TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, има и жртви

Макфакс - 15.01.2020

Најмалку еден човек загина, а десет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика во североисточна Шпанија. Човекот загинал кога зградата се урнала, откако била погодена од воздушен бран предизвикан пд експлозија во ...

Една жртва и деветмина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

Опсервер - 15.01.2020

– Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Едно лице загина во експлозијата во хемиската фабрика во Каталонија

Слободен Печат - 14.01.2020

Лицето кое загина настрадало откако зграда се срушила врз него. Најмалку едно лице го загуби животот во експлозијата во хемиската фабрика во Каталонија, а една се води за исчезната, јавуваат шпанските медиуми.

(ВИДЕО) Најмалку еден загинат и шест повредени во екслозијата во хемиска фабрика во Каталонија

Нетпрес - 14.01.2020

Најмалку едно лице загинало а уште шест други се повредени, од кои две се критично, во моќната експлозија која предизвика пожар во хемиска фабрика во шпанската провинција Тарагона, изјави во вторникот ноќта советникот за внатрешни работи на ...

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, загрозени 300.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.01.2020

„Ел Паис“ јавува дека повредени се најмалку четири лица, а „Ел Мундо“ додава дека најмалку едно од четирите лица е тешко повредено. Во хемиска фабрика во Тарагона во Шпанија попладнево се случи експлозија и пожар.

Силна експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, властите предупредија граѓаните да не излегуваат од домовите

Вечер - 14.01.2020

Едно лице загина во експлозија во хемиската фабрика во Каталонија, на североистокот на Шпанија, шестмина се повредени, а едно лице се води како исчезнато, пишуваат шпанските медиуми. Хемиски инцидент е најверојатно причината за експлозијата во ...

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

А1 On - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

(ВИДЕО) Експлозија и пожар во хемиска фабрика во Шпанија

Нетпрес - 14.01.2020

Пожар избувна во вторникот во хемиска фабрика во североисточната шпанска провинцијата Тарагона, по силната експлозија соопшти вечерта покраинската каталонска агенција за цивилна заштита. Електронските изданина на весниците El Mundo и La Vanguardia ...

Голема експлозија во хемиска фабрика во Шпанија (ВИДЕО)

ММС - 14.01.2020

Експлозија и пожар ја зафати хемиската фабрика во Тарагона, Шпанија. Каталонската служба за итни ссотојби го советува локалното население да остане дома, на затворено и да не излегува на улиците.

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, се повикуваат граѓаните да останат дома

Фокус - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

iPortal - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, едно лице загинато, 6 повредени (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 14.01.2020

Во хемиска фабрика во Тарагона, Шпанија дошло до експлозија и пожар. Каталонската цивилна заштита го советувало локалното население да остане на затворено и да не излегува на улиците. Според последните информации, едно лице е загинато, а шест други ...

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

+инфо - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

24Инфо - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

Сител - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски инцидент.

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

Локално - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

4NEWS - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски инцидент.

Голема експлозија во фабрика во Тарагона, Шпанија

Денешен - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Најмалку четири лица се повредени во силната експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

+инфо - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар. Во несреќата повредени се најмалку четворица, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана.

Најмалку четири лица се повредени во силната експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

Сител - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар. Во несреќата повредени се најмалку четворица, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана.

Најмалку четири лица се повредени во силната експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

4NEWS - 14.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар. Во несреќата повредени се најмалку четворица, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана.

Една жртва и деветмина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

Слободен Печат - 15.01.2020

Кабинетот на шпанскиот премиер Педро Санчез сооопшти дека тој е во контакт со каталонските власти и дека Мадрид е подготвен да ја пружи сета неопходна помош. Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија ...

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

Опсервер - 15.01.2020

– Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

ВИДЕО: Силна експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, еден загинат и најмалку 9 повредени

Курир - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, еден загинат и деветмина повредени

24 Вести - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Една жртва и деветмина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

24Инфо - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Силна експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, еден загинат и најмалку 9 повредени

Сител - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

ВИДЕО: Една жртва и деветмина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

А1 On - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Една жртва и деветмина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

Телма - 15.01.2020

Лицето погинало кога врз него се урнала зграда што била погодена од воздушниот бран предизвикан од експлозијата во фабриката во областа Тарагона, објавија весниците „ Вангардија“ и „Паис“ на своите интернет страници.

Eксплозија во хемиска фабрика во Шпанија, еден загинат

Нетпрес - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Двајца загинати и осуммина повредени во експлозијата во хемиската фабрика во Шпанија

Вечер - 15.01.2020

Две лица загинаа, а осуммина се повредени, од кои тројца потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, има и жртви

Точка - 15.01.2020

Најмалку еден човек загина, а десет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика во североисточна Шпанија. Човекот загинал кога зградата се урнала, откако била погодена од воздушен бран предизвикан од експлозија во ...

Силна експлозија и пожар во фабрика во Тарагона

Република - 15.01.2020

Во фабрика во индустриската зона во Тарагона, северна Шпанија, денеска се случи експлозија што предизвика пожар, соопшти каталонската Агенција за цивилна одбрана. Се претпоставува дека причина за експлозијата е хемиски акцидент.

Експлозија во хемиска фабрика ја вознемири Шпанија

Н.Македонија - 15.01.2020

Најмалку еден човек загина, а десет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика во североисточна Шпанија. Човекот загинал кога зградата се урнала, откако била погодена од воздушен бран предизвикан од експлозија во ...

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, има жртви и повредени

Алсат-М - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти. Лицето загинало кога врз него се урнала зграда што била погодена од ...

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија, има и жртви

Centar - 15.01.2020

Најмалку еден човек загина, а десет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика во североисточна Шпанија. Човекот загинал кога зградата се урнала, откако била погодена од воздушен бран предизвикан од експлозија во ...

Експлозија во хемиска фабрика во Шпанија

Тера - 15.01.2020

Најмалку еден човек загина, а десет се повредени, од кои три потешко, во силна експлозија во хемиска фабрика во североисточна Шпанија. Човекот загинал кога зградата се урнала, откако била погодена од воздушен бран предизвикан од експлозија во ...

Една жртва и деветмина повредени во експлозија во хемиска фабрика во Шпанија

Локално - 15.01.2020

Едно лице загина, а најмалку девет се повредени, од кои три потешко, во силната експлозија во хемиската фабрика на североистокот од Шпанија, соопштија регионалните каталонски власти, пренесуваат американските медиуми.