TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kia најави седум електрични модели до 2027 година

Automedia - 16.09.2020

Kia Motors работи забрзано на преоѓањето во ерата на електромобилноста и цели да стане водечки бренд во погонот на струја. Kia ја откри првата фаза од планот за иднината – седум нови модели со целосно електричен погон, од речиси сите пазарни ...

Kia Motors ја забрзува деловната трансформација да стане водечки EV бренд

Црнобело - 16.09.2020

Сеул, 16 септември 2020 – Kia Motors Corporation сподели дел од својата деловна стратегија за глобално електрични возила (EV), откривајќи скици на неколку од идните вакви модели на брендот (BEV - Battery Electric Vehicle).

KIA Motors забрзано работи да стане водечки бренд за електрични возила!

CARClub - 16.09.2020

Трансформацијата на KIA ќе се одвива во неколку фази – а првата фаза е седум нови возила на батерии до 2027! Kia Motors Corporation објави дел од својата деловна стратегија за електрични возила (EV), откривајќи скици на неколку од идните вакви ...

Kia сака да биде водечки EV бренд – најави седум возила до 2027

24auto - 16.09.2020

Kia Motors Corporation сподели дел од својата деловна стратегија за глобално електрични возила (EV), откривајќи скици на неколку од идните вакви модели на брендот (BEV – Battery Electric Vehicle).

Четири награди за Kia во изборот за Руски Автомобил на Годината

Automedia - 15.09.2020

Четири победи за Kia на најпрестижниот избор за автомобил на годината во Русија. Повеќе од 1,5 милион гласови пристигнаа од публиката, кои повеќе месеци гласаа за над 300 модели што се нудат на рускиот пазар.