TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атлетико формира уругвајско напаѓачко дуо, подготвен договорот за Кавани

Gol.mk - 26.09.2020

Луис Суарез денес ги мина медицинските прегледи и наскоро ќе биде претставен како ново засилување за екипата на Атлетико Мадрид. Сега се шпекулира дека на „Ванда Метрополитано“ ќе пристигне уште еден уругвајски голгетер.

ВИДЕО: Неочекувано добредојде за Суарез во Атлетико – мина низ „шпалирот на пеколот“

Спортклуб - 25.09.2020

Уругваецот Луис Суарез е ново засилување за „јорганџиите“, кои сезонава скоро сигурно ќе бидат еден од фаворитите за титулата. Суарез го одработи веќе првиот тренинг со новиот клуб, а беше „топло“ пречекан од своите нови колеги.

Добредојде за Уругваецот: Суарез беше топло пречекан од новите соиграчи во Атлетико (ВИДЕО)

Дерби - 25.09.2020

Луис Суарез е новата „деветка“ на Атлетико Мадрид, тим за кој веќе го одработи и првиот тренинг под водство на Диего Симеоне. Ова за Уругваецот е нов клуб по шест години, па како новајлија мораше да помине низ еден ритуал како топло добредојде во ...

Видете како помина Суарез на првиот тренинг во Атлетико🎥

Спортски - 25.09.2020

Луис Суарез денес официјално беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид и го одработи првиот тренинг со „јорганџиите“. Суарез пред почетокот на тренингот мораше да мине низ тунелот кој го направија играчите на Атлетико кои го удираа за ...

Суарез стигна во Мадрид, потпиша за Атлетико, па му врати на Лео Меси

Спортклуб - 25.09.2020

Вчера на емотивен начин се прости од Барселона, денес насмеан до уши и стави потпис на двегодишниот договор со Атлетико Мадрид. Трансферот на Луис Суарез сосема сигурно претставува еден од најголемите и најважните трансфери оваа есен на фудбалскиот ...

Суарез на првиот тренинг на Атлетико Мадрид доби – заушки по глава (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.09.2020

Уругваецот Луис Суарез денеска и официјално беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид, каде што, исто како и во Барселона, ќе ја носи „деветката“ на позадината од дресот. 🔴⚪ #SuárezRojiblanco 👏 ¡Recibimos a @LuisSuarez9 sobre el césped! 🏧 ...

Абреу: На Суарез ќе му бидат потребни 30 секунди за да се вклопи во Атлетико

Дерби - 25.09.2020

Луис Суарез ја заврши успешната приказна со Барселона, а неговиот нов предизвик е тимот на Атлетико Мадрид. Клубот од шпанската престолнина одлучи да го донесе Уругваецот кој според Себастијан Абреу ќе биде топ потег за „колчонеросите“.

ВИДЕО: Суарез ја зема деветката, па доби „жешко“ добредојде

Sport M - 25.09.2020

Луис Суарез и официјално е промовиран во нов играч на Атлетико Мадрид. Го зема дресот со бројот девет, а потоа се појави на првиот тренинг во новиот тим. Таму, неговите соиграчи му посакаа „жешко“ добредојде со познатите „шлаканици“ по главата и ...

Суарес не го менува бројот на дресот, па ги изеде „традиционалните заушки“ на тренинг (Видео)

Спортманија - 25.09.2020

Пречекот на Уругваецот беше како и секаде каде доаѓа нов играч, доби удари по главата и грбот од новите соиграчи. Луис Суарес беше претставен како нов играч на Атлетико Мадрид, а тој и во новата клупска средина ќе го носи дресот со бројот 9 на грбот.

Збогум за Суарез, остра реакција од Дани Алвеш

Sport M - 25.09.2020

Реакциите продолжуваат од некои од најголемите играчи во меѓународниот фудбал по објавата на Лео Меси во врска со заминувањето на Луис Суарез од Барселона. Од онаа на Нејмар, а потоа и на Сеск Фабрегас и Анхел ди Марија,сега стигна и од поранешната ...

