специјални изданија. Додека неодамнешната премиера на Mustang Shelby GT 500 го доби целото внимание на медиумите, оставајќи ги и останатите ...

Porsche Macan би можел да биде исклучиво електричен до 2024 година

Додај Гас - 12.02.2020

Извесно време, бензинскиот и електричниот модел ќе коегзистираат Станува збор за бестселерот на Porsche, Macan. На некој начин, тој го симболизира духот на времето. Моделот 911 не е тоа што клиентите најмногу избираат, напротив, тоа е кросовер, и ...

Audi quattro го празнува 40. роденден (ВИДЕО)

24auto - 12.02.2020

Брендот Audi влезе во историјата со својата специјална интерпретација на концептот за погон 4х4. За 40. роденден на Audi quattro ќе има и многу случувања низ цела Европа. Историјата на успехот почна во март во 1980 година на автомобилскиот саем во ...

Нов ѕвер од Британија: Ова е новиот Aston Martin Vantage Roadster

Точка - 12.02.2020

Новиот Aston Martin со отворен покрив ќе блесне во полн сјај во март на Саемот за автомобили во Женева. Vantage Roadster конечно пристигнува, неколку години после купе верзијата. Автомобилот има склопив платнен покрив кој се спушта за само 6,7 ...

Слушнете како звучи новото Lamborghini

Курир - 13.02.2020

Љубителите на автомобилите од фабриката во Болоња со нетрпение чекаат повеќе детали за моделот 830 HP V12. Lamborghini во моментов е меѓу водечките компании по продажба на „теренци“, но конструкторите не заборавија како се произведуваат моделите кои ...

„Појачана“ верзија на Ford GT со карбонска серија на автомобилскиот саем во Чикаго

Таратур - 13.02.2020

На овогодинешното издание на автомобилскиот саем во Чикаго, Ford одлучи да стави акцент на нивниот модел GT и да ги претстави своите две специјални изданија. Додека неодамнешната премиера на Mustang Shelby GT 500 го доби целото внимание на ...