TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маск вели дека договорот за Твитер од 44 милијарди долари е привремено во мирување

Глас на Америка - 13.05.2022

(Ројтерс) - Илон Маск во петокот рече дека неговиот договор од 44 милијарди долари за Твитер е привремено во мирување, наведувајќи ги деталите за спам и лажни сметки кои се во тек. „Твитер договорот привремено е ставен во мирување и во очекување на ...

Илон Маск го стави на пауза купувањето на Твитер додека не се пребројат лажните профили

Радио МОФ

Маск го паузираше купувањето на Twitter

Иновативност

Што се крие зад одлуката на милијардерот: Илон Маск го стави во мирување преземањето на Твитер! Бизнисот вреден 44 милијарди долари заглави околу ботовите?!

Во Центар

Илон Маск го изненади светот: Купувањето на Твитер привремено сопрено, еве зошто

Фактор

МАСК ГО СТОПИРА КУПУВАЊЕТО НА ТВИТЕР? Бара доказ дека помалку од 5 отсто од профилите се лажни

+инфо

Илон Маск го изненади светот: Милијардерот привремено го одложи купувањето на Твитер, а еве и која е причината

Точка

Денар Порта Кумановски м. Локално USB Канал5

Маск: Не го поддржувам политички Трамп, но ќе ја поништам забраната за неговиот профил на Твитер

360 степени - 13.05.2022

Трамп е трајно суспендиран од Твитер кратко по нападот на Конгресот на 6 јануари 2021 година, поради, како што тогаш стоеше во објаснувањето на платформата, „ризик од понатамошно повикување на насилство Милијардерот Илон Маск изјави дека сака Твитер ...

Илон Маск со еден потег му го искомплицира животот на Трамп: Дали ќе ги избере парите или влијанието?

Точка

Маск најави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да му ја укине забраната

Макфакс

Маск најави дека ќе ја укине трајната забрана на Трамп на Твитер

Порта 3

Маск објави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да ја укине неговата забрана

Телма

Маск најави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да му ја укине забраната

MTM

Маск објави дека не го поддржува Трамп, но сака Твитер да му ја укине забраната

МКД