TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена повредена во сообраќајка во Охрид- со тешки повреди итно пренесена во болница

Press24 - 13.01.2021

Едно лице повредено во сообраќајка во Охрид, по што со тешки повреди бло пренесено во болница. -На 12.01.2020 во 08.55 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„7 Ноември“ со ул.„Марко Нестороски“ во Охрид се случила сообраќајна незгода ...

Тешко повредена жена во сообраќајќа на два автомобили

OhridNews - 13.01.2021

На 12.01.2020 година во 08:55 часот, на пресекот на улиците „7 ноември“ и „Марко Нестороски“ во Охрид, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките автомобили со охридски регистарски ознаки „Рено“, управувано од 54-годишен жител од Волино и „Форд ...

Жена повредена во судар на две возила во Охрид

Нетпрес - 13.01.2021

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила во вторникот во малку пред 9 часот на крстосницата од улицата „7-ми Ноември“ со улицата„Марко Нестороски“ во Охрид. Во несреќата учествувале „рено“, управувано од 53-годишниот Т.Ј.

Жена повредена во сообраќајка во Охрид

Курир - 13.01.2021

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 08.55 часот на крстосницата од ул.„7 Ноември“ со ул.„Марко Нестороски“ во Охрид. Во несреќата учествувале „Рено“, управувано од Т.Ј.

Сообраќајна несреќа на крстосницата од ул.„7 Ноември“ со ул.„Марко Нестороски“ во Охрид

Опсервер - 14.01.2021

На 12.01.2020 во 08.55 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„7 Ноември“ со ул.„Марко Нестороски“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „рено“, управувано од Т.Ј.