ВИДЕО: Суарез доби „ќотек“ од соиграчите за добредојде во Атлетико Мадрид

Дриблинг - 25.09.2020

Луис Суарез тренираше со новите соиграчи во Атлетико Мадрид, за добредојде доби „ќотек“ на почетокот од тренингот. Ова е своевиден ритуал кај Атлетико Мадрид, начин на кој се поздравува новиот соиграч на првиот тренинг, Суарез ја почуствува ...

Ден за „деветки“ – Суарез си го „букираше“ омилениот број во Атлетико Мадрид (ФОТО)

Екипа - 25.09.2020

Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид. Тој денеска ги помина медицинските прегледи во тимот од „Ванда Метрополитано“ по што потпиша двогодишен договор со тимот од главниот град на Шпанија.

Луис Суарез промовиран во Атлетико Мадрид

ТВ21 - 25.09.2020

Луис Суарез е најновата аквизиција во тимот на Атлетико Мадрид. Шпанскиот тим од „црвено-белиот“ дел од градот, го претстави уругвајскиот голгетер кој доаѓа од редовите на Барселона. Со тоа заврши „сагата“ на Суарез, кој долго време беше поврзуван ...

Атлетико Мадрид објави со кој број ќе игра Суарез (ФОТО)

Дриблинг - 25.09.2020

Луис Суарез од денеска и официјално е нов играч на Атлетико Мадрид, Уругваецот го избрал дресот со број 9 со кој ќе настапува следната сезона. Атлетико Мадрид го потврди трансферот на Суарез од Барселона, сега објави дека тој следната сезона ќе ...

Официјално: Суарес е нов играч на Атлетико Мадрид

Спортманија - 25.09.2020

Уругваецот стави потпис на двегодишен договор со Јорганџиите Луис Суарес го комплетираше трансферот во Атлетико Мадрид од редовите на Барселона, откако искусниот голгетер претходно денеска ги помина медицинските прегледи и стави потпис на двегодишен ...

Атлетико Мадрид го комплетираше ангажманот на Луис Суарез

МКД - 25.09.2020

Атлетико Мадрид го потврди трансферот на Луис Суарез кој пристигнува од Барселона, тој стави потпис на двегодишен договор со клубот од главниот град на Шпанија. Луис Суарез од денеска и официјално е член на Атлетико Мадрид, завршени се сите ...

По Суарез ново големо име стигнува во Атлетико Мадрид

СуперСпорт - 25.09.2020

Атлетико Мадрид за оваа сезона би можел да има спектакуларен напад доколку се остварат најавите на шпанските медиуми. „Јорганџиите“ пред неколку дена го обезбедија потписот на Луис Суарез кој во клубот пристигнува за само пет милиони евра, а веќе се ...

Атлетико Мадрид го претстави Суарез (ФОТО)

24Фудбал - 25.09.2020

33 годишниот уругвајски напаѓач заврши со Барселона и потпиша две годишен договор со ривалот на Каталонците, Атлетико Мадрид. Атлетико Мадрид и официјално го претстави Луис Суарез во засилување во својот состав, а Уругваецот потпиша две годишен ...

ВИДЕО: Атлетико го претстави Луис Суарез!

Sport M - 25.09.2020

Атлетико Мадрид денес го претстави Луис Суарез како нивен нов играч. Искусниот уругвајски напаѓач по шест години ја напушти Барселона и постигна договор за соработка со Атлетико во следните две сезони.

Нејмар со краток коментар одговори на жестоката објава на Меси за заминувањето на Суарез (Фото)

Дерби - 25.09.2020

Пораката која му ја посвети Лионел Меси на својот добар пријател Луис Суарез крена голема прашина во Шпанија во текот на денешниот ден, бидејќи Аргентинецот уште еднаш јасно стави до знаење дека има навистина расипан однос со управата на клубот.

