TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Херојско реми на Македонија против Италија

СуперСпорт - 07.10.2017

Репрезентацијата на Македонија одигра одличен натпревар на гостувањето во Торино и од Италија се враќа со еден бод. Избраниците на Игор Ангеловски беа рамноправни со големиот противник и на крајот заслужено стигнаа до реми исход (1:1).

Квалификации за СП 2018: Македонија ѝ откина бод на Италија (Видео)

Нова ТВ - 06.10.2017

Македонија во минатото ремизираше против Данска (1:1) како актуелен европски шампион од ЕП 1992, против Холандија (2:2 и 0:0), против Англија (2:2 и 0:0), против Белгија (1:1), ја совлада Република Ирска (3:2), но вечерашниот бод што го освои е ...

Трајковски пресреќен: Му дадов гол на најдобриот голман во светот!

24Фудбал - 07.10.2017

Александар Трајковски не го криеше задоволството по голот против Италија, вели дека дека е пресреќен што ја затресол мрежата на Џиџи Буфон, најдобриот голман во светот Македонија се избори за голем бод на гостувањето кај „Аѕурите“, а херој на ...

Пандев го има рецептот за „Аѕурите“: Треба да се игра на контри, само така може до добар резултат

24Фудбал - 07.10.2017

Горан Пандев објасни како Македонија стигна до голем бод на гостувањето кај Италија, цврста игра во одбраната и брзи контри се рецептот за успех „Црвено-жолтите“ имаа уште едно одлично издание против „Аѕурите“, но за разлика од средбата во Скопје ...

Несторовски: Ќе го тераме Пандев да игра додека не „умре“!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Како се доближува крајот на квалификацискиот циклус централна тема некако во репрезентативните редови и Горан Пандев и неговата можност и низ следните квалификации да биде со националниот тим.

ФОТО: Велковски ги „истепа“ Италијанците – Инсиње си доби нокаут во меѓуножјето

Спортклуб - 07.10.2017

Македонската фудбалска селекција се враќа од Торино со огромен бод по ремито со Италија. Избраниците на Игор Ангеловски одиграа одличен меч, а пред се пофални зборови заслужува нашата одбрана каде што во срцето на шеснаесетникот доминираа Муслиу и ...

Ангеловски: Кога нема да загубиш од Италија на гости, мора да бидеш задоволен

МКД - 06.10.2017

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски не го криеше задоволтвото по одличното реми на нашата репрезентација против силната селекција на Италија. Македонија со одлична игра во второто полувреме дојде до реми против Италија.

ФОТО НА ДЕНОТ: Двоецот на Палермо – поздрав за Италија!

Екипа - 07.10.2017

Македонскиот двоец од Палермо, Илија Несторовски и Александар Трајковски, заедно со капитенот Горан Пандев, беше клучниот во ремито со Италија на Македонија во квалификациите за СП 2018… По оние ремија кои ги паметиме со Англија, Холандија…, уште ...

Пандев: Најголем ќеиф на светот… не знам дали и во следниот циклус ќе играм!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев не ја криеше радоста по ремито против Италија во квалификациите за СП, земја во која ја доживеа својата најголема фудбалска слава.

Дарко Велковски удри со бокс по меѓуножјето на Инсиње! (ФОТО)

Sport 1 - 07.10.2017

Во екот на борбата на мечот во Торино, не се бираа средства како да се сопре противникот. Лоренцо Инсиње најдобро го почувстува тоа, откако неговото меѓуножје „налета“ на боксот на нашиот Дарко Велковски...

Херојска игра на Македонија за голем бод против силната Италија! (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација одигра одличен натпревар против Италија во Торино, со гол на Александар Трајковски дојдовме до реми против четирикратниот светски шампион. Македонија го одигра еден од своите најдобри натпревари во ...

Чао тути…И ние „италијанци“ имаме…Пандев и Трајковски го средија Буфон

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската фудбалска репрезентација оствари големо реми (1-1) против Италија во Торино, во претпоследниот натпревар од квалификациите за СП во Русија.

Ангеловски: Честитки за фудбалерите… Сигурно е задоволство кога нема да загубиш од четирикратен светски шампион!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонскиот селектор Игор Ангеловски не го криеше задоволството од ремито на гостински терен против Италија, потенцирајќи ги сите заслуги за квалитетниот дуел и нерешениот резултат за фудбалерите… „Честитки ...

