TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денот Д за два големи трансфери, се чека абер за Гризман во Барселона и Де Лихт во Јувентус

МКД - 12.07.2019

Денешниот ден треба да донесе разврска на две трансфер саги, се очекува да пристигне потврда за преселбата на Антоан Гризман во Барселона и на Матајс де Лихт во Јувентус. Со недели се пишува за иднината на Антоан Гризман и Матајс де Лихт, ...

Во Јувентус „чистка“ ќе мора да има: Кој е вишок?

Спортски - 12.07.2019

Jувентус изгледа има премногу играчи, а се очекува и пристигнување на Де Лих, па Сари ќе мора да ја скрати листата. Кој е вишок? Трансферот на Де Лихт изгледа е договорен. Според последните информации на холандските медиуми кои пристигнаа вчера ...

Сари подготвил метла

TopSport - 12.07.2019

Маурицио Сари планирал во Јувентус да работи со 23 фудбалери, што значи дека „старата дама“ ќе треба да продаде неколку фудбалери за да ја добие според тренерот оптималната бројка. Сари има намера работата да ја заврши пред тимот да замине на ...

Де Јонг открива: Барселона не беше мојот прв избор...

Gol.mk - 11.07.2019

Еден од најталентираните фудбалери на денешницата во Европа е Френки де Јонг. Тој од наредната сезона ќе игра во екипата на Барселона која се заљуби во неговата игра минатата сезона во дресот на Ајакс.

Де Јонг: Планирав прво да одам во Арсенал, ама…

Дерби - 11.07.2019

Френки Де Јонг пред неколку денови го комплетираше својот трансфер во Барселона со официјална промоција на „Камп Ноу“ пред околу 20.000 гледачи. Со ова Холанѓенцот ја отвори својата приказна со каталонците, клуб во кој се очекува многу од него, па ...

Де Јонг: Планирав прво да одам во Арсенал, но…

TopSport - 11.07.2019

Новиот фудбалер на Барселона Френки де Јонг открил дека имал намера од Ајакс да се пресели во Арсенал, а дури потоа во Барса, но понудата од Каталинија стигнала побргу од очекуваното. Барселона во јануари, за сума од 75 милиони евра го договорија ...

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Де Лихт и Јувентус – завршено е! Елмас и Трајковски можат во Серија А, Јунајтед се враќа по Савиќ

Спортски - 11.07.2019

И денес сме тука да следиме се што се случува на трансферот пазарот, а ако им веруваме на холандските медиуми денес би можеле да добиеме голема потврда. – Главна вест од утрово е веста дека Јувентус и Ајакс конечно се договориле за Де Лихт наскоро ...

Ветувањето на Јуве кое го убедило Де Лихт за трансфер во Торино

Спортклуб - 11.07.2019

Шампионот во Серија А, Јувентус, е на прагот да го објави трансферот на Де Лихт од екипата на Ајакс. Оваа сага трае долг период и на сите им е преку глава, а денеска Газета дело спорт изнесе информација од која сигурно навивачите ќе бидат задоволни.

Навивачите на Јуве во исчекување, „Газета дело Спорт“ објави кога Де Лихт ќе пристигне во Торино

24Фудбал - 11.07.2019

Останува само дилемата околу преговорите помеѓу Јувентус и Ајакс, обата клуба имаат минимални разлики во истите кои можат да ги „испеглаат“ во брз рок, а веќе се надзира доаѓањето на Холанѓанецот во Торино.

Де Јонг: Не ме споредувајте со Чави и Иниеста

Sport 1 - 11.07.2019

Новото засилување на Барселона, Френки де Јонг не сака да биде споредуван со клупските легенди Чави и Андрес Иниеста. Младиот Холанѓанец зборуваше за клупската телевизија и кога беше прашан за споредбите со легендите на Каталонците, брзо ги одби.

Јувентус ја „здебелиле“ понудата за Де Лихт

Макфакс - 10.07.2019

Јувентус решиле да ја зголемат понудата за Матијас Де Лихт, што значи дека трансферот на 19 годишниот Холанѓанец наскоро би можел да биде реализиран. Ајакс за Де Лихт бараат 75 милиони евра и според „Газета дело Спорт“, Јувентус решиле да ја понудат ...

Јуве се сложи на условите на Ајакс за Де Лихт

Локално - 10.07.2019

Матаис де Лихт ќе стане играч на Јувентус во следните неколку дена. Раководството на „старата дама“ конечно ги прифатиле условите на Ајакс за купување на младиот стопер и трансакцијата може да биде остварена.

Ветувањето на Јуве кое го убедило Де Лихт за трансфер во Торино

ММС - 11.07.2019

Шампионот во Серија А, Јувентус, е на прагот да го објави трансферот на Де Лихт од екипата на Ајакс. Оваа сага трае долг период и на сите им е преку глава, а денеска Газета дело спорт изнесе информација од која сигурно навивачите ќе бидат задоволни.