TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре дожд и ветер, на планините снег

Нова ТВ - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

УХМР најавува обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините

Кумановски м. - 16.01.2018

loading... Утре претпладне во западните делови ќе има врнежи од дожд, а само на повисоките планини снег. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а на места ќе ...

Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 12 степени

Мета - 16.01.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Во крајните западни делови од земјата ќе има врнежи од дожд, а на планините снег.

Променливо облачно и ветровито време

Макфакс - 15.02.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во југозападните делови ќе има повремен снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне.

Метео: Променливо облачно со сончеви периоди

МРТ - 15.01.2018

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Дневната температура ќе се зголеми во однос на денешната. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди.

Нов поинтензивен влажен бран, најавуваат синоптичарите

Sky - 15.01.2018

Утре само во западните делови ќе има врнежи од дожд, на планините од снег. Во останатите делови преку денот ќе има сончеви периоди, ќе дува умерен југозападен ветер, а температурата осетно ќе се зголеми.

Од утре дожд и ветер, на планините снег

24 Вести - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Oд утре попладне врнежи и заладување

Локално - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Од утре дожд и ветер, на планините снег

Либертас - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Променливо облачно и ветровито време

Вечер - 15.02.2018

Времето денеска ќе биде променливо облачно со умерен северен ветер, информираат од управата за хидрометеоролошки работи. Во југозападните делови ќе има повремен снег со слаб до умерен интензитет, особено претпладне.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување...

Н.Македонија - 16.01.2018

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Од утре дожд и ветер, на планините снег

Канал5 - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

Канал5 - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Од утре дожд и ветер, на планините снег

Алсат-М - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

Курир - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Невреме во Македонија - подгответе се

Сител - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

еМагазин - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Невреме во Македонија – Подгответе се

Скопје24 - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Зимата ни го носи најтешкото - студен бран пред продолжениот викенд

Press24 - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Од утре дожд и ветер, на планините снег

Локално - 16.01.2018

Од утре претпладне почнувајќи од западните делови на државата се очекува нов влажен бран со обилни врнежи од дожд, засилен ветер и снег на планините. Попладне врнежите ќе се интензивираат и ќе се прошират насекаде, а наместа ќе бидат и поројни.

Oд утре попладне врнежи и заладување

Скопје инфо - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Променливо облачно, од утре заладување

МКД - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 Целзиусови степени.

Студ и снег од утре

+инфо - 16.01.2018

Поинтензивен влажен бран ќе има утре попладне, како и во текот на ноќта кон четврток кога поради нагло заладување врнежите ќе преминуваат во снег. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од ...

МЕТЕО: Денес променливо и облачно, од утре пак промена

Скопје24 - 16.01.2018

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

ТВ21 - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Студен бран пред продолжениот викенд

Пулс24 - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Променливо облачно, од утре заладување

Нетпрес - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Денеска променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

Либертас - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од 2 до 14 Целзиусови степени.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

Алсат-М - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Студ и снег од утре

МК News - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Температурата ќе се движи од два до 14 степени.

Променливо облачно, од утре попладне врнежи и заладување

Алфа - 16.01.2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од снег. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, на крајниот запад со врнежи од дожд, на планините од ...