TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перез: Модриќ е најдобриот играч за врска во светот, би можел повторно да ја освои Златната топка

Екипа - 17.01.2022

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кое неговиот Реал Мадрид го победи Атлетик Билбао со 2-0, а покрај трофејот наменет за победникот на натпреварувањето, го освои и трофејот за најдобар играч на натпреварот.

Модриќ: Сигурен сум дека и следната сезона ќе играм за Реал

SportMedia

Модриќ му испрати дирекна порака на Перез по МВП изданието во финалето

Точка

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Спортски

Постигна гол, а потоа магично го воодушеви фудбалскиот свет: Модриќ го одигра натпреварот на сезоната! (ВИДЕО)

Sport M

Еден Азар сака да си оди од Реал Мадрид

Кајгана

Анчелоти го тролаше Модриќ додека си заминуваше со наградата за играч на мечот

Спортклуб

Оff.net 24Фудбал Екипа Опсервер Sport M Република Денешен MakPress

Другата страна на Карло: Анчелоти го истрола Модриќ на теренот по добиеното МВП признание (Видео)

Дерби - 17.01.2022

Карло Анчелоти обично е максимално сериозен и не се препушта премногу на емоциите и во моменти на големи победи, но вчера се презентираше во едно интересно издание. Дон Карло беше расположен за шеги за време на прес-конференцијата, но во такво ...

Анчелоти со критика му честиташе на Модриќ за МВП наградата (ВИДЕО)

24Фудбал

Анчелоти даде ироничен коментар за поседот на топката по победата во финалето

Точка