TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамос за големиот ривал: Меси нѐ чинеше многу трофеи

Дерби - 08.04.2021

Серхио Рамос освои многу трофеи со Реал Мадрид, но во пресрет на „Ел Класико“, признава дека бројката не е поголема само поради Лионел Меси. Шпанскиот дефанзивец освои четири титули во Лигата на шампионите и пет во Ла Лига, а од друга страна Меси ...

Интер и Меси во 2006 година, Барса одбила сума која и сега би била рекорд

Спортклуб - 08.04.2021

Новиот претседател на Барселона, Жоан Лапорта во интервју за Онда Серо зборуваше за плановите на каталонскиот клуб, а неизбежно е притоа да биде спомнат Меси. Лапорта е во одлични односи со Аргентинецот и многумина во него гледаат надеж дека Меси ќе ...

Лапорта тивко работи на новиот договор за Меси

Sport M - 08.04.2021

Лионел Меси е слободен агент за неколку месеци. Легендата на Барселона ќе има опција да го напушти клубот во кој ја играше целата своја кариера, а ова ново раководство предводено од Жоан Лапорта се обидува да го спречи тоа.

Рамос: Да не беше Меси во Барселона, Реал ќе имаше многу повеќе титули

Sport 1 - 08.04.2021

Во сабота Реал Мадрид ќе ја пречека Барселона во рамки на големото „Ел Класико“ дерби во рамки на Ла Лига. Капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос нема да биде на теренот поради повреда. Тој во својот документарен филм, што е во продукција на „Амазон ...

Рамос: Ако Меси не беше во Барса, Реал ќе имаше повеќе трофеи

Спортски - 08.04.2021

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос верува дека можел да освои повеќе трофеи со „кралевите“, ако Лионел Меси не бил во тимот на Барселона. 35-годишниот дефанзивец има четири трофеи во Лигата на шампиони, како и 5 титули во Примера.

Пристигнуваат охрабрувачки вести за Барселона: Куман најави промени

Sport M - 08.04.2021

Охрабрувачки вести доаѓаат за Барселона пред Ел Класико против Реал. Жерард Пике се врати во тренажен процес и има големи шанси да му биде на располагање на Роналд Куман за време на викендот во најголемиот натпревар во европскиот фудбал.

Рамос: Реал Мадрид ќе освоеше повеќе трофеи ако Меси не беше во Барселона!

СуперСпорт - 08.04.2021

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос призна дека неговиот тим ќе освоел повеќе трофеи ако Лионел Меси не настапувал во дресот на Барселона. Искусниот дефанзивец освои четири трофеи во Лигата на шампиони (ЛШ), како и пет титули во шпанската Ла ...

Рамос: Можеби доколку Барселона го немаше Меси, ние ќе освоевме повеќе титули

24Фудбал - 08.04.2021

Рамос признава дека Меси во голема мера направи проблеми во остварувањето на плановите на Реал Мадрид во битката за повеќе титули низ годините. Серхио Рамос претпоставува дека неговиот клуб Реал Мадрид би освоил повеќе титули низ годините наназад ...

Пике тренираше со тимот, дали Куман ќе ризикува со него!?

SportMedia - 08.04.2021

Џерард Пике денеска тренираше заедно со остатокот од екипата на Барселона. Според извештаите, тој го издржал тренингот, и веројатно е подготвен за настап. И тоа не било кој настап туку на Ел Класико против Реал Мадрид викендов од 21:00 часот в ...

ФОТО: Провокација на Лапорта пред „Ел Класико“ дербито во Мадрид

Gol.mk - 08.04.2021

Големото дерби меѓу Реал Мадрид и Барселона можеби ќе ја одлучи трката за титулата во Примера. На врвот моментално е Атлетико Мадрид, кој има еден бод повеќе од Каталонците и три од градскиот ривал.

Рамос по триумфот над Ливерпул: Лут и горд!

SportMedia - 07.04.2021

Серхио Рамос не беше во составот на Реал Мадрид на дуелот со Ливерпул, прв во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Иако Зинедин Зидан имаше проблеми пред оваа средба и не можеше да смета на услугите на капитенот, на крајот забележа поб еда од 3-1 ...