TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дознајте дали имате променлив хороскопски знак и кои 4 работи го прават подобар од другите

Сваштарник - 13.01.2018

Ако имате чувство дека се разликувате од луѓето родени во хороскопскиот знак бидејќи можете со сите добро да се согласувате и да се вклопите во секоја средина, постои причина за тоа. Можеби сте еден од овие 4 променливи знаци во астрологијата.

Самостојни и лојални: Жените родени во овој знак ќе ви го исполнат животот со страст и задоволство!

Кафе пауза - 13.01.2018

Жените родени во овој знак ја обожаваат својата слобода. Тие се храбри и силни. Секогаш го прават она што сметаат дека е правилно и никогаш не им веруваат слепо на другите луѓе. Тие на прв поглед делуваат опасно и строго, но откако ќе ги запознаете ...

Хороскопски знак кој најмногу ја цени слободата

Exclusive.mk - 13.01.2018

Сите луѓе на свој начин ја сакаат слободата, но постои еден хороскопски знак кој е пред сите останати. За Водолиите слободата е најважна. Во секоја животна ситуација тие тежнеат да ја создадат и така се претставуваат пред другите.

2018. ќе им биде најсреќна година до сега: Овие 4. знаци ги чека успех на сите полиња!

Екран - 12.01.2018

Оваа година ѕвездите им се посебно наклонети… Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Една од работите кои можат да ни ги кажат, е и тоа за колку лица ќе биде среќна година.

Кои се најдарежливите хороскопски знаци?

Локално - 12.01.2018

Една од најдобрите работи што можеме да ги направиме во овој живот е да даваме. Кога им даваме време или пари на сиромашните или му помагаме на светот да заздрави, ние извршуваме несебична акција и ги ставаме нашите потреби на второ место.

Ова се четирите најстрасни хороскопски знаци

Пулс24 - 12.01.2018

Кои четири знаци во зодијакот имаат најмногу страст? Можеби некој знак кој се наоѓа на оваа листа целосно ќе ве изненади! Шкорпија Шкорпијата е огнен знак, но сепак, таа е воден, а тоа воопшто не изненадува, затоа што со неа или ќе потонете или ќе ...

Хороскопски знаци кои ја обожуваат самотијата

Пулс24 - 12.01.2018

Некои луѓе не ја поднесуваат самотијата и се чувствуваат потполно изгубено кога немаат некој покрај себе. Но, овие хороскопски знаци во продолжение се вистинска спротивност – тие уживаат во времето потрошено за себеси.

Кои хороскопски знаци се најголеми зависници од секс? Проверете дали сте меѓу нив

Exclusive.mk - 12.01.2018

Ненаситни и страствени кога станува збор за водење љубов. Ова се трите хороскопски знаци кои не можат да издржат подолг временски период без секс: Близнаци Тие се кралеви и кралици на фетишите. Тоа е сè што треба да знаете за нив.

Хороскопските знаци и нивните најголеми мани (втор дел)

Идивиди - 11.01.2018

Доколку вашиот знак не го пронајдовте во , во продолжение прочитајте го вториот дел од хороскопските знаци и нивните најголеми мани. Вага Обожавате да си поигрувате со луѓето, тоа ви претставува особено задоволство.

Видео хороскоп: Лавот во кратки црти

Кафе пауза - 11.01.2018

Да се наведат сите карактеристики на родените во знакот Лав, е исто како да ги прочитате сите имиња на крајот од филм, кои се заслужни за неговото реализирање. Лавот може да ја одигра секоја улога во филмот и притоа да го прилагоди светлото, за да ...

Блазе вас ако сте меѓу нив: 4 хороскопски знаци на кои 2018 ќе им е најсреќна во животот!

Sky - 11.01.2018

Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Можат да ни кажат колку среќни ќе бидат лицата во секој знак. Оваа година ѕвездите се особено наклонети кон некои знаци.

Хороскопски знаци зависни од секс

Репортер - 12.01.2018

Ненаситни и страсни кога станува збор за водење љубов. Ова се трите хороскопски знаци што не можат да издржат подолг временски период без секс: Близнаци Тие се кралеви и кралици на фетишите. Тоа е сè што треба да знаете за нив.

Четири хороскопски знаци за кои 2018 ќе биде посебна- проверете дали сте меѓу нив

Press24 - 12.01.2018

Оваа година ѕвездите се особено наклонети кон некои знаци, овие четири знаци ќе бидат многу среќни цела година! Близнаци 2018 година е годината кога конечно ќе ја пронајдете својата слобода.

Овие 3 знаци не можат без секс ниту 1 ден!

Сваштарник - 12.01.2018

Шкорпија Кога станува збор за љубов, страст и секс, Скорпиите секогаш го имаат главниот збор. Тие имаат алфа и омега сексуални вештини, па токму затоа лесно ќе ве одведат во својот свет исполнет со фетиши.