TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сочен црн колач кој е готов за 20 минути

НМД - 13.04.2021

I РЕЦЕПТ: ЦРН КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА Се приготвува со едноставни намирници, а се добива многу вкусен колач. Тие што не го пробале – задолжително да го пробаат. Потребни состојки: 3 чаши јогурт (3х180 г), 300 г брашно, 250 г шеќер, 120 мл масло, 25 г какао, ...

Сезоната на јагоди „ни чука на врата“: Направете џем, сок или сладолед

Пулс24 - 13.04.2021

Мирисна, слатка и освежувачка – јагодите се обожавани пролетни плодови чиј вкус сакаме да го задржиме во наше присуство и кога ќе им помине времето. Лесно се подготвуваат, затоа сите десерти ќе бидат брзи и лесни.

Кремаст колач со кокос: Готов за 15 минути

Gotvi.mk - 12.04.2021

Неодолив и кремаст кокос колач готов за само 15 минути! Состојки: 500 мл млеко 40 гр пудинг од ванила 10 гр ванилин шеќер 2-4 лажици шеќер 210 гр бисквити 3 лажици кокосово брашно Состојки за декорација: кокосово брашно рендано чоколадо Начинот на ...

Посни бајадери, десерт готов за 20 минути

Кајгана - 12.04.2021

Ако постите, а сакате да се заблажите со домашен десерт, овој рецепт е идеален за вас. Се прави лесно и брзо, за само 20 минути. Потребни состојки: - 200 г посен маргарин - 200 г шеќер - 25 г ванилин шеќер - 200 мл соино млеко - 400 г мелени посни ...