TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биткоинот го направи милионер, има 20 години и вели: Сè што ви треба е компјутер и добра волја

Фактор - 23.02.2021

Тогаш, едно 11-годишното момче сфати дека не сака повеќе да оди на училиште затоа што не ги сакаше часовите и професорите. Порано имал оценки тројки , а деновите ги минувал играјќи игри. Измачуван бил од лошите прогнози на наставниците кои му велеле ...

Гејтс порано сакаше да се „обложи против биткоинот“ – а денес?

Локално

Ова е таткото на Биткоинот: Сатоши Накамото, ниту лице, ниту тело

Фактор

Новата електронска валута со највисока вредност

Н.Македонија

„Тесла” оствари профит од една милијарда долари од вложувања во биткоин

24Инфо - 22.02.2021

Американскиот производител на електрични автомобили „Тесла” оствари речиси една милијарда долари од вложувања во биткоини, изјави аналитичарот Даниел Ив. Според него, „компанијата би можела од вложувањата во биткоини да заработи повеќе отколку од ...

„Тесла“ со профит од милијарда долари по вложувањето во биткоини

Слободен Печат

„Тесла“ оствари профит од една милијарда долари од вложувања во биткоин

Опсервер

„Тесла“ оствари профит од вртоглава сума од вложување во биткоин

Курир

„Тесла“ оствари профит од една милијарда долари од вложувања во биткоин

Независен

„Тесла” оствари профит од една милијарда долари од вложувања во биткоин

Бизнис Вести

Биткоинот и донесе на „Тесла“ заработка од милијарда долари

+инфо

MakPress iPortal OhridNews

Нов ден, нов рекорд: Цената на биткоинот надмина 58.000 долари

Акцент - 22.02.2021

Продолжува да расте цената на Биткоинот. Цената на „дигиталното злато“ порасна за 2,46% за да го надмине прагот од 58 000 американски долари. Главната причина за континуираната апрецијација на криптовалутата се сигналите дека таа добива признание ...

Еден биткоин поскап од кило злато – цената на криптовалутата надмина 58.000 долари

Таратур

Цената на биткоинот надмина 58.000 долари

Бизнис Вести

Биткоинот поскап од килограм злато

Вечер Прес - 22.02.2021

Биткоинот достигна врв на 57.634 долари вчера, далеку над приближно 57.336 американски долари пресметан за килограм злато на TradingView. Цената на златото во однос на Биткоин е на најниско, додека цената на самиот Биткоин е на највисоко ниво.

1 биткоин стана поскап од 1 кило злато

Оff.net

Биткоинот поскап од килограм злато

Локално

Маск објасни зошто инвестирал во биткоин, а не во неговата омилена валута

Бизнис Вести - 22.02.2021

Елон Маск, шефот на Тесла, објасни зошто Тесла вложи 1,5 милијарди долари во биткоин, наместо во неговата омилена дигитална валута, dogecoin, што често е предмет на неговите твитови. Маск, одговарајќи на луѓето на Твитер, објасни дека она што го ...

Маск објасни зошто инвестирал во биткоин, а не во неговата омилена валута

Локално