TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

THE WHITE COLLECTION: Импресивна автомобилска колекција каква до сега не сте виделе

Високи Октани - 09.11.2018

Таканаречената „Бела колекција“ на Porsche се наоѓа на тајна локација, сопственикот е анонимен и заради својата содржина и комплетниот дизајн на ентериерот изгледа фантастично Таканаречената „Бела колекција“ на Porsche автомобили се наоѓа на тајна ...

VW ја намали цената на својот најмал електричен автомобил

Додај Гас - 09.11.2018

Почетната цена на VW e-Up! во Германија сега изнесува 22.975 евра Volkswagen во 2016 година рестилизираниот електричен Up! го ценеше 26.900 евра, што беше повеќе од двојно во споредба со стандардната верзија со бензински мотор.

VW подготвува електричен автомобил со цена од околу 20 илјади евра

USB - 09.11.2018

Основната цена на овој автомобил би требало да изнесува околу 20 илјади евра и планирано е производство на околу 200 илјади парчиња. Кон крајот на следната недела, шефовите на VW ќе одржат состанок на кој ќе се разговара за трансформацијата на ...

Колекција на автомобили каква што досега не сте виделе! / ВИДЕО

Додај Гас - 09.11.2018

Станува збор за таканеречената „Бела колекција“ на Porsche автомобили, која се наоѓа на тајна локација, поради содржината, но и комплетниот дизајн на ентериерот кој изгледа потполно нереален Фановите на Porsche, а веројатно и сите вистински љубители ...

Единствена колекција на автомобили – десетици бели Поршеа (ВИДЕО)

Канал5 - 08.11.2018

,,Белата колекција” на Порше , која се наоѓа на тајна локација , изгледа целосно нестварно , и тоа не само за љубителите на овие луксузни автомобили. Сите љубители на автомобили останаа восхитени од колекцијата на Порше од сите генерации , кои се во ...

Колекција автомобили од соништата

Кајгана - 08.11.2018

Така наречената „Бела колекција“ автомобили Porsche што се наоѓа на тајна локација поради нејзината вредна содржина, е сместена во простор со ексклузивен дизајн на ентериерот што ја прави уште пофантастична.

Колекција на автомобили каква немате видено досега (фото+видео)

Денар - 08.11.2018

Фановите на „Porsche“, но и сите вистински љубители во автомобилите, веројатно ќе останат без зборови при еден ваква сцена – не само што на едно место има голема колекција на модели од сите периоди на овој германски производител, сите 65 изложени ...

Skoda планира проширување на производство во Бугарија или Турција

Бизнис Инфо - 08.11.2018

Фото: Pixabay Германскиот автомобилски производител Volkswagen планира изградба на нова фабрика за производство на автомобилите Skoda надвор од Чешка, а како потенцијални места се наведуваат Бугарија и Турција, пренесува Труд.бг .