TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од инвалидска количка до трансфер во Реал Мадрид, Менди е доказ дека чуда се случуваат

24Фудбал - 13.06.2019

Реал Мадрид денеска го потврди ангажманот на Ферлан Менди, левиот бек е доказ дека чуда се случуваат откако како дете шест месеци бил во инвалидска количка и му било кажано дека никогаш повеќе нема да игра фудбал.

Реал го потврди и трансферот на Менди, Французинот за 48+5 милиони пристигнува од Лион

24Фудбал - 12.06.2019

Реал Мадрид го потврди и трансферот на Ферлан Менди, левиот бек пристигнува од Лион за 48 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси. Зделката се најавуваше со денови а оваа недела селекторот на Франција, Дидје Дешам откри дека Ферлан Менди ...

ОФИЦИЈАЛНО: Менди е нов фудбалер на Реал Мадрид

Дерби - 12.06.2019

Реал Мадрид вечерва официјално го потврди трансферот на Ферлан Менди, левиот бек кој доаѓа на „Сантијаго Бернабеу“ по барање на Зинедин Зидан и потпишал шестгодишен договор со шпанскиот клуб.

Ферлан Менди потпиша за Реал Мадрид

Екипа - 12.06.2019

Шпанскиот гигант Реал Мадрид го доведе петтото засилување за новата сезона. Левиот бек на Лион, Ферлан Менди, потпиша договор до 2025 година и во наредните шест сезони ќе го носи дресот на „кралскиот клуб“.

Официјално: Реал Мадрид го ангажираше и четвртото засилување

СуперСпорт - 12.06.2019

Реал Мадрид уште во првите денови од преодниот рок веќе го комплетира тимот кој ќе го носи товарот следната сезона. Откако беа објавени трансферите на Едер Милитао, Родриго, Лука Јовиќ и Еден Азар, пред малку од „кралскиот клуб“ објавија дека е ...

ОФИЦИЈАЛНО: Менди од Лион „крал“ до 2025 година

Gol.mk - 12.06.2019

Екипата на Реал Мадрид постигна договор со Олимпик Лион и во своите редови го донесе Ферланд Менди . Играчот беше голема желба на „кралевите“, а трансферот конечно се реализира. Французинот има 24 години, игра на левата бековска позиција, а во ...

„Кралевите“ не мируваат, Менди ново засилување

Слободен Печат - 12.06.2019

Не поминаа ниту 12 часа од официјалната презентација на Лука Јовиќ во дресот на Реал Мадрид, веќе е договорено ново засилување. Реал Мадрид забрзано се подготвува за наредната сезона и засилувањата се редат како на филмска лента.

Официјално: Реал Мадрид го потпиша Менди! (ФОТО)

Sport 1 - 12.06.2019

Реал Мадрид продолжува со засилувањата. По Еден Азар и Лука Јовиќ, ново засилување на „кралевите“ е фудбалерот на Олимпик Лион, Ферланд Менди. Клубот од Мадрид се договорил со францускиот клуб и со играчот, а деталите од договорот се уште не се ...

ОФИЦИЈАЛНО: Реал плати 48 милиони евра за играч на Лион

SportMedia - 12.06.2019

Откако го претставија Лука Јовиќ и ги потврдија Еден Азар од Челси, Едер Милитао од Порто и Родриго Гоес од Сантос, Реал Мадрид денеска објави дека ангажирале уште еден фудбалер, а тоа е Ферлан Менди од Олимпик Лион.

Ферлан Менди потпиша со Реал Мадрид

+инфо - 12.06.2019

Дефанзивецот на Олимпик Лион, Ферлан Менди беше официјално објавен за фудбалер на Реал Мадрид. Договорот на Французинот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Најновиот додаток на шпанскиот гигант ќе биде официјално претставен на 19 јуни попладне.

Реал го потврдија и Менди, досега потрошија 331 милиони евра!

TopSport - 12.06.2019

Реал Мадрид го продолжува „нападот“ на трансфер-пазарот, откако го потврди доаѓањето на левиот бек Ферлан Менди од Лион во договор кој може на крајот да ги чини 53 милиони евра. Менди добива шестгодишен договор на „Бернабеу“ и официјално ќе биде ...

Реал Мадрид по Јовиќ и Азард, вечерва потврди уште едно засилување!

Sport M - 12.06.2019

Реал Мадрид многу активно започна со составување на тимот за новата сезона. Кралевите прво го донесоа Лука Јовиќ кој денеска беше претставен на Сантијаго Бернабеу, а после тоа е потврден уште еден трансфер на Азард кој доаѓа од Челзи.

(ОФИЦИЈАЛНО) Реал Мадрид доведе уште едно големо засилување

Спортклуб - 12.06.2019

Готово е, Реал Мадрид откако го претстави денес Лука Јовиќ, пред неколку минути потври нов трансфер. Станува збор за Ферлан Менди, досегашниот лев бек на француски Лион кој веќе извесен период се поврзуваше со премина на „Сантијаго Бернабеу“.

Лион и Реал потврдија, Менди во Мадрид за 48 милиони евра плус додатни 5 милиони!

МКД - 12.06.2019

Лион и Реал вечерва официјално го соопштија трансферот на Ферлан Менди, левиот бек пристигнува во Мадрид за 48 милиони евра, плус додатни 5 милиони во бонуси. Зделката се најавуваше со денови а оваа недела селекторот на Франција, Дидје Дешам откри ...

Ферлан Менди потпиша со Реал Мадрид

А1 On - 12.06.2019

Дефанзивецот на Олимпик Лион, Ферлан Менди беше официјално објавен за фудбалер на Реал Мадрид. Договорот на Французинот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Најновиот додаток на шпанскиот гигант ќе биде официјално претставен на 19 јуни попладне.

Менди се сели во Реал Мадрид

MakPress - 11.06.2019

Селекторот на светскиот шампион Франција, Дидие Дешан,го најави трансферот на Ферланд Менди во Реал Мадрид. – Менди има офанзивни способности и се гледа неговиот голем напредок. Само пред две години играше во Лига 2, а сега оди во Реал Мадрид.

Реал го потврдија и Менди, досега потрошија 331 милиони евра!

Макфакс - 12.06.2019

Реал Мадрид го продолжува „нападот“ на трансфер-пазарот, откако го потврди доаѓањето на левиот бек Ферлан Менди од Лион во договор кој може на крајот да ги чини 53 милиони евра. Менди добива шестгодишен договор на „Бернабеу“ и официјално ќе биде ...

Официјално: Ферлан Менди потпиша со Реал Мадрид

Опсервер - 13.06.2019

Дефанзивецот на Олимпик Лион, Ферлан Менди беше официјално објавен за фудбалер на Реал Мадрид. Договорот на Французинот ќе трае до 30 јуни 2025 година. Најновиот додаток на шпанскиот гигант ќе биде официјално претставен на 19 јуни попладне.