Сега има мамка: Симеоне и по третпат ќе го „лови“ Кавани

Спортманија - 25.09.2020

Со доаѓањето на Суарес, Атлетико повторно ќе се обиде да го добие потписот на рекордерот на ПСЖ Атлетико Мадрид по третпат воспостави контакт со агентот на Единсон Кавани околу евентуален ангажман.

Атлетико му посака добредојде на Суарез

TopSport - 25.09.2020

Атлетико Мадрид го потврдија трансферот на Луис Суарез од Барселона, потпишувајќи двегодишен договор со „рохибланкос“. Суарез пристигнува во шпанската престолнина по шест сезони со Барселона, но и со горчина во устата по конфликтот со управата и со ...

Атлетико Мадрид го промовираше Суарез!

SportMedia - 25.09.2020

Атлетико Мадрид и официјално го промовираше Луис Суарез за ново засилување во екипата. Напаѓачот со тоа стави крај на сагата околу неговиот нов клуб, откако беше цело време побрзувам со Јувентус, но поради не ЕУ пасошот, не потпиша за тимот од ...

ФОТО: Коментарот на Нејмар за објавата на Меси доволно говори што се случува во Барселона

Sport M - 25.09.2020

Лионел Меси се збогува од Лус Суарез со емотивно писмо на Инстаграм. Шест години Лео и Луис ги решетаа противничките мрежи, но раководството на каталонскиот тим реши да се ослободи од Уругваецот.

ФОТО: Суарез ги мина лекарските прегледи и го облече дресот на Атлетико Мадрид

Дриблинг - 25.09.2020

Луис Суарез од денеска и офоцијално е нов играч на Атлетико Мадрид. Уругваецот успешно ги мина лекарските прегледи и беше промовиран во дресот на клубот од Мадрид. Барселона се откажа од Суарез, шансата ја искористи Атлетико кој веднаш го ангажираше ...

ФОТО: Адвокатите на Јувентус во Перуџа на разговор со обвинителството поради Луис Суарез

Sport M - 25.09.2020

Како што е познато, пред неколку дена Луис Суарез го положил тестот за италијански јазик. Неговата намера беше да добие италијански пасош со цел да направи трансфер во Италија. Сепак, сето тоа пропадна, па Суарез сега е член на Атлетико Мадрид.

Нејмар коментираше на објавата на Меси за Суарез и покажа во каков хаос се наоѓа Барселона (Фото)

СуперСпорт - 25.09.2020

Во текот на вчерашниот ден Луис Суарез имаше емотивна пресконференција со која и дефинитивно кажа збогум на Барселона. Уругваецот буквално беше избркан од тимот од страна на новиот стратег, Роналд Куман, па сега кариерата ќе ја продолжи во Атлетико ...

Официјално: Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид

Слободен Печат - 25.09.2020

Како што и се најавуваше, тоа денеска и се потврди, Луис Суарез (33) во новата натпреварувачка сезона ќе ги брани боите на Атлетико Мадрид. Уругвајскиот интернационалец потпиша договор на две години со „јорганџиите“ после успешните лекарски прегледи ...

Атлетико Мадрид го претстави Суарез – Луис добредојде! (ВИДЕО)

Екипа - 25.09.2020

Атлетико Мадрид го претстави Луис Суарез кој во овој трансфер период во клубот премина од редовите на Барселона. Во каталонскиот клуб односите не се најдобри, а тоа го покажа и прошталното писмо кое го имаше Меси за неговиот пријател Суарез во кој ...

Нејмар, Фабрегас, Алвеш и Ето му се придружија на Меси во нападите кон Бартомеу: Елеганцијата не се купува!

24Фудбал - 25.09.2020

Неколку поранешни фудбалери на Барселона застанаа зад Лео Меси и постот на Аргентинецот со кој се критикува Жозеп Мариа Бартомеу и раководството на клубот за начинот на кој Луис Суарез замина.

