TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобрите секс пози за парови со силно либидо

Вистина.мк - 13.04.2021

Луѓето со високо либидо особено би можеле да уживаат во пози кои овозможуваат подлабока пенетрација или во оние кои помагаат односот да трае подолго, смета секс терапевтката Меган Флеминг.

5 знаци кои укажуваат на тоа дека вашиот партнер е себичен во кревет

Убавина и Здравје - 13.04.2021

Сексот со партнерот треба да биде активност што обезбедува задоволство, уживање, страст и поврзаност, а сите овие ефекти доаѓаат само кога обете страни се вклучени подеднакво и се грижат за благосостојбата на другиот.

Десет начини да ја направите мисионерската поза да претставува уште поголемо задоволство

Кумановски м. - 13.04.2021

Мисионерската поза е основната поза во сексот. За почетниците во сексуални односи, оваа поза е добар избор затоа што не бара многу напор. Тоа подразбира дека мажот продира одозгора, а жената лежи на грб.

5 помалку познати работи што ја намалуваат желбата за секс

Убавина и Здравје - 13.04.2021

Сексот е многу важна точка во секоја љубовна врска, но скоро секоја личност во врска се соочува со сопственото или намаленото либидо на својот партнер. Што се случува кога сексот престанува да биде дел од рутината на вашата врска и се претвори во ...

Најдобрите секс пози за парови со силно либидо

Кајгана - 12.04.2021

Луѓето со високо либидо особено би можеле да уживаат во пози кои овозможуваат подлабока пенетрација или во оние кои помагаат односот да трае подолго, смета секс терапевтката Меган Флеминг.