TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарниот Швеѓанец: Федерер се повлече за да не претрпи тежок пораз од Ѓоковиќ

Дерби - 10.06.2021

Матс Виландер како специјален експерт за „Еуроспорт“ е составен дел од секој голем грен-слем турнир, па како една од тениските легенди која застана во одбрана на Рожер Федерер по неговото повлекување од Ролан Гарос, сега се задржа на ставот дека го ...

Ѓоковиќ до Вимблдон сигурно е на врвот, а потоа...

Gol.mk

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако гледачите беа избркани од трибините пред полицискиот час

Сакам да кажам

Ѓоковиќ шутира рекламни паноа, вика и се нервира на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Канал5

Ѓоковиќ верува во победа над Надал: Секогаш има тензија, овој меч е поразличен од другите

Дерби

Ѓоковиќ верува во победа над Надал: Секогаш има тензија, овој меч е поразличен од другите

Точка

Ноле победи, па прослави во свој стил викајќи кон публиката: „Што се случи!?“ (ВИДЕО)

Gol.mk

Сител Gol.mk Слободен Печат Дриблинг Gol.mk Дерби МКД Таратур

Русинката, Пављученкова прва финалистка во Париз

Сител - 10.06.2021

Русинката Анастасија Пављученкова е првата финалистка на Отвореното првнет6сво на Франциј или популарниот Роланд Гарос. Иако рангирана како 31-ва носителка во Парис, Пављученкова стигна до самиот крај.

Историја се пишува на Ролан Гарос: Зиданшек и Пављученкова дебитираат во полуфиналето

Слободен Печат