ОФИЦИЈАЛНО: Суарез во наредните две години ќе биде „јорганџија“!

Gol.mk - 25.09.2020

Сега и официјално, Луис Суарез е нов фудбалер на Атлетико Мадрид. Уругваецот ги мина медицинските прегледи и стави потпис на двегодишен договор. Еден од најдобрите голгетери на денешницата ќе игра под палката на Диего Симеоне кој подолг период ...

Официјално: Суарез го облече дресот на Атлетико Мадрид

Sport 1 - 25.09.2020

Луис Суарез вчера се збогуваше со Барселона, а денеска го засили Атлетико Мадрид, по што пристигна официјална потврда преку социјалните мрежи. Уругваецот пристигна во Атлетико како замена за Алваро Мората, а со екипата од Мадрид потпиша двегодишен ...

Еве како изгледа Суарез со маичка на Атлетико!

SportMedia - 25.09.2020

Луис Суарез направи трансфер од Барселона во Атлетико Мадрид, со што ја запрепасти светската фудбалска јавност. Меси беше огорчен на раководството на Барселона, се јави и Нејмар, инаку овие тројца некогаш го сочинуваа најспектакуларното напаѓачко ...

Атлетико Мадрид формира спектакуларен напад?

Спортски - 25.09.2020

Aтлетико Мадрид во продолжение од сезоната би можел да има навистина спектакуларен напад. Откако од Барселона го доведоа Луис Суарез , следен би можел да биде Едисон Кавани! Кавани ја заврши соработката со ПСЖ и долго време се поврзуваше со бројни ...

Суарез дојде, на ред е машината за голови, Атлетико Мадрид добива супер напад?!

Sport M - 25.09.2020

Луис Суарез и официјално е нов играч на Атлетико Мадрид, откако го раскина договорот со Барселона. Но, „Јорганџиите“ не застануваат. Според шпанските медиуми следен би можел да биде Единсон Кавани, кој е слободен играч откако му заврши договорот со ...

Први фотографии од Суарез во боите на Атлетико 📸

Спортски - 25.09.2020

Луис Суарез во текот на денешниот ден ќе стави потпис на договорот со Атлетико Мадрид. Суарез по шест години ја напушти Барселона, а негова следна дестинација ќе биде клубот од Мадрид. На лекарските ги видовме и првите фотографии од Уругваецот во ...

Меси преку писмо се прости од Суарес и жестоко ја нападна Барселона

Спортманија - 25.09.2020

Аргентинецот порача дека челниците на клубот биле тие кои требало да си заминат, а не уругвајскиот голгетер. Лионел Меси и Луис Суарес цели шест години беа одлично напаѓачко дуо во дресот на Барселона, но таа соработка заврши.

Меси ги критикуваше челниците на Барса поради Суарез

Нетпрес - 25.09.2020

Аргентинскиот фудбалски велемајстор Лионел Меси ја продолжува својата битка со раководството на Барселона, а овојпат ги нападна челниците на клубот поради односот и бркањето на уругвајскиот голгетер Луис Суарез.

Додека Суарез плачеше на разделбата, Меси го погоди со една негова реченица(ВИДЕО)

Канал5 - 25.09.2020

Луис Суарез плачеше вчера на збогувањето од Барселона за време на прес-конференцијата на која присуствуваа неговите сега веќе поранешни соиграчи. Емотивната разделба на Уругваецот со клубот по шест години го следеше неговиот прв сосед и најдобар ...

Меси со критики до Барселона: Од клубот ништо неможе да ме изненади

OhridNews - 25.09.2020

Уругвајскиот фудбалер Луис Суарез шест сезони беше партнер на Лионел Меси во нападот на Барселона. Суарез се пресели во Атлетико Мадрид, а Меси на специфичен начин со критики до Барселона се прости од довчерашниот соиграч на Ноу Камп.

