TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Америка брза за да го активира историскиот пакет за економско олеснување

Н.Македонија - 26.03.2020

Историскиот предлог-закон за итни случаи од два трилионa долари за помош на американската економија и на здравствениот сектор во битката да го спречување на ширењето на коронавирусот е одобрен со големо мнозинство во американскиот сенат.

Сенатот го одобри економскиот пакет поради коронавирусот

Р.С.Европа - 26.03.2020

Американскиот Сенат со големо мнозинство го одобри историскиот предлог-закон за итни случаи од два трилиони долари за рестартирање на американската економија и помош на здравствениот сектор во неговата битка да го спречи ширењето на пандемијата на ...

САД: Сенатот одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

Опсервер - 26.03.2020

– Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

Договор во Сенатот за економскиот пакет за справување со коронавирусот

Глас на Америка - 25.03.2020

Демократите и републиканците постигнаа согласност за законот, кој предвидува помош од два трилиони долари ВАШИНГТОН — Американските лидери рано утринава постигнаа согласност за економскиот пакет од два трилиони долари, со цел да им се помогне на ...

САД: Постигнат договор за пакет помош од 2.000 милијарди долари

Опсервер - 25.03.2020

– Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

Американскиот сенат изгласа пакет од 2.000 милијарди долари за помош на економијата, најголем во историјата

Сакам да кажам - 25.03.2020

Белата куќа и лидерите на Сенатот од двете партии постигнаа договор за пакетот од два трилиона (2.000 милијарди) долари, со кој треба да се спаси американската економија од пандемијата на коронавирусот.

Во САД договорен пакетот економски мерки заради коронавирусот

Р.С.Европа - 25.03.2020

Американските сенатори и Белата куќа се согласија за условите на пакетот економски мерки, соопшти Белата куќа. Деталите за конечниот договор допрва треба да бидат објавени, но законодавците разговараа за пакет за спасување на економијата од 2 ...

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

24Инфо - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

Американската економија ќе добие помош од два трилиона долари

Н.Македонија - 25.03.2020

Американските законодавци постигнаа согласност за пакет за спасување на економијата вреден два трилиона американски долари, соопшти Белата куќа. Економските мерки ќе овозможат директни плаќања на повеќето Американци, ќе ги прошират бенефициите за ...

Сенатот се` уште не може да го изгласа економскиот пакет за справување со коронавирусот

Глас на Америка - 24.03.2020

Расправата продолжува денес ВАШИНГТОН — Лидерот на малцинството во Сенатот Чак Шумер и секретарот за финансии Стивен Мучин, велат дека се надеваат оти денес ќе се постигне договор за економскиот пакет од два трилиони долари.

Мерките против коронавирусот во ќор-сокак откако демократите во Сенатот го пролонгираа гласањето

MakPress - 24.03.2020

Демократите во Сенатот засега, од низа причини, не прифаќаат договор за пакет мерки за стимулација на економијата по епидемијата на коронавирусот во земјата. Мич Меконел, лидер на сенатското мнозинство, настојуваше на гласање во понеделник, но ...

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

А1 On - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Курир - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

+инфо - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Независен - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

Постигнат договор за огромен пакет помош на најмногу погодените од коронавирусот во САД

Слободен Печат - 25.03.2020

Информацијата за договорот ја објави високиот советник на Белата куќа, Ерик Уланд, непосредно по полноќ, додавајќи дека се уште треба да се финализира. Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена ...

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Опсервер - 25.03.2020

– Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Вечер - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Нетпрес - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

БЕЛАТА КУЌА И СЕНАТОТ СЕ ДОГОВОРИЈА: Секој Американец директно ќе добие по 1 000 долари помош, вкупниот пакет е 2 000 ...

Денешен - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД ја спасува економијата со историски пакет на помош: 3 билиони долари за оние кои коронавирусот најмногу ги погоди

Локално - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД определи помош за справување со коронавирусот, најголема во нејзината историја

Телма - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор за помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на коронавирусот. Одлуката воедно најголемата мерка за спасување на економијата ...

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

Либертас - 25.03.2020

– Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД: Постигнат е договор за огромен пакет помош

MakPress - 25.03.2020

Претставниците на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој е предвидена огромна помош на деловните субјекти, работниците и системот на здравствена заштита, најмногу погодени од пандемијата на новиот коронавирус.

САД ќе дадат помош од 2.000 милијарди долари на фирмите и на работниците

+инфо - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД: Постигнат договор за пакет помош од 2.000 милијарди долари – ќе има и директни исплати до 3.000 долари по ...

Либертас - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД: Постигнат договор за пакет помош од 2.000 милијарди долари

А1 On - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД: Постигнат договор за пакет помош од 2.000 милијарди долари

Нетпрес - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД постигнаа договор за помош на погодените од пандемијата во износ од 2.000 милијарди долари

Слободен Печат - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД: Постигнат договор за пакет помош од 2.000 милијарди долари

MakPress - 25.03.2020

Претставници на Белата куќа и Сенатот постигнаа договор рано утрово, со кој се предвидува огромна помош на деловните субјекти, работниците и здравствениот систем, најмногу погодени од пандемијата во износ од 2.000 милијарди американски долари.

САД: Сенатот одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

Вечер - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

Американскиот Сенат одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

Слободен Печат - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

САД: Сенатот одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

Локално - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

САД: Сенатот одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

24Инфо - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

Сенатот на САД одобри пакет економска помош од 2.000 милијарди долари

+инфо - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.

САД: Сенатот одобри пакет економска помош вреден 2.000 милијарди долари

А1 On - 26.03.2020

Членовите на американскиот Сенат го одобрија пакетот економска помош вреден 2.000 милијарди американски долари, чија цел е намалување на економските последици од новиот коронавирус во САД.