TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лилард добива сто милиони за две години

Gol.mk - 29.06.2022

Портланд Треил Блејзерс нема намера да се раздели со својата прва ѕвезда Дејмиан Лилард. Медиумите во Соединетите Американски Држави пишуваат дека одличниот шутер ќе добие примамлива понуда од екипата каде ја игра цела своја НБА кариера.

Вол ги направи сите магариња во Хјустон

Вечер Прес - 29.06.2022

Со години договорот на Џон Вол беше најлошиот во НБА лигата, но тоа веќе нема да биде така. Тој реши да не ја продолжи соработката со Хјустон, иако следната сезона можеше да инкасира 47.700.000 долари.

Парите му беа послатки: Вестбрук реши да остане во Лејкерс

СуперСпорт - 29.06.2022

Расел Вестбрук реши да остане во Лос Анџелес лејкерс откако ја искористи клаузулата која ја имаше во договорот, па така ја продолжи соработката на уште една година и ќе добие 47,1 милион долари.

Џон Вол заминува од Хјустон и се сели во Лос Анџелес

Gol.mk - 29.06.2022

Кариерата на Џон Вол најверојатно ќе продолжи во Лос Анџелес, пишуваат американските медиуми. Ѕвездата на Хјустон Рокетс се соочи со неколку повреди во изминатиот период. Тоа е причината поради која тимот од Тексас одлучи да го пушти да си замине и ...

Вестбрук останува во Лејкерс и следната сезона

Локално - 29.06.2022

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Расел Вестбрук ја искористи клаузулата во договорот и ја продолжи на уште една сезона. За последната година од договорот, Вестбрук ќе добие нешто повеќе од 47 милиони долари.

Расел Вестбрук ќе остане во ЛА и ќе добие 47,1 милиони долари

Gol.mk - 29.06.2022

Поранешниот МВП играч во НБА лигата, Расел Вестбрук, ќе ја искористи опцијата за да остане уште една сезона во дресот на Лос Анџелес Лејкерс. Неговиот агент ги подготвил документите со кои ќе обезбеди 47,1 милиони долари за својот клиент по сезоната ...

Лани заработи 44 милиони долари без да одигра ниту еден меч, сега доби плус 40 милиони за да си оди од клубот

Спортманија - 29.06.2022

Поранешната НБА ѕвезда Џон Вол во последните неколку сезони поради честите повреди, ретко е на теренот. Поради повреда не играше од декември 2018 до декември 2020 година, а во тој период беше разменет од Вашингтон во Хјустон.

Вестбрук решил да остане во Лејкерси

Макфакс - 28.06.2022

Ѕвездата на Лос Анџелес лејкерс, Расел Вестбрук планира да ја искористи опцијата за 47.1 милиони долари за да се врати во Ел-Еј за следната сезона, објави „ЕСПН“. Деветкратниот Ол-Стар и МВП на лигата од 2017, влегува во последната година од ...

Вестбрук не ја менува средината

Вечер Прес - 29.06.2022

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Расел Вестбрук, ќе остане во тимот и ќе ја искористи опцијата за добивање на дополнителни 47,1 милиони долари, објави „ЕСПН“. Деветкратниот Ол-стар и МВП на лигата од 2017, влегува во последната година од ...