Несторовски: Пандев е наш лидер, ќе го тераме да игра дур може!

Gol.mk - 06.10.2017

Италијанската врска во македонската репрезентација им приреди непријатно изненадување на „азурите“ и Трајковски израмни за реми во за нас среќната торинска вечер. Илија Несторовски по мечот истакна дека пресвртот во оваа репрезентација дојде со ...

Пандев: За да ја „повредиш“ Италија треба да играш на контри, а ние тоа успеавме!

Sport 1 - 06.10.2017

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев изјави вечерва дека Македонија успеала да ја „повреди“ Италија со контранапади, за да извлече бод од гостувањето во Торино во претпоследниот меч од овие квалификации.

Голем бод против Италија: Александар Трајковски херој за македонската репрезентација!

ТВ21 - 06.10.2017

Маакедонската фудбалска репрезентација освои огромен бод на гостувањето против Италија (1-1), на претпоследниот квалификациски натпревар за СП 2018 во Русија. Италија поведе со голот на Џорџо Кјелини во 40-та минута, откако одбраната на нашата ...

Пандев: Ја искористивме контрата, така се игра против „големите“!

Gol.mk - 06.10.2017

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше асистент за голот на Трајковски, во ремито против Италија (1-1), а по мечот, тој се обрати пред новинарите и соопшти дека „црвено-жолтите“ во Торино го искористиле најсилното оружје - контрата.

Ангеловски: Тактички бевме беспрекорни, Трајковски беше планираниот џокер

Gol.mk - 06.10.2017

Со две победи во Лихтенштајн и Израел и големо реми во Торино, македонската репрезентација ги завршија гостувањата во квалификациите за Светското првенство во Русија. Вечерва во Торино „црвено-жолтите“ останаа непоразени против Италија, а на ...

Дарко удри по мадињата на Инсиње (ФОТО)

SportMedia - 06.10.2017

Кога сите играат храбро, кога сите се борат како лавови, тогаш доаѓа и резултатот. Така беше и вечерва на „Олимпико" во Торино. Нашите испаднаа фраери, извадија бод кај гигантот Италија. Доказ дека битката беше жестока е и ова фото на кое убаво се ...

Македонија освои бод во дуелот против Италија

Алфа - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација на гостувањето против Италија успеа да освои бод откако мечот на Олимпискиот стадион во Торино заврши без победник 1:1. Нашата селекција непоразена се враќа од Торино во дуелот со фаворизираната селекција на ...

Бод голем како планина од гостувањето во Торино, Трајковски донесе реми против Италија! (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Позитивен исход на средбата во Торино за нашите сениори во квалификациите за СП Русија 2018. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација одигра реми со резултат 1-1 на гостувањето кај Италија во Торино, во рамките на деветтото, претпоследно коло ...

ГОООЛ: Трајковски го матираше Буфон! (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

Македонија израмни на гостувањето кај Италија во Торино. Џокерот од клупата на Ангеловски, Александар Трајковски погоди за израмнување против Италија на гостувањето во Торино, а фудбалерот на Палермо доби одлична асистенција од капитенот Пандев по ...

Македонија одигра нерешено против Италија

Сител - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено со Италија во меч од квалификациите за Светското првенство што следната година ќе се одржи во Русија. На натпреварот во Торино, Италија и Македонија одиграа ,,реми" 1-1.

ВИДЕО: ГООООООЛ… Буфон совладан – Трајковски израмнува во Торино!

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Македонската репрезентација сосема заслужено стигнува до израмнување (1-1) на „Олимпико“ во Торино во квалификацискиот дуел против Италија. По одличната игра во вториот дел, во која имавме неколку можности ...

Големо реми на Македонија во Торино! (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација сопна уште еден фудбалски великан на гостување, по вечерашното реми против четирикратниот светски шампион Италија (1-1) во претпоследниот мундијалски квалификациски меч за пласман на СП во Русија идното лето.

