TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар се засили со Црногорец, Дисингер на излезна врата?

Sport 1 - 27.01.2021

Поранешниот европски првак Вардар се засили со капитенот на црногорската репрезентација и досегашен ракометар на Истр, Васко Шеваљевиќ, кој од утре ќе им се приклучи на неговите нови соиграчи.

Вардар се засили со црногорскиот бек Шеваљевиќ

Дерби - 27.01.2021

Македонскиот ракометен првак Вардар денеска потврди дека ги засилува своите редови со Васко Шеваљевиќ. Црногорскиот репрезентативец ќе ги засили црвено-црните на позицијата лев бек, а уште утре ќе им се приклучи на своите соиграчи.

Вардар 1961 посилен за Васко Шеваљевиќ

SportMedia - 27.01.2021

Досегашниот играч на францускиот тим Истр, и актуелен капитен на репрезентацијата на Црна Гора, Васко Шеваљевиќ е нов член на тимот на Вардар 1961. Се работи за искусен 32. годишен играч кој „оперира“ на левата бековска позиција, и кој уште утре ќе ...

Васко Шеваљевиќ е нов член на Вардар 1961

Вардар - 27.01.2021

Капитенот на репрезентацијата на Црна Гора, и ракометар на француски Истр, Васко Шеваљевиќ (32) во следните 18 месеци ќе биде член на тимот на Вардар 1961. Шеваљевиќ веќе утре ќе пристигне во Скопје и ќе се приклучи на тренинзите на тимот.

Вардар се засилува: Со лев бек од Црна Гора во Лигата на шампионите

24 Ракомет - 27.01.2021

Репрезентативецот на Црна Гора и ракометар на францускиот Истр, Васко Шеваљевиќ ќе го носи дресот на тимот на Вардар во следните година и пол. Тој е првото засилување кое „црвено-црните“ го ангажираа пред стартот на пролениот дел од сезоната.

Вардар со големо засилување: Пристига Шеваљевиќ

Спортклуб - 27.01.2021

Екипата на Рк Вардар во продолжението од сезоната ќе биде дополнително засилена. Како што дознава Спортклуб.мк, нов лев бек во продолжение од сезоната ќе биде Васко Шеваљевиќ. Станува збор за искусен 32 годишен репрезентативец на Црна Гора кој во ...

Црногорецот Шеваљевиќ го засили Вардар 1961

Спортски - 27.01.2021

Капитенот на репрезентацијата на Црна Гора, и ракометар на француски Истр, Васко Шеваљевиќ (32) во следните 18 месеци ќе биде член на тимот на Вардар 1961. Шеваљевиќ веќе утре ќе пристигне во Скопје и ќе се приклучи на тренинзите на тимот, потврдија ...