TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо незадоволен: Португалецот подготвен да се ослободи од своите најконстантни стопери

Дерби - 13.02.2018

Манчестер Јунајтед е тим кој има примено најмалку голови во Премиер лигата во досегашниот дел од сезоната, но како што тврдат таблоидите, неконстантноста која посебно доаѓа до израз на гостувањата го натерала Жозе Мурињо да размислува на комплетно ...

На Мурињо му е доста – следи „реновирање“ на одбраната, заминуваат двајцата штопери!

Спортски - 13.02.2018

Како што пренесуваат медиумите на Островот Жозе Мурињо конечно ги прифатил критиките на јавноста и одлучил на лето да ја „реновира“ последната линија од тимот. Крис Смолинг и Фил Џонс би требало да го напуштат Манчестер Јунајтед идното лето, а на ...

Ништо од враќањето: Роналдо не сака во Јунајтед поради еден човек

Спортклуб - 13.02.2018

Кристијано Роналдо нема намера да се враќа во Манчестер Јунајтед иако постои голем интерес за него и од раководството на клубот и од навивачите. Британскиот таблоид Сан тврди дека причина за ваквиот став на португалскиот ас е Жозе Мурињо со кого ...

Мурињо не го сака повеќе, Роналдо нема да се врати во Манчестер?!

СуперСпорт - 13.02.2018

Новиот договор на Жозе Мурињо со Манчестер јунајтед, ги „уништи“ сите можности на Кристијано Роналдо да се врати во својот поранешен клуб. „Ле10Спорт“ пишува дека Роналдо не е среќен во Мадрид и сака да замине летово, доколку Реал Мадрид не му ...

Мората: Мојот прв договор со Реал е поради Мурињо

Стандард - 13.02.2018

Напаѓачот на Челзи, Алваро Мората изјави дека го потпишал првиот професионален договор со Реал Мадрид поради менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, кој тогаш раководеше со „белите“. „Мурињо има карактер, тој е загрижен за своите избраници.

Што би правел Челзи ако го нема? Статистиката на Еден Азар е импресивна

Спортски - 13.02.2018

Најдобриот фудбалер на Челзи, Еден Азар во последно време игра во голема форма, а од почетокот на 2018. година постигна седум гола во сите натпреварувања. Во изминативе неколку недели, Азар беше една од ретките светли точки во Челзи, а прашањето е ...

Мората во страв: Најголемата опасност доаѓа од Меси!

СуперСпорт - 13.02.2018

Челси и Барселона ќе играат наредниот вторник во осмина финале на ЛШ, а пред големото дерби помеѓу двата клубови, напаѓачот на „сините“ предупредува на опасноста која доаѓа од Меси. Првиот меч се игра во Лондон, а Мората смета дека тешко ќе може да ...

Ова е листата на желби на Мурињо, на неа 5 играчи од Реал Мадрид

Спортски - 13.02.2018

Иако јануарскиот трансфер период само што заврши, јасно е дека Мурињо размислува за тоа кој би можел да пристигне на „Олд Трафорд“ во летниот трансфер период. „Црвените ѓаволи“ во јануари го доведоа Алексис Санчез од Арсенал, но јасно е дека ќе им ...

Долг е списокот на желби, Мурињо ќе бара дури пет играчи од Реал Мадрид на лето

СуперСпорт - 13.02.2018

Иако многумина очекуваа Манчестер Јунајтед да игра многу подобро по пристигнувањето на Алексис Санчез во тимот тоа не е случај. „Ѓаволите“ имаат два порази на последните три натпревари, а тоа го запали црвениот аларм кај управата на клубот.

Абрамович кажал „не“ на Борусија за Миши

Локално - 13.02.2018

Борусија Дортмунд ќе се обиде да го купи Миши Батшуаи за постојано во текот на летото, откако во германскиот клуб останале фасцинирани од стартот на Белгиецот во Бундеслигата. Напаѓачот на Челзи, кој во моментов е позајмен на „жолто-црните“ до ...

Роналдо не сака во Јунајтед поради Мурињо

Локално - 13.02.2018

Кристијано Роналдо нема намера да се врати во Манчестер Јунајтед, бидејќи не сака да работи повторно со Жозе Мурињо, пишува „Сан“. Гласини за враќање на Португалецот на „Олд Трафорд“ се слушаат веќе неколку години и се засилија во последната сезона, ...

Челзи славеше против ВБА

Сител - 13.02.2018

По неколкуте слаби резултати фудбалерите на Челзи се вратија на победите и славеа убедливо со 3-0 против Вест Бромвич Албион со што ја продолжуваат трката за излез во Лигата на шампионите.

