TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО НА ДЕНОТ: И Фатих Терим би посакал ваков тим

Екипа - 21.10.2021

Невообичајна грешка го одбележа денешниот натпревар помеѓу Локомотива Москва и Галатасај во Лига Европа. Имено на семафорот при најавата на тимови турскиот состав беше претставен со играчите на Баерн Минхен од претходната сезона, а „погодени“ беа ...

Неверојатна грешка во Москва, на Фатих Терим му направија перфектен тим! (ФОТО)

24Фудбал - 21.10.2021

На мечот од Лига Европа меѓу Локомотив Москва и Галатасарај се случи една несекојдневна грешка која ги насмеа сите. Галатасарај го доби мечот со 1-0, но она за кое сите зборуваат се случи пред почетокот.

Неверојатен кикс во Москва: За Галатасарај настапуваат Нојер, Милер, Левандовски…

Спортклуб - 21.10.2021

Необична грешка се случи вечерва во Москва на мечот меѓу Локомотив и Галатасарај. Пред овој меч организаторите на големиот семафор ги прикажаа составите на двата тима, а кога се појави составот на Галатасарај, многумина беа изненадени.

Русите се збунија – Моќен е Галасатарај вечерва, игра со 10-мина фудбалери на Баерн Минхен (Фото)

Спортманија - 21.10.2021

Интересна варијанта се појави на семафорот на стадионот во Москва. Русите се збунија во секвенца што е комична и го најавија гостинот од Истанбул со сосема погрешен тим вечерва, за мечот меѓу Локомотив Москва и Галатасарај.

Комедии во Москва: Фатих Терим ги избра стартерите на Галата – Ноер, Милер, Суле...(ФОТО)

Sport 1 - 21.10.2021

Урнебесна грешка се случи вечерва во Моксва пред мечот Локомотив – Галатасарај, откако на семафорот наместо првиот тим на турскиот гигант, навивачите ги изненади составот – стартерите на Баерн Минхен.