TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Слободен Печат - 08.04.2020

Нигериската актерка Функе Акинделе – Бело (42) е уапсена за тоа што на својот сопруг му организирала роденденска забава и покрај карантинот и забраните за собирање во групи. Ѕвездата од бројните филмови и нејзиниот сопруг предизвикале бес во ...

Властите казнија актерка бидејќи приредила „корона забава“ за роденденот на својот сопруг

Слободен Печат - 08.04.2020

Нигериската актерка Функе Акинделе-Бело (42) е уапсена откако и покрај карантинот и забраните за собирања, таа му приредила на својот сопруг роденденска забава. Ѕвездата од бројни филмови и нејзиниот сопруг предизвикаа бес кај јавноста, откако на ...

Актерката уапсена бидејќи правела "корона-забава" за роденденот на својот сопруг

Точка - 08.04.2020

Нигериската актерка е уапсена бидејќи за време на пандемијата на коронавирусот го прекршила карантинот и славела роденден на својот сопруг. Нигериската актерка Функе Акинделе-Бело е уапсена откако и покрај карантинот и забраната за собирање, му ...

Сакала да го изненади сопругот за време на изолацијата, па настанал хаос- холивудската актерка и сопругот завршија во ...

Курир - 07.04.2020

Нигериската глумица Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и и задолжително физичко растојание поради коронавирусот – иако и самата ја предводеше кампањата „Остани дома!“ Холивудската ѕвезда и ...

Прослава на роденден: Уапсена глумицата Акинделе-Бело поради забава во време на изолација

Денешен - 07.04.2020

Нигериската глумица Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и и задолжително физичко растојание поради коронавирусот – иако и самата ја предводеше кампањата „Остани дома!“ Холивудската ѕвезда и ...

Актерка уапсена поради роденденска забава во време на изолација

А1 On - 07.04.2020

Нигериската глумица Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и и задолжително физичко растојание поради коронавирусот – иако и самата ја предводеше кампањата „Остани дома!“ Холивудската ѕвезда и ...

Актерка уапсена поради роденденска забава во време на изолација

MakPress - 07.04.2020

Нигериската глумица Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и и задолжително физичко растојание поради коронавирусот – иако и самата ја предводеше кампањата „Остани дома!“ Холивудската ѕвезда и ...

Актерка уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот ФОТО

+инфо - 09.04.2020

Нигериската актерка Функе Акинделе-Бело на сопругот му приредила роденденска забава во време на изолација и задолжително физичко растојание поради коронавирусот – иако и самата ја предводи кампањата „Остани дома!“ Холивудската ѕвезда и комичарка, ...