TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Мајсторски деби-гол на Хадсон Одои, но Барнли го освои првиот бод во ПЛ

Gol.mk - 18.09.2023

Екипите на Нотингем Форест и Барнли го поделија пленот во последниот меч од петтото коло во Премиер лигата, играјќи нерешени 1-1 на „Сити Граунд“. Гостинот успеа да поведе во првиот дел, меѓутоа тогаш на сцена стапи новајлијата Калум Хадсон Одои кој ...

Мајсторија со која донесе бод: Подзаборавениот Хадсон-Одои даде атрактивен гол на дебито за „шумарите“ (ВИДЕО)

Дерби - 18.09.2023

Екипите на Нотингем Форест и Барнли одиграа без победник 1-1 во последната средба од 5. коло од англиската Премиер лига. Двете екипи добија по едно полувреме, па така првиот дел им припадна на гостите со голот кој го постигна Амдуни во 41 минута.

Хадсон-Одои дебитираше со мајсторски гол за Нотингем и донесе бод против Барнли! (ВИДЕО)

Sport 1 - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли одиграа нерешено 1-1, а Хадсон-Одои имаше деби кое ќе го памети, со прекрасен гол го спаси својот тим од пораз. Барнли поведе со гол на Амадуни пред крајот на првото полувреме.

ВИДЕО | Барнли го освои првиот бод во Премиер лигата

Слободен Печат - 18.09.2023

Повратникот во Премиер лигата, Барнли вечерва го освои првиот бод во новата сезона откако ремизираше со Нотингем Форест 1:1 во последниот натпревар од 5. коло. Водство за Барнли донесе Амдоуни на пет минтуи пред крајот на првото полувреме.

Прв бод за Барнли по враќањето во Премиер лигата

Спортманија - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли ремизираа 1-1 во вечерашниот меч од англиската Премиер лига. За Барнли кој лани преубедливо го освои првото место во Чемпионшип, ова е прв бод сезонава во Премиер лигата.

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

TopSport - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата.

Хадсон-Одои со евро-гол обезбеди бод за Нотингем Форест (ВИДЕО)

SportSport - 18.09.2023

Фудбалерите на Нотингем Форест и Барнли ремизираа 1:1 во последниот натпревар од петтото коло на Премиер лигата. Ова беше изедначен натпревар, но се чини дека Барнли треба да жалие, бидејќи ВАР им го „украде“ голот за 1:2, поради игра со рака.

„Повредениот“ тим на Челси вреди 440 милиони евра (ФОТО)

Екипа - 18.09.2023

Челси се соочува со нив катастрофален почеток на сезоната. По пет одиграни натпревари „сините“ имаат учинок од една победа и по двa порази и нерешени натпревари со што се наоѓаат на 14. место на табелата.

Покетино: Ги разбирам незадоволните навивачи, но знам што правам со Челси

Екипа - 17.09.2023

Разочарувачкиот старт на сезоната на Челси продолжи и со денешното реми на гостувањето против Борнмут. Фановите на лондонскиот клуб се бесни по катастрофалниот почеток и петте освоени бода по првите пет кола, но Маурицио Покетино повика на трпение ...

Само еден бод за Челси против Борнмут

Екипа - 17.09.2023

Резултатската криза на Челси уште повеќе се продлабочи откако „сините“ попладнево ремизираа 0-0 на гостувањето против Борнмут. Маурицио Покетино се реши за неколку промени во стартниот тим, го остави на клупата и стандардниот лев бек Чилвел, но не ...

Покетино: Фановите се разочарани, но јас не сум загрижен

Sport 1 - 17.09.2023

И покрај лошиот старт на Челси, тренерот Маурисио Покетино вели дека се е под контрола и нема простор за паника. По првите пет кола во Премиерлигата, Челси има освоено само пет бода. Денеска одиграа реми на гостувањето кај Борнмут 0-0.

