TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведено лице од тетовско барано за издржување затворска казна

ТВ21 - 26.02.2021

Денеска (26.02.2021) во 09.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Л.А.(34) од с.Џепчиште, тетовско, за издржување на казна затвор од две години, за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот ...

Уапсен жител на Џепчиште за издржување затворска казна поради нелегално оружје

Н.Македонија - 26.02.2021

Утрово околу 9:30 часот припадници на тетовската полиција, врз основа на судска наредба, го привеле Л.А.(34) од тетовското село Џепчиште, за издржување казна затвор од две години, за сторено кривично дело неовластено изработување, држење, ...

Приведен жител на тетовско – кај него бил пронајден пиштол за кој немал дозвола

Курир - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

iPortal - 26.02.2021

Полицајци привеле 25-годишник од Тетовско Желино откако при контрола на него и во возилото со кое се движел е најден пиштол за што немал соодветна дозвола. Оружјето му било најдено вчера вечер околу 21:15 часот, на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во ...

Приведен дилер, осуден на три години затвор

Скопје инфо - 25.02.2021

Вчера околу 11.45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А.(19) од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело „неовластено ...

Приведен тетовец, пронајдено оружје во неговото возило

MakPress - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Приведен тетовец, пронајдено оружје во неговото возило

24Инфо - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато” во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди”, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Приведен тетовец, пронајдено оружје во неговото возило

Сител - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Приведен тетовец, пронајдено оружје во неговото возило

Скопје1 - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Канал5 - 26.02.2021

Полицајци привеле 25-годишник од Тетовско Желино откако при контрола на него и во возилото со кое се движел е најден пиштол за што немал соодветна дозвола. Оружјето му било најдено вчера вечер околу 21:15 часот, на улица „Видоја Смилевски-Бато" во ...

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Сител - 26.02.2021

Полицајци привеле 25-годишник од Тетовско Желино откако при контрола на него и во возилото со кое се движел е најден пиштол за што немал соодветна дозвола. Оружјето му било најдено вчера вечер околу 21:15 часот, на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во ...

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

Слободен Печат - 26.02.2021

Полицајци привеле 25-годишник од тетовско Желино, откако при негова контрола, во возилото со кое се движел е најден пиштол за кој немал соодветна дозвола. Оружјето му било најдено вчеравечер околу 21.15 часот, на улица „Видое Смилевски-Бато” во ...

Приведен тетовец, пронајдено оружје во неговото возило

Скопје инфо - 26.02.2021

На 25.02.2021 во 21.15 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ш.И.(25) од с.Желино, тетовско, затоа што при преглед во неговото возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, бил ...

Притворен тетовец кај кого било најдено оружје за кое нема дозвола

Centar - 26.02.2021

Полицијата привела 25-годишен тетовец, откако при преглед на неговото возило било пронајдено оружје, за кое немал дозвола. „На 25.2.2021 во 21.15 часот на ул. Видое Смилевски Бато во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода ...

Приведен 25-годишник откако полицијата му нашла пиштол за кој немал дозвола

MakPress - 26.02.2021

Полицајци привеле 25-годишник од Тетовско Желино откако при контрола на него и во возилото со кое се движел е најден пиштол за што немал соодветна дозвола. Оружјето му било најдено вчера вечер околу 21:15 часот, на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во ...

Приведен 34 годишен маж од Џепчиште – бил баран за издржување на затворска казна

Курир - 26.02.2021

Денеска (26.02.2021) во 09.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Л.А.(34) од с.Џепчиште, тетовско, за издржување на казна затвор од две години, за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот ...

Приведено лице од тетовско барано за издржување затворска казна

MakPress - 26.02.2021

Денеска (26.02.2021) во 09.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Л.А.(34) од с.Џепчиште, тетовско, за издржување на казна затвор од две години, за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот ...

Приведено лице од тетовско барано за издржување затворска казна

Скопје инфо - 26.02.2021

Денеска (26.02.2021) во 09.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Л.А.(34) од с.Џепчиште, тетовско, за издржување на казна затвор од две години, за сторено кривично дело по член 396 од Кривичниот ...

Уапсен жител на с.Чегране

Опсервер - 25.02.2021

На 24.02.2021 околу 11.45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А.(19) од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело „неовластено ...