TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Професор Јовев: Директорот Шокаровски ми ги фрлаше алиштата од кабинетот, не ми дава да оперирам, а пациентот плачеше ...

Слободен Печат - 18.09.2023

Професор доктор Сашко Јовев во изјава за Слободен печат негира дека физички го нападнал директорот на Клиниката за кардиохирургија доктор Марјан Шокаровски како што претходно извести МВР. Тоа според професорот Јовев не е вистина.

Сашко Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг и од стрес лежам на Кардиологија

360 степени

Инцидент меѓу докторите Сашко Јовев и Марјан Шокаровски: Кој кого нападнал на Кардиохирургија?

Н.Македонија

Др.Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некој, мене ме нападнаа, имам повреда на окото и од стрес лежам на Кардиологија

Либертас

Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некој, мене ме нападнаа, имам повреда на окото и од стрес лежам на Кардиологија

Фокус

Кардиохирургот Јовев го нападнал директорот на клиниката Шокаровски?

Мета

Поранешниот директор Јовев со глава го удрил сегашниот директор на Кардиохирургија

МКД

Канал5 Пулс24

ИНЦИДЕНТ НА КАРДИОХИРУГИЈА: Јовев го нападнал директорот, тој демантира, тврди дека бил нападнат

Денешен - 18.09.2023

Вработен на Клиниката за кардиохирургија, со иницијали С.Ј. денеска вербално нападнал медицинска сестра, потоа физички го нападнал директорот на Клиниката и на крај сам се пријавил во полиција, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

Вработен на Кардиохирургија го нападнал директорот

Р.С.Европа

Инцидент на државна кардиохирургија, вработен го нападнал директорот

Сител

Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска сестра

Фокус

Екс директорот на Кардиохирургија ги нападнал директорот и медицинска сестра

Либертас

Драма на Кардиохирургија: Вработен го истепал директорот на клиниката, па сам се пријавил во полиција

Press24

СВР Скопје: Вработен во Клиниката за кардиохирургија вербално ја нападнал својата колешка, а потоа физички се пресметал со директорот

Скопје инфо

4NEWS Макфакс ТВ21 Опсервер Точка 24 Вести Скопје1 еМагазин

Инцидент на Државната кардиохирургија: Поранешен директор физички го нападнал актуелниот

360 степени - 18.09.2023

Според информациите на МВР, нападот го извршил вработен во Клиниката со иницијали С.Ј. Тој претходно вербално нападнал медицинска сестра, а потоа и физички се пресметал со директорот М.Ш. По инцидентот, С.Ј.

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработен физички го нападнал директорот

Н.Македонија

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработениот С.Ј. физички го нападнал директорот

Независен

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработениот С.Ј. физички го нападнал директорот

Бриф

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработениот С.Ј. физички го нападнал директорот

ММС

Инцидент на Клиниката за кардиохирургија, вработен физички го нападнал директорот

Локално

Инцидент на Кардиохирургија

А1 On

+инфо Zoom Канал5 24Инфо

Меџити: На Кардиохирургија се случи инцидент, известена е полицијата

Press24 - 18.09.2023

За инцидентот којшто утрово се случил на Клиниката за кардиохирургија е запознаен и министерот за здравство, Фатмир Меџити. Оваа вест штотуку ја потврдија од ресорното министерство преку соопштение испратено до медиумите.

Меџити го потврди инцидентот на Кардиохирургија – вербално нападната сестра, истепан директор

Република

Меџити го потврди инцидентот на Кардиохирургија – вербално нападната сестра, истепан директор

Lider

Сашко Јовев: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг и од стрес лежам на Кардиологија!

4NEWS - 18.09.2023

„Не е точно дека јас сум нападнал некого. Практично, јас пријавив вербален напад и само буткање во кое имам повреда на окото од лупите на колегата“, вели во изјава за „Фокус“ кардиохирургот и поранешен директор на Клиниката за кардиохирургија во ...

Сашко Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг и од стрес лежам на Кардиологија

Скопје1

ИМАМ ПОВРЕДА НА ОКОТО ОД ЛУПИТЕ НА КОЛЕГАТА Сашко Јовев за „Фокус“ призна дека учествувал во инцидентот на Кардиохирургија

+инфо

Сашко Јовев: Не е точно дека сум нападнал некого, жртва сум на секојдневен мобинг

Lider

Кардиохирургот Јовев негира дека тој нападнал, вели дека е жртва

Expres

Кардиохирургот Јовев демантира дека го нападнал директорот на Клиниката на кардиохирургија

еМагазин

Јовев за „Фокус“: Не е точно дека сум нападнал некој, мене ме нападнаа, имам повреда на окото и од стрес лежам на Кардиологија

24Инфо