Жиру во првиот настап во дресот на Челси на Стемфорд Бриџ почна да „крши“ кичми, а го имаше и насекаде на теренот ...

24Фудбал - 13.02.2018

Французинот имаше одлично издание во своето деби за англискиот првак . Оливие Жиру во изминатиот зимски јануарски преоден рок од Арсенал премина во ривалот од Лондон, Челси, а се чини дека одлично се вклопи во играта на неговиот нов клуб уште во ...

Конте: Победите се најдобар одговор на шпекулациите

Идивиди - 13.02.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. Челзи беше во серија од два последователни порази од ривалите како Борнемут и Ватфорд, по што се зголемија ...

Чудата кои ги правеше Азар во мечот против ВБА (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2018

Белгиецот синоќа беше посебно мотивиран во мечот за Сините од Лондон. Челси славеше со убедливи 3-0 над ВБА пред своја публика во редовното коло од англиската Премиерлига и со тоа се врати на четвртото место на табелата.

Конте: Одговорот на гласините се победи и добра игра

Стандард - 13.02.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте остана исклучително задоволен по победата со 3:0 на „Стемфорд Бриџ“ над Вест Бромвич во 27-то коло на Премиер лигата. Челзи беше во серија од два последователни порази од ривали како Борнемут и Ватфорд, што ...

Мурињо ги продава Смолинг и Џонс, познати нивните заменици

Стандард - 13.02.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја споделил пред раководството на клубот својата намера да ја обнови одбраната на тимот во летниот трансфер прозорец. Според „Мирор“, Португалецот донел одлука да се раздели со Крис Смолинг и Фил Џонс, ...

Жиру ќе ни биде многу корисен, задоволен е Азар

Локално - 13.02.2018

Еден Азар го пофали новиот додаток на Челзи, Оливие Жиру, кој вчера го одигра својот прв натпревар за шампионот на Англија и помогна во триумфот против Вест Бромвич со 3-0. Французинот запиша асистенција за првиот гол на Белгиецот, кој смета дека ...

Азар воодушевен од новиот соиграч: За мене е најдобро кога имам таков партнер!

Дерби - 13.02.2018

Еден Азар беше најзаслужен што Челси успеа да оствари комотна победа од 3:0 над Вест Бромвич Албион, не само поради двата гола кои ги постигна, туку и поради начинот на кој се движеше и начинот на кој го користеше секој слободен простор кој му го ...

Мората откри каква животна лекција добил од Мурињо по еден лош тренинг во Реал

Дерби - 13.02.2018

Шпанската телевизија „Мовистар плус“ почна да објавува делови од опширното интервју направено со Алваро Мората, напаѓачот на Челси кој изминатава вечер се врати на терените и му помогна на својот тим да се врати на победничките патеки во дуелот со ...

Мурињо подготвува целосна промена во одбраната на Јунајтед

Локално - 13.02.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да ја промени одбраната на тимот за следната сезона. Португалецот остана крајно разочаран од претставувањето на дел од играчите во одбранбената линија на тимот, најмногу од тоа на англиските ...

Борусија Дортмунд ќе се обиде да го откупи Батшуаи од Челси

Sport 1 - 13.02.2018

Германскиот бундеслигашки гигант Борусија Дортмунд планира на лето да го убеди лондонски Челси да го откупи договорот на белгискиот репрезентативец Мичи Батшуаи, кој зимава дојде на шестмесечен заем како дел од тројна размена на напаѓачи.

Завршено е со Смолинг, но и Џонс: Мурињо има нов дефанзивен двоец како желба

Спортклуб - 12.02.2018

Вечерашните информации од Британија носат интересни вести од Манчестер Јунајтед, за наводната подготвеност на клубот конечно да се ослободи од дефанзивниот двоец Фил Џонс – Крис Смолинг. Наводно Рафаел Варан и Хери Мегваер биле во комбинација во ...

Азар расположен за голови: Челси го прегази Вест Бромвич! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.02.2018

Челси ја згусна борбата за второ место во Премиерлигата, остварувајќи убедлива победа над Вест Бромвич албион, со 3-0, во последниот натпревар од 27. коло во Премиерлигата. Еден Азар беше најрасположен за игра и токму тој го отвори резултатот во 25.

Челси им се врати на победите, Азар брилијантен против ВБА (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.02.2018

„Сините“ не дозволија трет пораз во низа, вечерва на Стемфорд Бриџ на крилјата на брилијантниот Еден Азар стигнаа до триумф од 3-0 над ВБА Антонио Конте ќе преживее уште некој ден на кормилото на Челси, брилијантниот Еден Азар ги врати „Сините“ на ...

