TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој е поголем русофил? Мицкоски: ДУИ е таа што многу лесно го замени еврото за рубљи

ТВ21 - 26.02.2024

Изјавите што доаѓаат од ДУИ и што ги слушаме во последниот период треба да се игнорираат бидејќи тие произлегуваат од немањето идеи пред изборите. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги коментираше нападите во изминативе денови од ...

И Силјановска Давкова и Пендаровски ќе се кандидираат со граѓански потписи

Сител

Што ја премисли? Ванковска во 2019 година изјави “Силјановска е предобра, не ја заслужуваме”

24Инфо

Мицкоски: Очекувам в недела за неколку часа да бидат собрани потписите за Сиљановска

Канал5

Сеопфатна и силна поддршка: Двоен потфат за поднесување на кандидатурата на Силјановска-Давкова – потписи од граѓаните и потписи од пратениците

Lider

Концептот на бинационална држава е најпогубен за државата и единството, порача Силјановска-Давкова

Скопје1

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Бизнис Вести - 26.02.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека на 3 март, за неколку часа, ќе бидат собрани сите потписи за поддршка на нивниот претседателски кандидат, професорката Гордана Силјановска Давкова.

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

ТВ21

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Сител

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Zoom

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Алсат-М

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Република

Мицкоски: Очекувам на 3 март за неколку часа да бидат собрани потписите за Силјановска Давкова

Курир

Press24 Нетпрес Либертас Денешен

Со раскол, паника и противстатутарно Давкова влезе во трката за претседател

Антропол - 26.02.2024

Гордана Сиљановска Давкова противстатутарно и нелегитимно влегува во трката за добивање легитимитет од народот, за да стане претседател на Република Македонија. Партијата на Мицкоски, ДПМНЕ, која е поделена на фракции, го погазила сопствениот Статут ...

Левица: Давкова влегува во претседателската трка без легитимитет, со раскол, паника и противстатутарно!

Пулс24

Мицкоски: Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Сител - 25.02.2024

Претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова пред Државната изборна комисија ќе биде предложена со потписи од пратениците, но и со потписи од граѓаните, најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

А1 On

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Курир

Мицкоски: Гордана Силјановска-Давкова ќе биде поддржана со потписи од пратениците и од граѓаните

Zoom

Мицкоски: Силјановска Давкова пред ДИК ќе биде предложена со потписи од пратениците, но и од граѓаните

Локално

Мицкоски: Некои ќе добијат потписи од СДСМ и ДУИ за да глумат опозиција на опозицијата

Фокус

ИАКО ВЕЌЕ СОБРА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ, СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ЌЕ СОБИРА ПОТПИСИ И ОД ГРАЃАНИТЕ Битолчани се први на потег, порача Мицкоски

+инфо

Press24 МКД Република Либертас Нетпрес 360 степени Вечер Прес 24Инфо