TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цеца повторно била на „ремонт“?! (ФОТО)

Убавина и Здравје - 17.01.2022

Познато е колку Цеца Ражнатовиќ внимава на својот изглед и се труди секогаш да ги следи трендовите кога станува збор за гардеробата, фризурата, но и некои други работи. Имено, кога во 1990-тите година беа во мода големи гради, таа ги зголеми своите, ...

Исповед на вонбрачната ќерка на Аркан: „Со Цеца не може да се разговара“ – ја откри вистината и за наследството

Курир - 17.01.2022

Во саботата се навршија 22 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Неговото семејство како и секогаш отиде на гробиштата и одржа помен. Таму беа неговите деца од бракот со Светлана Цеца Ражнатовиќ Вељко и Анастасија, додека другите во тоа ...

Цеца и Вељко го донесоа малиот Жељко на гробот на Аркан! Оваа глетка од гробиштата ќе ве натера на солзи (ФОТО)

Курир - 17.01.2022

На 15 Јануари се навршија дваесет и две години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а на комеморацијата на Новите гробишта присуствуваа и најблиските членови на семејството Ражнатовиќ. Светлана Цеца Ражнатовиќ, синот Вељко, ќерката Анастасија, како ...

ВИДЕО: И Цеца го даде својот глас на референдумот – си ја исполни својата граѓанска должност

Слободен Печат - 16.01.2022

На своето гласачко место на Дедиње гласот на референдумот кој денеска се одржува во Србија го даде и популарната турбо фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ. Цеца си ја исполни својата граѓанска должност, а веднаш по неа тоа го стори и нејзината ...

Цеца дојде на гласање во присуство на ќерка си Анастасија, еве што имаше да порача!

Убавина и Здравје - 16.01.2022

Денес популарната Светлана Цеца Ражнатовиќ го искористи своето право на глас па се појави со својата ќерка Анастасија во основното училиште „Војвода Радомир Путник“ во населеното место Дедиње во Белград.

Цеца и Анастасија се изјаснија на рефрендум – Во опуштено и природно издание

ММС - 16.01.2022

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ денеска, 16 јануари, нешто по 18 часот ја исполнија својата граѓанска должност и на референдум се изјаснија за промена на Уставот на Република Србија.