TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре наплата на патарината кај Смоквица

Макфакс - 25.08.2019

Од утре ќе почне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го изгради споредниот пат до Гевгелија за жителите од околните ...

Од утре наплата на патарината кај Смоквица

Сител - 25.08.2019

Од утре, 26.08.2019 со почеток во 07:00 ч ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје.

Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

Вечер - 25.08.2019

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија ...

Од утре наплата на патарината кај Смоквица

Нетпрес - 25.08.2019

Од утре 26.08.2019 од 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. Од утре се очекува на патарината „Смоквица“ да се наплаќа по 100 денари за патничко ...

Од утре почнува со работа новата наплатна рампа кај Гевгелија

Скопје инфо - 25.08.2019

Од утре со почеток во 07:00 ч ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, информираше попладнево Автомото сојузот на Македонија. Од ЈП за државни патишта уште на почетокот на месецов најавија дека во следниве недели ќе биде пуштена во употреба ...

Од утре наплата на патарината кај Смоквица

4NEWS - 25.08.2019

Од утре, 26.08.2019 со почеток во 07:00 ч ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. Извор: Сител ...

Неделава се очекува да почне со работа патарината кај Смоквица

24 Вести - 25.08.2019

Нема да има веќе бесплатно поминување на патарината кај Смоквица - Гевгелиско која е целосно изградена, обележана со потребната сигнализација, но и со инсталирана опрема за наплата во готово и со картички.

Патарината кај Смоквица од утре започнува со работа

Слободен Печат - 25.08.2019

На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје. Од утре, 26.08.2019 со почеток во 07.00 ч ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ.

Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

Независен - 25.08.2019

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија ...

Од утре ќе се наплаќа 100 денари на патарината кај Смоквица

+инфо - 25.08.2019

Од утре, со почеток во 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва ...

Од утре треба да стартува наплатата на патарината „Смоквица”

Фокус - 25.08.2019

Нема да има веќе бесплатно поминување на патарината кај Смоквица – Гевгелиско која е целосно изградена, обележана со потребната сигнализација, но и со инсталирана опрема за наплата во готово и со картички, објави 24ТВ.

Од утре наплата на патарината кај Смоквица

24Инфо - 25.08.2019

Од утре, 26.08.2019 со почеток во 07:00 ч ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје.

Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

А1 On - 25.08.2019

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија ...

Од утре почнува наплатата на најскапата патарина во Македонија

Курир - 25.08.2019

Од утре, 26.08.2019 со почеток во 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје.

Патарината кај Гевгелија од утре почнува со работа

Либертас - 25.08.2019

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија ...

Од утре почнува наплатата на најскапата патарина во Македонија

Република - 25.08.2019

Од утре, 26.08.2019 со почеток во 7 часот ќе започне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти вечерва АМСМ. На патарината кај Смоквица ќе има 10 наплатни рампи, пет кон Гевгелија и соседна Грција и исто толку кон Скопје.

По 100 денари од утре ќе се плаќа на патарината кај Гевгелија

Фокус - 25.08.2019

Наплатната станица Гевгелија од утре ќе започне со работа. Како што соопштија вечерва од АМСМ, патарината ќе започне со работа од 7 часот изутрина. Според ценовникот на Јавното претпријатие за државни патишта – ЈПДП, цената за возила од Б категорија ...