Нова трансфер „бомба“ од Мадрид – Атлетико подготвиле договор за Кавани

TopSport - 25.09.2020

Откако се договорија со Луис Суарез челниците на Атлетико Мадрид подготвуваат уште една трансфер „бомба“. Атлетико подготвиле договор за партнерот на Суарез во нападот на репрезентацијата на уругвај, Едисон кавани.

Меси се прости од Суарез и удри по Бартомеу: Не заслужи вака да те избркаат

Спортклуб - 25.09.2020

Голем дел од летото главна тема во светски рамки беше Лионел Меси. Аргентинецот сакаше да ја напушти Барселона, влезе во отворен конфликт со првиот човек на клубот Бартомеу, најавуваше дури и заминување на суд… Меѓутоа, Лионел Меси на крајот одлучи ...

Меси емотивно се збогува од Суарес, па удри по управата на Барса

Кајгана - 25.09.2020

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, преку социјалните мрежи денес се прости од својот поранешен соиграч Луис Суарес, со кого е голем пријател. „Кога влегов во соблекувалната денеска го очекував вообичаеното секојдневие, но се изненадив.

Меси повторно удри по Бартомеу, овој пат причина е Суарез

Sport M - 25.09.2020

Лионел Меси повторно влезе во конфликт со првиот човек на Барселона, Жозеп Бартомеу. По кој знае кој пат Аргентинецот ја критикува работата на раководството, а сега причина е Луис Суарез, кој вчера се прости од Каталонците, каде мина шест години.

Меси ја критикуваше Барселона: Ништо повеќе не ме изненадува!

Слободен Печат - 25.09.2020

Лионел Меси со поддршка за својот досегашен соиграч Луис Суарез кој го напушти „Камп Ноу“ после поминати шест години во клубот. Потсетување дека уругвајскиот интернационалец одлучи да ја продолжи професионалната кариера во редовите на Атлетико ...

Меси удри по Бартомеу и третманот кон Суарез: Не заслужи вака да бидеш избркан... но веќе ништо не ме изненадува (ФОТО)

24Фудбал - 25.09.2020

Лео Меси се збогува со Луис Суарез на социјалните мрежи, капитенот на Барселона ја искористи ова прилика за уште еднаш да „удри“ по Жозеп Мариа Бартомеу и раководството на клубот. Луис Суарез си замина од Барселона, напаѓачот синоќа на прес ...

Меси критикува: Во Барса ништо повеќе не може да ме изненади

TopSport - 25.09.2020

Лионел Меси му пружил поддршка на својот голем пријател Луис Суарез кој по шест години ја напушти Барселона. Уругваецот кариерата ќе ја продолжи во Атлетико Мадрид. Луис Суарез од Барселона замина како трет најдобра стрелец во историјата на клубот ...

Меси преку Инстаграм се прости од Суарез и упати „отровни стрели“ кон управата: Во овој момент ништо не ме изненадува…

Дерби - 25.09.2020

Во текот на вчерашниот ден беше организирана проштална прес конференција за Луис Суарез кој по седум години си заминува од Барселона како еден од најдобрите клупски играчи во историјата. Суарез на многу лош начин буквално беше избркан од редовите на ...

Tрогателна порака на Меси за омилениот соиграч, каков срам се овие зборови за Барселона!

СуперСпорт - 25.09.2020

Лео Меси се прости од еден од неговите омилени соиграчи, најдобар пријател и не пропушти уште еднаш да ја погоди Барселона, што го задржа спротивно на неговата волја. Во својата проштална порака до Суарез, Меси кажа за големината на кризата во ...

ФОТО: Меси распали по управата: Суарез заслужи многу повеќе од вака да го шутнете

Дриблинг - 25.09.2020

Капитенот на Барселона Лионел Меси жестоко ја критикуваше клупската управа поради начинот на кој дозволи да замине Уругваецот Луис Суарез. Суарез по долги си замина од Барселона и прејде во редовите на лутиот ривал Атлетико Мадрид.