TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ објави нови пораки: Тврди дека се правел црн список на возила, се измислувале прекршоци…

360 степени - 25.10.2021

Од ВМРО-ДПМНЕ и денеска истакнаа дека очекуваат истрага и конкретни обвиненија, а доколку не се работи според законот порачаа дека по промената на власта или како што го нарекуваат „ослободувањето на системот“ ќе одговараат и учесниците во ваквите ...

Полицајци отстранувале од сообраќај возила на активисти на ВМРО-ДПМНЕ, обвини Ковачки

Нова ТВ

Ковачки тврди: Вработени на МВР дејствувале како параполициска структура

Независен

Ковачки: Во злосторничката група полицајци директно вмешани луѓе на Спасовски “црн список на возила за отсранување”, “измислете прекршок, тргнете го”, “до вечер список од партиската акција глас плус важи за сите”

Курир

НОВИ ДОКАЗИ: Командир на ОВР Прилеп дава наредби за следење и отстранување

Lider

Ковачки со нови детали: 40 полицајци правеле црни списоци на автомобили кои биле следени, стопирани, остранети од сообраќај

Скопје1

Ковачки: Над 40 полицајци правеле црни списоци на автомобили кои морале да бидат отсранети

Канал5

24 Вести Република Фокус Press24 Zoom Алсат-М Вечер Прес Сител

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од обвинувањата, наспроти демантот од МВР

Н.Македонија - 25.10.2021

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да изнесува обвинувања, тврдејќи дека полицајци договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања, наспроти категоричното отфрлање на ваквите тврдења од страна на Министерството за внатрешни работи (МВР).

ЗАЕВ И СПАСОВСКИ ДА ПОДНЕСАТ ОДГОВОРНОСТ ЗА АФЕРАТА „ВАЈБЕР“ Од ВМРО-ДПМНЕ извадија нови докази за криминалното однесување на полицијата

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека полицајци малтретирале граѓани – СДСМ се оградува, МВР започна внатрешна истрага

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека полицајци договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања, од МВР демант

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ објави вибер комуникација како доказ за изборни притисоци од полицијата врз граѓаните

Сител

Опозицијата обвини дека полицајци на Вибер договарале следење нивни членови – од МВР отфрлаат сè од наведеното

Телма

ВМРО-ДПМНЕ: Полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања

24 Вести

Алфа ММС Р.С.Европа Lider +инфо Република Press24 4NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо криминалци, полицијата на Заев и Спасовски брка неистомисленици, еве го идентитетот на тие ...

Курир - 25.10.2021

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека наместо криминалци, полицијата на Заев и Спасовски брка неостомисленици, еве го идентитетот на тие полицајци. Дарко Цуцулоски – Командир на ОВР Прилеп Трајан Комиција – Командир на БПС Прилеп Емилија Велкоска – Началник на ...

Кој е Борче Јовчески, новиот градоначалник на Прилеп

еМагазин

ВМРО-ДПМНЕ ги објави имињата на полицајците што го следеле Јовчески, на „Вибер“ споделувале што прави

Lider

Oва се имињата на полицајците кои го следеле градоначалникот на Прилеп (ФОТО)

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо криминалци, полицијата на Заев и Спасовски брка неостомисленици, еве го идентитетот на тие полицајци

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо криминалци, полицијата на Заев и Спасовски брка неостомисленици

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ ги објави полицајците кои малтретирале граѓани

Скопје1

Курир Сител Опсервер Нетпрес +инфо MakPress Локално МКД

Ковачки: Злосторничката групација составена од полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за ...

Курир - 24.10.2021

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на денешната прес-конференција истакна дека според Извештајот на Стејт Департментот на САД, Македонија под водство на Зоран Заев е хибриден режим. -Еве и зошто.

Ковачки: Полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања

Канал5

Полицајци блиски до СДСМ формирале злосторничка група за време на изборната кампања, вели Ковачки

Скопје1

Ковачки: Злосторничката групација составена од полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање граѓани за изборната кампања со упатства „земете му ја колата и убијте го“

Нетпрес

Ковачки: Полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања

Фокус

(ФОТО) Ковачки: Посебен тим на полицајци на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања

Либертас

Ковачки од ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Полицајците на Заев и Спасовски договарале малтретирање на граѓаните

Zoom

360 степени PressingTV МКД Фактор Опсервер Денешен MakPress Сител