TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски ги викна „независните“ поради Катица

Независен - 25.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата.

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

Канал5 - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ извести дека денеска имале средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на негово барање. Осуммината пратеници кои кон крајот на минатата година ја напуштија партијата и формираа своја независна група ...

Мицкоски си подаде рака со независната пратеничка група на Канческа – Милевска, Владанка, Мукоски и другите пратеници

Магазин - 25.03.2019

На оваа средба на Мицкоски во изминативе 2-3 месеци им претходеле неколку подготвителни средби на други пратеници од ВМРО-ДПМНЕ со дел од независните пратеници. Нашите извори тврдат дека се подобруваат личните релации со независните пратеници и се ...

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски

Вечер - 25.03.2019

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ, денес оствари средба со него во македонското Собрание.

Мицкоски се сретна со Канчевска-Милеска, Мукоски, Василевски, Александрова и другите

Скопје1 - 25.03.2019

„Денес 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

Мицкоски: Да се избориме за нашата Македонија

Канал5 - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од Унијата на млади сили на ...

Мицкоски: Изборите кои следат не се само одлука за претседател, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме

Курир - 24.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...

Мицкоски: „Ќе се борам за втората Македонија, онаа Македонија која што е нашиот завет„

Магазин - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на ораторската вечер организирана од УМС на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека ќе се бори за втората Македонија, онаа вистинска и онаа Македонија која што е нашиот завет.

СДСМ: Валканиот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеи и програма, тоа не е оправдување за валкана кампања во која ...

iPortal - 24.03.2019

Валканиот Христијан Мицкоски и неговиот партиски подмладок во недостиг на конкретни идеи користат ниски и валкани кампањи во кои злоупотребуваат деца и цели семејства. Тоа што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеја, немаат програма ниту став за важни ...

За што разговараше Мицкоски со независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 25.03.2019

Средба денеска имаше во Собранието меѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ. Оваа средба била на барање на Мицкоски. Тие разговарале за актуелната политичка состојба, ставовите за реформските ...

Мицкоски сака да се смири со одметнатите пратеници

AKO - 25.03.2019

Денеска, 25.03.2019 година Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание.

Мицкоски на среба со граѓаните на Оризари

Курир - 23.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со граѓаните на ...

Мицкоски: Изборите не се само за претседател, туку за тоа каква Македонија сакаме

Нетпрес - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од унијата на млади сили на партијата. -Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор како имаат волја и желба ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со валкана кампања злоупотребуваат деца на функционери

MakPress - 25.03.2019

Валканиот Христијан Мицкоски и неговиот партиски подмладок во недостиг на конкретни идеи користат ниски и валкани кампањи во кои злоупотребуваат деца и цели семејства. Тоа што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат идеја, немаат програма ниту став за важни ...

Мицкоски: Изборите кои следат се одлука за тоа каква Македонија сакаме

Република - 24.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...

(Видео) Мицкоски до младите: Го имате своето знаење, целиот свет и можност да ги менувате работите

Макфакс - 24.03.2019

Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор како имаат волја и желба да зборуваат за работите кои се важни за нашата држава,но и за нашето општество.

(Видео) Мицкоски до младите: Го имате своето знаење, целиот свет и можност да ги менувате работите

24Инфо - 24.03.2019

Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и младешка непрекор како имаат волја и желба да зборуваат за работите кои се важни за нашата држава,но и за нашето општество.

Мицкоски: Не победува ниту побројниот, ниту помоќниот, туку мотивираниот и храбриот, во вас го гледам тоа

Скопје1 - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од унијата на млади сили на партијата. Пред партискиот подмладок Мицкоски истакна: Навистина е убав настанот кога гледате млади луѓе со сиот нивен жар, потенцијал и ...

Мицкоски: Да се избориме за нашата Македонија

Вечер - 24.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на ораторска вечер организирана од Унијата на млади сили на партијата. „Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се ...

Мицкоски го цитираше Мартин Лутер Кинг: Нашите животи го почнуваат својот крај оној ден кога ќе замолчиме на значајните ...

Фокус - 24.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска присуствуваше на ораторската вечер во Скопје. Тој се обрати пред младите и порача дека е задоволен што гледа желба да се говори и јасна визија за работите како понатаму.

(Видео) Мицкоски побара од УМС да не се плаши да ги критикува „сениорите“ од ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 24.03.2019

Христијан Мицкоски на вечерашната ораторска вечер на младите од најголемата опозициска партија рече дека ниту нему, ниту на било кој во ВМРО-ДПМНЕ не му треба Унија на млади сили која ќе биде апологет на сениорите.

Мицкоски: Младите ќе бидат клучната сила во нашата борба за подобра Македонија

MakPress - 25.03.2019

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден за претседателот на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески, Добар ден за членовите на Извршниот Комитет на Унијата на Млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ...

Мицкоски: Ќе се борам за втората Македонија, онаа за која е нашиот завет

Press24 - 25.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...

Мицкоски: Ќе се борам за втората Македонија, онаа за која е нашиот завет

Сител - 25.03.2019

Нашата држава се наоѓа пред крстосница и изборите кои следат не се само одлука за претседател на Република Македонија, тие се многу повеќе од тоа, тие се одлука за тоа каква Македонија сакаме, понижена, криминална, ограбена, без вредности и ...