TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Небото над Сирија одново горело вечерва: Пентагон вели, ракетите не се наши

Маркукуле - 17.04.2018

Сирискиот ПВО систем одговорил на воздушни напади во подрачјето на градот Хомс, јавува агенцијата “Сана”. Mинистерството за одбрана на САД соопшти дека во таа област во тоа време немало американски воени активности.

Видео: Како советските ПВО-системи го одбија ракетниот напад врз Сирија

Руска реч - 16.04.2018

По ракетниот напад врз Сирија на интернет почнаа да се појавуваат видеоснимки од очевидци и новинари. На нив, меѓу другото, може да се види и возвратниот оган на сириските средства за ПВО. Врз објекти во Сирија се истрелани повеќе од 100 ракети.

Соборени мистериозни ракети над Сирија, Русите негираат дека имало напад

Република - 17.04.2018

Сирискиот ПВО систем одговорил на воздушни напади во подрачјето на градот Хомс, јавува агенцијата “Сана”. Mинистерството за одбрана на САД соопшти дека во таа област во тоа време немало американски воени активности.

Аналитичар на Си-Ен-Ен: Дамаск го доживува резултатот од ракетниот напад како своја победа

Руска реч - 15.04.2018

Дописникот на Си-Ен-Ен Фредерик Плајтген кој, како што самиот вели, дваесетина пати бил во Сирија и известувал од таборот на руските и сириските војници, изјави дека владата на Башар Асад ќе го доживее резултатот од ракетниот напад на САД и ...