TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлета стиропорот од фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра, дел од проектот „Скопје 2014“

Сакам да кажам - 27.02.2020

Во вчерашното невреме одлетаа делови од покривот и фасадата од зградата на МЕПСО, во центарот на Скопје. Парчиња од стиропор и гипс се паднати и расфрлани околу зградата и врз службените возила.

Ветрот го соголи барокот на МЕПСО (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО за која плативме 11 милиони евра

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО Фотографии објави и градоначалникот на Општина ...

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

Бриф - 27.02.2020

До раните утрински часови екипите на Град Скопје ги санираа штетите предизвикани од ветерот кој синоќа дуваше со брзина од 70 километри на час. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, цела вечер на својот Фејсбук профил известуваше за ...

Шилегов: Скопје 2014 мора да се реши, исто брутално како што тие го силуваа градот

AKO - 27.02.2020

Скопскиот градоначалник е лут од она што го виде на теренот по невремето и ветерот во Скопје. Имровизацијата која е употребена за да се спроведе прескапиот проект Скопје 2014 по налог на Груевски, дополнително го изнервира и порача дека Скопје 2014 ...

Шилегов: Ветерот бутна дел од фасада на зградата на МЕПСО

Frontline - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето, напиша ...

Се сруши барокна фасада од „Скопје 2014' од силниот ветер

Фактор - 27.02.2020

Синожешниот силен ветер во Скопје со брзина од 70 километри на час ја урна барокната фасада од проектот „Скопје 2014' на зградата на АД МЕПСО, информира Петре Шилегов, скопскиот градоначалник.

Скопје 2014 не го издража налетот на ветрот, падна фасадата на МЕПСО

AKO - 27.02.2020

,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

ФОТО: Барокната фасада на „Мепсо“ од 10 милиони евра ја однесоа силните ветрови

Скопје1 - 27.02.2020

Дел од фасадата од зграда на АД Мепсо, заврши на паркингот. Ова е последица на вчерашните силни ветрови кои го зафатија Скопје. Фасадта е дел од проектот „Скопје 2014“ кој го спроведуваше владата на ВМРО-ДПМНЕ.

(ФОТО) Ветрот ја откорна барокната фасада од АД МЕПСО

Скопје1 - 27.02.2020

ФБ статус на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

ФОТО: Од ветерот падна барокната фасада на МЕПСО

Либертас - 27.02.2020

Фејсбук статус на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов: Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД ...

Падна фасадата на „МЕПСО“, Скопје 2014 не го издража ветрот (фото)

Локално - 27.02.2020

Фотографии до нашата редакција стигнаа во кои се гледа како се распаѓа фасадата од задната страна на зградата на МЕПСО. ,,Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето.

Шилегов најавува брутално решение за објектите од Скопје 2014 (ФОТО)

МКД - 27.02.2020

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук-профил објави неколку фотографии со оштетувања на дел од објектите и фасадите од проектот Скопје 2014. Тој за после изборите најави „одговорност за ова лудило".

Фасадата на МЕПСО од 11 милиони евра отиде во ветер

А1 On - 27.02.2020

Ветрот синоќа откорнал големи парчиња стиропор од фасадата на АД МЕПСО, а утрово на социјалните мрежи градоначалниците на Скопје и на Центар споделуваат слики од направениот неред. „Што да се прави со проектот „Скопје 2014“ ?!… Сам се руши АД МЕПСО ...

Падна фасадата на МЕПСО во Скопје

ММС - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето. Зградата на АД МЕПСО“-објави градоначалникот на Скопје, Петре ...

Фасадата на МЕПСО не го издржа силниот ветер

Сител - 27.02.2020

Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот „Скопје 2014“ е и небезбеден за животите на луѓето, напиша градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објавувајќи фотографии од соголената фасада од зградата на АД МЕПСО под удар на ...

(Галерија) Ветерот во Скопје ја однесе фасадата на МЕПСО, оштетени и други објекти од „Скопје 2014„

еМагазин - 27.02.2020

Синоќешното невреме во Скопје со силен ветар ја „однесе„ и фасадата на зградата на државната компанија МЕПСО, која е „облечена“ во рамките на мега проектот „Скопје 2014„. Фотографии од оштетувањата на овие објекти на својот Фејсбук профил објави, ...