ВИДЕО: Јавноста со раширени раце чекаше нов кикс, Челзи одново разочара во Премиер

Gol.mk - 17.09.2023

Фудблаерите на Челзи одново разочараа, затоа што не успеаја да го совладаат ниту еден од најслабите екипи во Премиер лигата. На гостувањето во југот на Англија, „сините“ одиграа уште еден натпревар под своите очекувања и можности и ремизираа со ...

Ново разочарување за Челси, само реми кај Борнмут (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.09.2023

Челси одигра без голови на гостувањето кај Борнмут и остана само со една победа по првите пет кола во Премиерлигата. Челси може да биде среќен и што не загуби бидејќи Борнмут беше сосема рамноправен, а особено во финишот создаде неколку одлични ...

Мизерниот Челси немаше муниција против Бормут (Видео)

СуперСпорт - 17.09.2023

Англискиот гигант Челси повторно киксна во Премиерлигата, и тоа овој пат на гостувањето кај Бормут (0-0) во петтото коло од првенството. Челси беше во позиција и да загуби, но Роберт Санчез беше на висина на задачата и одбрани неколку одлични удари ...

Челзи очаен, се врати само со бод од Бурнмаут

SportSport - 17.09.2023

Фудбалерите на Бурнмаут и Челзи ремизираа без голови во првиот денешен меч од петтото коло од англиската Премиер лига. Челзи продолжи да ниже катастрофални резултати, а како што игра, таа серија сигурно ќе продолжи.

(Видео) Нова „нула“ за Челси кај Борнмут

TopSport - 17.09.2023

И покрај огромните пари потрошени на засилувања, Челси по пет кола во Премиерлигата останува на само една победа, одигрувајќи само 0:0 на гостувањето кај Борнмут. Тимот на Маурисио Почетино имаше многу проблеми со повредите, и самиот менаџер призна ...

Реми за Челси кај Борнмут, ново разочарување за сините (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.09.2023

Челси одигра без голови на гостувањето кај Борнмут и остана само со една победа по првите пет кола во Премиерлигата. Челси може да биде среќен и што не загуби бидејќи Борнмут беше сосема рамноправен, а особено во финишот создаде неколку одлични ...

Само реми за Челси кај Борнмут (ВИДЕО)

МКД - 17.09.2023

Челси одигра без голови на гостувањето кај Борнмут и остана само со една победа по првите пет кола во Премиерлигата. Челси може да биде среќен и што не загуби бидејќи Борнмут беше сосема рамноправен, а особено во финишот создаде неколку одлични ...

(Видео) Нова „нула“ за Челси кај Борнмут

Макфакс - 17.09.2023

И покрај огромните пари потрошени на засилувања, Челси по пет кола во Премиерлигата останува на само една победа, одигрувајќи само 0:0 на гостувањето кај Борнмут. Тимот на Маурисио Почетино имаше многу проблеми со повредите, и самиот менаџер призна ...

(Видео) Нова „нула“ за Челси кај Борнмут

Скопје1 - 17.09.2023

И покрај огромните пари потрошени на засилувања, Челси по пет кола во Премиерлигата останува на само една победа, одигрувајќи само 0:0 на гостувањето кај Борнмут. Тимот на Маурисио Почетино имаше многу проблеми со повредите, и самиот менаџер призна ...

Мајсторски гол на Хадсон-Одои на своето деби за Нотингем со кој донесе бод против Барнли (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли одиграа нерешено 1-1, а Хадсон-Одои имаше деби кое ќе го памети, со прекрасен гол го спаси својот тим од пораз. Барнли поведе со гол на Амадуни пред крајот на првото полувреме.

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Макфакс - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата.

(Видео) Прекрасен гол на Хадсон-Одои, Нотингем и Барнли во забавно понеделничко реми

Опсервер - 18.09.2023

Нотингем форест и Барнли се задоволија со по еден поен по 1:1 ремито во последниот меч од петтото коло во англиската Премиерлига, по што гостите го освојуваат својот прв поен во повратничката сезона во елитата.