TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пелистер загуби во тафталиџе, трет суперлигашки пораз за „зелените“

Тера - 14.05.2022

ТФТ – КК Пелистер 89-78 Кошаркарите на Пелистер од Битола загубија на гостување во Скопје против победникот на Купот, ТФТ со резултат 89-78, во рамките на седмото коло на Суперлигата. Никола Малешевиќ беше најдобар поединец на натпреварот со 29 ...

ЕКИПА Топ 5: Идеална петорка на 7. коло Суперлига (ФОТО)

Екипа - 13.05.2022

Во насока на засилена промоција на кошаркарската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од Првата македонска кошаркарска лига. Седмото коло од Суперлигата ни донесе три одлични натпревари по кои МЗТ Скопје ...

ТФТ му стави рампа на Пелистер, битолчани го губат врвот

Вечер Прес - 13.05.2022

Тимот на ТФТ Скопје се покажа како најнезгоден противник во кошаркарското првенство на Македонија, а тоа го потврди и на дуелот против Пелистер, совладувајќи го со 89:78. Со овој пораз тимот од Битола го загуби првото место на табелата во ...

Кошаркарите на Пелистер го изгубија првото место по поразот во Скопје од ТФТ

Битола Њуз - 13.05.2022

ТФТ Скопје – Пелистер 89:78 Кошаркарите на Пелистер од Битола повторно се поразени во Скопје од екипата на ТФТ со резултат 89:78, во рамките на седмото коло на плеј-офот и со овој пораз го загубија лидерското место на табелата и сега лидер е МЗТ.

Кошаркарите на Гостивар славеа во Скопје против Феникс 60-73

Gostivarpress.mk - 12.05.2022

Заврши натпреварот од седмото коло во Суперлигата, во кој КК Гостивар славеше на гостувањето во Скопје кај Феникс 2010, со резултат 60-73. Во не толку атрактивен дуел, пред празни трибини во СЦ Јане Сандански гостиварци ја остварија целта добивајќи ...