TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5 - 29.11.2023

Потрагата по 14 годишната Вања од Скопје се уште трае, но засега нема никакви информации каде е девојчето. Полицијата објави нејзина фотографија и опис во билтенот за исчезнати.. МВР ги истражува сите можни мотиви и причини за нејзиното исчезнување.

Повеќе од 24 часа ја нема исчезнатата Вања – потрагата продолжува

Алфа

Повеќе од 24 часа трае потрагата по Вања

Сител

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТАТА ВАЊА Полицијата ја барала во текот на ноќта, проверени се сите камери

+инфо

Ни трага, ни глас од 14-годишната Вања Ѓурчевска, ја нема повеќе од 24 часа – потрагата продолжува

Фокус

ФОТО Во Дебар Маало другарчињата лепат плакати од исчезнатата другарка Вања

Слободен Печат

Зорица Ѓорчевска: Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, надлежните ни велат дека досега не памтат сличен ваков случај

Република

Црнобело Скопје1 Скопје1 Скопје1 Фокус Слободен Печат Мастило Мастило

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On - 28.11.2023

Случајот со исчезнувањето на 14 годишната Вања ја разбранува македонската јавност. Девојчето тргнало вчера на училиште во 7 часот и 30 минути и оттогаш и се губи секаква трага. Девојчето исчезна среде бел ден во центарот на Скопје во населбата Дебар ...

Полицијата е во потрага по 14-годишно девојче во Скопје

Deutsche Welle

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Што значи системот „Најди ме“ и колку може да помогне во наоѓање на малата Вања: „Битно е јавноста да разбере што е можно побрзо и да продолжи истрагата“

Локално

Во последните три години во Македонија исчезнале над 70 малолетници

Независен

74 малолетници исчезнале за три години - Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

Скопје инфо

Полицијата трага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести - 28.11.2023

Втор ден се трага по исчезнатото 14-годишно девојче на кое вчера и се изгуби трагата на пат накај ОУ „Јохан Хајнрих Песталоци“. Министерството за внатрешни работи информира дека се вклучени целосните капацитети.

Полицијата продолжува со потрагата по исчезнатото девојче во Скопје

Сакам да кажам

Полицијата трага по 14-годишно девојче од Скопје

Канал5

Се уште нема трага од исчезнатата тинејџерка, полицијата трагаше во текот на целата ноќ

Телма

Ни трага ни глас од исчезнатото 14-годишно девојче, лоциран е само последниот сигнал од телефонот

Мета

Исчезна 14-годишна тинејџерка – семeјството се сомнева дека е киднапирана

Телма

Полицијата во потрага – Исчезна четиринаесетгодишно девојче од Скопје

Centar

Макфакс Мета Zoom Опсервер Кајгана 24 Вести Н.Македонија

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“, од каде што ѝ се губи трагата; „Како родители мислиме само на ...

Макфакс - 28.11.2023

МВР интензивно трага по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје откога вчера, во 8.35 часот, мајка ѝ пријавила дека е исчезната. Мајката на исчезнатото девојче за „Макфакс“ раскажува дека и таа и полицијата го прегледувале нејзиниот компјутер, но дека ...

Мајката на исчезнатата Вања: Полицијата не пронајде ништо во компјутерот, последно е регистрирана кај „Броз кафе“

Локално

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Опсервер

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

Скопје инфо

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

MTM

Исчезнатoто девојче последен пат забележано кај „Броз кафе“ од каде ѝ се губи трагата

4NEWS

Исчезнатата Вања последен пат забележана кај „Броз кафе“ од каде и се губи трагата; „Како родители мислиме само на најлошото“, вели мајката

Точка

Press24 Кајгана

Случајот со исчезнатата малолетничка од Скопје пријавен во полиција

Курир - 27.11.2023

Четиринаесет годишното девојче од Скопје, за кое мајката објави на социјалните мрежи дека е исчезнато, е пријавено и во полиција. Од МВР за Курир потврдуваат дека утринава добиле пријава во 08:35 часот.

ТРГНАЛА ВО ШКОЛО И НЕ СЕ ВРАТИЛА: Девојче изгубено во Центар, мајката бара помош да ја најде

Фактор

Исчезна 14-годишна девојка на пат кон училиште во Скопје: Мајката со апел за помош

А1 On

Полицијата трага по 14-годишната Вања, последен пат видена во Дебар маало

Република

Мајка бара помош: Вања е исчезната од утринава - последен пат е видена во Дебар маало додека одела кон училиште

Скопје инфо

Тргна на училиште и ја снема, трагата ѝ се губи на „Партизанска“ – вели мајката на исчезнатата Вања Ѓорчевска (14) од Скопје

ММС

Загрижена скопјанка трага по ќерка ѝ: Излезе за на училиште, и се губи трага, видена е последно во Дебар Маало

Скопје1

Точка +инфо ММС 24Инфо Порта Нетпрес Денешен Во Центар

Полицијата трага по 14-годишно девојче во Скопје чија трага се изгубила на пат накај училиште

360 степени - 27.11.2023

Според објавата на мајката на девојчето на социјалните мрежи, 14-годишничката тргнала од дома накај училиште во 7:20 часот по што ѝ се губи секаква трага. Последен пат била видена во Дебар Маало на пат кон училиштето „Јохан Хајнрих Песталоци“ ...

Полицијата трага по 14-годишно девојче кое тргнало кон училиште, по што и се губи секаква трага

ТВ21

Ученичка од Песталоци исчезнала на пат кон училиште - апел на мајката за помош

Press24

Исчезна девојче од Скопје, последен пат видена во Дебар Маало

Слободен Печат

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје, мајката бара помош ако некој ја види да пријави

МКД

Ученичка од Песталоци исчезнала на пат кон училиште – апел на мајката за помош

Вести плус

Се прегледуваат камери, се вршат разговори со блиските на исчезнатото 14-годишно девојче, МВР апелира да не се шират дезинформации

360 степени