TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Диме Спасов предизвика сообраќајка (ФОТО)

+инфо - 29.10.2016

Засега постојат две верзии за несреќата, едната е дека имало повредени, а според втората дека неколку возила биле оштетени. Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов, кој бил придружуван од сопатничка, ноќеска, ...

Диме Спасов предизвикал сообраќајка во Тафталиџе

Бриф - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за Труд и социјала, Диме Спасов, доцна вечерва предизвикал сообраќајна несреќа во скопската населба Тафталиџе. Неофицијално, Спасов бил во алкохолизирана состојба и со автомобил на Агенцијата за вработување удрил во ...

Диме Спасов вечерва предизвикал сообраќајка и избегал

Либертас - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва предизвикал тешка сообраќајна несреќа во скопската населбата Тафталиџе во општина Карпош, и побегнал од местото на настанот, дознава Либертас од полициски извори.

Диме Спасов вечерва предизвика сообраќајка и ИЗБЕГАЛ – БИЛ ПИЈАН?

Репортер - 29.10.2016

Дополнителниот заменик министер за труд и социјална политика Диме Спасов вечерва предизвикал тешка сообраќајна несреќа во скопската населбата Тафталиџе во општина Карпош, во близина на Катастарот, и побегнал од местото на настанот, дознава Либертас ...