ВИДЕО: Челзи им се врати на победите, на „Стемфорд Бриџ“ совладан ВБА

Gol.mk - 12.02.2018

Во последниот натпревар од 27. коло на Премиер лигата, фудбалерите на Челзи ја прекинаа серијата од два порази и славеа победа против Вест Бромвич Албион со 3-0 (1-0). Избраниците на Конте од самиот старт тргнаа офанзивно и по двете шанси на ...

Шампионот им се врати на победите: Азар шоу за радост на „Стемфорд Бриџ“ (Видео)

Дерби - 12.02.2018

Екипата на Челси ги заборави двата убедливи порази од Бурнмаут и Вотфорд и вечерва пред своите гледачи издвојува висок триумф од 3-0 над Вест Бромвич Албион во последниот меч од 27. коло во Премиер лигата.

ВИДЕО: Азар е лондонската машинка – Челси сигурен против ВБА

Спортклуб - 12.02.2018

Иако Челси вечерва имаше доста нестабилен почеток на мечот против ВБА, на крајот сепак извојуваа победа против вечерашниот противник со високи 3;0. На Челси им беше тешко да го скршат почетниот отпор на ВБА, а тоа за прв пат се случи во 25.

„Магичниот“ Азар повторно си „поигруваше“ со ВБА

Екипа - 12.02.2018

Челси се опорави по двата последователни порази во Премиер – лигата со сигурна победа над ВБА со резултат од 3-0 на „Стемфорд бриџ“. „Сините“ втор пат сезонава слават голем триумф над екипата на Алан Пардју, по оние 4-0 „Ховторнс“, а со вкупно 16.

Мајсторија на Еден Азар: „Плавите“ како на тренинг против ВБА (ВИДЕО)

Спортски - 12.02.2018

„Плавите“ рутински го одиграа мечот на свој терен против екипата на Бирмингем. Челзи во рамки на 27. коло ја пречека екипата на ВБА, а по 70тина минути игра на семафорот стоеше веќе 3:0 за домашните.

Азар: Кој ме плаши во Барса? –Оној што не е од оваа планета

СуперСпорт - 12.02.2018

Пред тимот на Челси следната недела е голем предизвик затоа што ќе играат против Барселона во рамките од осминафиналето од Лигата на шампионите. Осминафиналето од Лигата на шампионите ќе ни донесе неколку големи средби, а еден од тие дуели е и ...

Азар се отвори и без пардон одговори: Од кого најмногу се плашам во Барса? – Се знае од човекот кој не е од оваа ...

Спортски - 12.02.2018

Пред екипата на Челзи следната седмица е голем испит, со оглед на тоа дека во рамки на осминафиналето во ЛШ на свој терен ќе ја пречекаат Барселона. Осминафиналето во ова натпреварување донесе неколку големи судири, а еден од нив е и дуелот помеѓу ...

АБРАМОВИЌ ПОДГОТВЕН: Азар во Мадрид, Роналдо во Лондон, прашањето е – Колку е подготвен да плати за Нејмар?

Поглед - 13.02.2018

Еден од најдобрите играчи на денешниата, играчот кој го води Челси кон шампионска титула тимот на Челси, би можел да го напушти Стемфорд Бриџ летово. Според извори на шпански медиуми, зделката е веќе договорена.

Ширер: Мурињо греши, Њукасл заслужено го победи Манчестер Јунајтед

Дерби - 12.02.2018

Алан Ширер во своето гостување во студиото на „Би-Би-Си“ потенцирал дека не се согласува со изјавата на Жозе Мурињо, со која Португалецот го коментираше поразот на Манчестер Јунајтед од Њукасл.

Азар повторно човек на одлука за Челси (видео)

TopSport - 12.02.2018

Еден Азар постигна два гола за да ги предводи Челси до 3:0 победа над последнопласираните Вест Бромвич Албион за да се прекине лошата низа од два порази едноподруго. Белгискиот ас, кој сè почесто е поврзуван со трансфер во Реал Мадрид, погоди два ...

Конте не знае да го убеди клубот да купува играчи!

ЗаЗабава - 12.02.2018

Тренерот на Челси, Антонио Конте смета дека му е тешко да ја убеди управата да му донесе нови ...

Зошто Дортмунд не може да го купи Батшуаи на лето?

Спортски - 12.02.2018

Белгискиот репрезентативец Мичу Батшуаи игра како препороден откако го напушти Челзи и се пресели во Борусија Дортмунд. Во јануарскиот преоден рок во Челзи се одлучија дека за остатокот од сезоната потребен им е поискусен напаѓач, па се откажаа од ...

