TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски Ф-16 се урна во Жолто Море – пилотот се катапултира и се спаси

Телма - 11.12.2023

Амњрикански воен авион од типот Ф-16 се урна за време на тренажен лет над Жолтото Море, соопштија силите на САД стационирани во Јужна Кореја. Пилотот, како што се наведува во извештајот, успеал да се катапултира и спаси, по што јужнокорејската ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Фокус - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот ...

Американски борбен авион Ф-16 се урна во близина на Јужна Кореја

А1 On - 11.12.2023

Американски борбен авион Ф-16 денеска се урна во Жолтото Море, а пилотот успеал да го напушти авионот пред падот и подоцна бил спасен од припадници на јужнокорејската крајбрежна стража и морнарица, соопштија военото воздухопловство на САД.

АМЕРИКАНСКИ Ф-16 се урнал ВО ЈУЖНА КОРЕЈА: Несреќа за време на тренинг лет, борбениот авион паднал во магацин, пилотот ...

Во Центар - 11.12.2023

Американскиот борбен авион Ф-16 се урна денеска во Јужна Кореја за време на рутински тренинг лет. – Пилотот е спасен откако се катапултирал откако се случила вонредна ситуација во авионот за време на летот – соопшти единицата на американското воено ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Бизнис Вести - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Макфакс - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја. Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот полуостров и ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Опсервер - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја. Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот полуостров и ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Скопје1 - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја. Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот полуостров и ...

Над Жолтото Море се урна американски Ф-16

Слободен Печат - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

24Инфо - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Сител - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Точка - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја. Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот полуостров и ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Курир - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото море во Кореја

Centar - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја. Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал и бил извлечен од јужнокорејската морнарица од морето меѓу Корејскиот полуостров и ...

УФСК: Американски борбен авион Ф-16 се урна за време на тренинг лет во Жолтото Море, пилотот се катапултирал и е спасен

Денешен - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Нетпрес - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Н.Македонија - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

Американски Ф-16 се урна над Жолтото Море

Канал5 - 11.12.2023

Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, објавија денеска американските сили во Кореја (USFK). Пилотот на борбениот авион Ф-16 се катапултирал по што јужнокорејската морнарица го извлекла од морето меѓу Корејскиот ...

АМЕРИКАНСКИ АВИОН СЕ УРНАЛ НАД ЖОЛТОТО МОРЕ Јужнокорејската морнарица го спасила пилотот

+инфо - 11.12.2023

Причината за несреќата се истражува, а засега се знае само дека за време на летот дошло до вонредна ситуација. Американски борбен авион се урна за време на тренинг лет над Жолтото Море, соопштија американските сили во Кореја (УСФК).