TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Вечерва повторно ја барам довербата од вас, во изминативе пет години зад моето име нема ни една афера

А1 On - 02.04.2024

Вечерва се одржа промотивна, граѓанска конвенција на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Во своето обраќање пред присутните Пендаровски истакна дека повторно ја бара довербата од граѓаните, затоа што зад неговото име нема ни една афера, ни ...

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Слободен Печат

Ковачевски: Пендаровски во тешките моменти ми кажа – „друже, знам дека те чека пекол, но нема да те оставам сам“

ТВ21

(Видео) Ковачевски раскажа за жешката ноќ, кога седеле со Стево и требало да се гласа францускиот предлог

Скопје1

Пендаровски: Судиите што не можат да докажат од каде им се милионите, треба да лежат затвор а не да делат правда

24Инфо

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Локално

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Бриф

Денешен А1 On Макфакс Frontline Centar Канал5 Вести плус Курир

Пендаровски: Не згрешивме околу стратешките прашања, но застанавме на половина пат од слоганот „Нема правда, нема мир“

Глас на Америка - 02.04.2024

Застанавме на половина пат во нашиот слоган „Нема правда, нема мир“. Не може да го вратиме времето но мора да се обврземе на ветинг на политичари, судии и обвинители. Сите кои намерно држат предмети во фиоки или не може да докажат од каде им се ...

Пендаровски: Да се провери имотот на функционерите и нивните блиски не само во изминатите пет години, туку од 1990 година до денес

А1 On

Пендаровски: Оние кои чуваат предмети во фиоки треба да бидат разрешени и да лежат во затвор

ТВ21

Го прифаќам предлогот на опозицијата за ветинг на политичарите, но да биде од 90-та до денес, вели Пендаровски

Локално

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Курир

ПЕНДАРОВСКИ: Македонија е можна како просперитетна држава само ако ги одржува евроатланските интеграции и меѓуетничките односи

Денешен

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Нетпрес

+инфо ММС МКД Република Либертас Press24 Тера Вечер Прес

Вртев: Стево, повтори го мандатот

МКД - 02.04.2024

Конвенција на претседателскиот кандидат на СДСМ Познатиот рок музичар и основач на култниот бенд Архангел, Ристо Вртев, вечерва на конвенцијата на претседателскиот кандидат на коалицијата на СДСМ, Стево Пендаровски, седеше во првиот ред веднаш до ...

Ковачевски: Нема откажување додека Европа не ја донесеме во Македонија

Бриф

Ковачевски: Победата почнува со нашиот претседател, Стево Пендаровски

Бриф

Ковачевски: Очекувам демократски избори исто како и претходните

Канал5

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Zoom

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и коалицијата „За европска иднина“

Фокус

Ковачевски: Очекувам демократски избори и победа на Пендаровски и Коалицијата „За европска иднина“

Бриф

MakPress 24Инфо Независен Centar Вести плус Вести плус Centar Press24

Политичари и државни функционери со збркан политички компас

Н.Македонија - 02.04.2024

Со помината одредена временска дистанца од некој настан, изјава или поведение, политичарите, вклучувајќи ги и носителите на јавната власт (особено во пресрет на избори), одеднаш стануваат свесни дека со одредени свои изјави или постапки ја довеле ...

Пендаровски разочаран од клучните земји во ЕУ

Независен

Пендаровски: Разочарен сум! ЕУ нема голем фокус на регионот. Бугарија од нас го бара невозможното

МКД

Пендаровски: Што помалку ЕУ на Балканот, толку повеќе присутна е Русија

ТВ21

Пендаровски: Разочаран сум од ЕУ и од поедини држави, 80% од Македонците би кажале дека не сакаат во ЕУ под сегашните услови

ТВ21

Пендаровски: ЕУ нема голем фокус кон Балканот што ја отвори вратата за руското влијание

Локално

Пендаровски разочаран од ЕУ и од поедини држави: 80% од Македонците би кажале дека не сакаат во ЕУ под сегашните услови

4NEWS

Фокус Денешен