Конте: Катастрофален сум во убедувањето на клубот да купува играчи

Точка - 12.02.2018

Тренерот на Челси, Антонио Конте смета дека му е тешко да ја убеди управата да му донесе нови играчи. Челси оваа сезона игра под очекувањата, а клубот од „Стемфорд Бриџ“ донесе неколку погрешни одлуки во минатото, како на пример трансферот на Матиќ ...

Мурињо: Не гледам смисла да го продаваме Де Хеа

Стандард - 12.02.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека не гледа никаква поента во клубот да го продава Дејвид де Хеа. „Дали мислите дека еден клуб како Манчестер Јунајтед, кој се обидува да ги привлече најдобрите играчи, треба да го продава Де ...

Мурињо поради Холанѓанец го продава миленикот на „Олд Трафорд“

Спортски - 12.02.2018

Манчестер Јунајтед оваа зима во своите редови го доведе Алексис Санчез од Арсенал. Меѓутоа Мурињо се уште не е задоволен од играчкиот кадар и веќе најави дека на лето ќе има промени во тимот.

ВИДЕО: Мората е повреден, а она што го прави со неговата сопруга ги налути навивачите на Челзи

Спортски - 12.02.2018

Алваро Мората е повреден и не игра месец дена, па слободното време сега го поминува во друштво со својата сопруга, Алис Кампело. Мората не игра од 17. јануари поради повреда на грбот, а тренерот на „Сините“, Антонио Конте изјави дека враќањето на ...

Повторно се шегуваат со Мората и неговиот проблематичен грб

Локално - 12.02.2018

Најдобриот стрелец на Челзи, Алваро Мората, уште еднаш ги разлути навивачите на „сините“ со неговата мистериозна повреда на грбот. Откако менаџерот на Лондон, Антонио Конте објави дека Шпанецот не може да игра до крајот на сезоната, самиот Мората ...

Конте со нова забрана за фудбалерите

Поглед - 12.02.2018

Фудбалерите на Челзи добија известување за несекојдневна забрана. Менаџерот Антонио Конте донел забрана за смеење за време на тренинзите. Англиските медиуми пренесуваат дека овој потег на италијанскиот стратег уште повеќе ќе ја влоши разнишаната ...

Конте призна: Многу сум слаб со трансферите

Локално - 12.02.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте верува дека треба да биде поупортен, кога бара нови играчи од раководството на клубот. Италијанецот не успеа да ги убеди клупските шефови да одвојат повеќе средства за новодојдени и признава дека претрпел целосен ...

Мурињо: Њукасл се бореa како животни

Слободен Печат - 12.02.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, имаше само пофални зборови за Њукасл по поразот на „црвените ѓаволи“ од 1:0 на „Сент Џејмс Парк“. „Црно-белите“ забележаа успех по голот на Мет ...

Мурињо: Њукасл се бореa како животни

Локално - 12.02.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, имаше само пофални зборови за Њукасл по поразот на „црвените ѓаволи“ од 1:0 на „Сент Џејмс Парк“. „Црно-белите“ забележаа успех по голот на Мет Ричи.

Сонот на Мурињо преточен во листа на желби, а на неа – петмина играчи на Реал Мадрид!

Спортклуб - 13.02.2018

Иако јануарскиот преоден рок заврши пред десетина дена јасно е дека Жозе Мурињо наголемо размислува за тоа кои играчи би можел да ги доведе на „Олд Трафорд“ за следната сезона. „Црвените ѓаволи“ во јануари го доведоа Алексис Санчез од Арсенал, но ...

Конте: Победите се најдобар одговор на шпекулациите

Sport M - 13.02.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте, беше исклучително задоволен по победата (3:0) над Вест Бромвич Албион синоќа во 27. круг на Премиер Лигата. Челзи беше во серија од два последователни порази од ривалите како Борнемут и Ватфорд, по што се зголемија ...

Азар воодушевен од новиот соиграч: За мене е најдобро кога имам таков партнер!

Точка - 13.02.2018

Еден Азар беше најзаслужен што Челси успеа да оствари комотна победа од 3:0 над Вест Бромвич Албион, не само поради двата гола кои ги постигна, туку и поради начинот на кој се движеше и начинот на кој го користеше секој слободен простор кој му го ...

Мората откри каква животна лекција добил од Мурињо по еден лош тренинг во Реал

Точка - 13.02.2018

Шпанската телевизија „Мовистар плус“ почна да објавува делови од опширното интервју направено со Алваро Мората, напаѓачот на Челси кој изминатава вечер се врати на терените и му помогна на својот тим да се врати на победничките патеки во дуелот со ...