„Калчо Македонија“: Нестор - Пандев - Трајковски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 06.10.2017

Македонската репрезентација го оствари еден од најдобрите резултати во својата историја. На гостувањето кај големата Италија, Игор Ангеловски и неговите избраници одиграа нерешено 1-1, а главни виновници се тројцата репрезентативци кои настапуваат ...

„Италијанска работа“ – Трајковски го замолче Торино

Макфакс - 06.10.2017

Македонија успеа да остане непоразена во Торино, откако во претпоследниот квалификациски меч за Светското првенство во Русија во 2018 година, одигравме 1:1 против моќната Италија. Иако резултатот не беше императив за двете репрезентации, бидејќи ...

Македонија ремизираше со Италија и ја прати во бараж за мундијалот

Сакам да кажам - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација го оствари еден од највредните резултати на официјални натпревари, откако на гостувањето во Торино одигра 1:1 против четирикратниот светски првак Италија, во претпоследното коло од квалификациите за Светското ...

МАМА МИА... одигравме реми со Италија

SportMedia - 06.10.2017

Од Торино, Зоран Поповски Македонија одигра одлично второ полувреме и оствари убав успех со реми против 4-кратниот светски првак Италија, вечерва во Торино. И тоа го сторивме на потешкиот начин, по негатива од 0:1 од првото полувреме.

Храбра игра и голем бод во Торино против „Азурите“ (Видео)

Спортклуб - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија успеа да одигра солиден натпревар на тешкото гостување во Торино, против Италија, каде успеаа да извлечат бод (1:1). Во првиот дел Италија се стекна со предност во доцната фаза од првите 45 минути, поточно од ...

Македонија одигра 1-1 во Торино против Италија

А1 On - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1-1 на гостувањето кај Италија во квалификациите за Светкосто првенство во 2018. година што ќе се игра во Русија. Домаќините поведоа во овој натпревар во 40 минута преку голот на Киелини, а со ...

Македонија одигра нерешено на гостувањето во Италија...

Н.Македонија - 06.10.2017

Македонија одигра нерешено на гостувањето во Италија Македонската фудбалска репрезентација освои бод на вечерашното гостување во Торино кај Италија играјќи нерешено 1:1 во квалификациите за Светското првенство 2018.

Еден од најголемите резултати во историјата: Македонија одигра нерешено со Италија

Фокус - 06.10.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва оствари голем резултат во Торино и одигра 1-1 со Италија. Натпреварот во најголемиот дел беше изедначен. Италија прва поведе со голот на Кијелини во првото полувреме.

Удривме со италијанско оружје - Пандев до Трајковски и израмнивме против „аѕурите“

SportMedia - 06.10.2017

Со италијанско оружје ги изненадивме „аѕурите" и израмнивме во 77. минута, а акцијата меѓу Пандев и стрелецот Трајковски е веројатно и најубавата на мечот во Торино. Напаѓачот на Палермо само што влезе во игра доби одлична топка од Пандев, продолжи ...

ВИДЕО: Македонија се радува во Торино, Трајковски го надмудри големиот Буфон!

Gol.mk - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација успеа да изендачи во мечот против Италија кој се игра во Торино (1-1)! Стрелец на погодокот е Александар Трајковски, кој погоди, по натпреварот против Албанија кој се одигра во Струмица.

ВИДЕО: Голот на Кјелини за водство на Италија на полувремето…

Екипа - 06.10.2017

ЕКИПА во Торино, Италија Никола Ѓуровски Репрезентацијата на Италија води со 1-0 по првото полувреме против Македонија во претпоследниот квалификациски натпревар за СП 2018 во Торино. Во главно не премногу возбудливи први 45 минути, Италијанците за ...

Буфон постави нов рекорд против Македонија

Екипа - 06.10.2017

Легендарниот голман на италијанската фудбалска репрезентација, Џанлуиџи Буфон, постави нов рекорд во својата богата кариера. Тој вечерва против Македонија го игра 172 натпревар во дресот на „аѕурите“, што е нов рекорд во европскиот фудбал.

Каква одбрана на Димитриевски...

24Фудбал - 06.10.2017

Италија уште во раната фаза можеше да поведе против нашата селекција. Италија тргна мошне офанзивно во дуелот со Македонија, а првата посериозна шанса ја имаше уште во 7. Минута од средбата во Торино.

Трајковски го матира Буфон за реми во Торино! (Видео)

Слободен Печат - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација одигра 1-1 против големиот фаворит Италија во Торино во претпоследниот квалификациски натпревар за СП во Русија. Македонија покажа дека има квалитет и не се плаши да се надигрува со Италијанците.

Лесно примаме голови против „аѕурите“ - Италија води со 1:0 по 45 минути игра (Видео)

SportMedia - 06.10.2017

Со голот на Џорџо Кјелини во 40. минута, Италија води со 1:0 по првото полувреме против Македонија во Торино. И повторно премногу лесно и наивно примивме гол од „аѕурите“ по една мешаница и акцијата на Инсиње, Имобиле и Кјелини кој погоди од близина ...

Свирежи за Италија, бод за Македонија

Вечер - 06.10.2017

Иако ја имаа улогата на апсолутен аутсајдер, избраниците на Игор Ангеловски не беа надиграни на "Олимпискиот" стадион во Торино и сосема заслужено непријатно го изненадија комбинираниот тим на Италија Голем, историски бод во квалификацискиот дуел ...

ВИДЕО: Италија води, Кјелини се претвори во голгетер против Македонија!

Gol.mk - 06.10.2017

Репрезентацијата на Италија дојде до водство во дуелот против Македонија пред самиот крај на првото полувреме (1-0). Стрелец на погодокот во мрежата на Димитриевски е Џорџо Кјелини, дефанзивецот кој изненадувачки се најде во шеснаесетникот на ...

Македонија одигра нерешено со Италија среде Торино

Newsroom - 06.10.2017

Македонската фудбалска репрезентација успеа да освои бод во мечот против Италија во квалификациите за светското фудбалско првенство. Конечниот резултат беше 1-1, откако Италија водеше со 1-0 на полувремето.

Кјелини ја „начна“ Македонија (Видео)

Спортклуб - 06.10.2017

Селекцијата на Италија води по првите 45 минути во Торино против селекцијата на Македонија. Македонија одолеваше на нападите, но во 40 минута конечно капитулираше Македонија. По едно добро проигрување, Џорџо Кјелини беше сигурен реализатор за ...

Фантастична Македонија до историски бод со Италија

Оff.net - 06.10.2017

Во претпоследното коло од квалификациите за Светско првенство 2018, македонската фудбалска репрезентација забележа историски резултат откако ремизираше со Италија на гости 1-1 ...

Алегри од трибините го следи дуелот Италија - Македонија

Gol.mk - 06.10.2017

Тренерот на италијанскиот шампион, Јувентус, Масимилијано Алегри пристигна во една од ложите на „Олимпискиот стадион“ во Торино да ги следи многубројните фудбалери на Јувентус во репрезентацијата за дуелот со Македонија.

Историја во Торино: Буфон против Македонија прв и последен пат е „азуро“

Gol.mk - 06.10.2017

Џиџи Буфон, 39-годишниот чувар на мрежата на Италија и еден од најдобрите во светот, против Македонија прв и последен пат ќе биде „азуро“ и игра историски меч за својата селекција. Буфон, кој зад своето име има 173 настапи во дресот на Италија, носи ...

Ангеловски со Пандев, Несторовски и Хасани ја напаѓа Италија

СуперСпорт - 06.10.2017

Нешто повеќе од еден час пред почетокот на натпреварот Италија- Македонија кој се игра на стадионот во Торино познати се составите на двете репрезентации. Во нашиот состав нема некои поголеми изненадувања, а домашниот тим ќе го напаѓаме со искусните ...

Италија – Македонија: Ова се СОСТАВИТЕ!

Спортски - 06.10.2017

Репрезентацијата на Македонија вечерва со почеток од 20:45 часот го игра натпреварот на гостински терен против селекцијата на Италија. Игор Ангеловски за овој натпревар се одлучи за следниве 11: Димитриевски, Велковски, Муслиу, Ристовски, Алиоски, ...

Ангеловски подготви изненадување за Италијанците

А1 On - 06.10.2017

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски со две изненадувања во почетниот состав ќе го почне вечерашниот дуел во Торино против Италија. Досегашниот играч од десната странична позиција Стефан Ристовски ќе игра како стопер ...