TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат ...

Фокус - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Наќевски. Мајката на Александар, Зорица Наќевска побара од судот и од ...

Татко на убиено момче кај Смилковско езеро побара стражарно приведување на Заев и претрес на седиштето на СДСМ

Сакам да кажам - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа што како политички противник на ДУИ им изнел конкретни докази за вмешаност на функционери од ...

Наќевски: Обвинетиот Азири разговарал со Невзат Бејта од ДУИ

Фокус - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм се обрати пред судот. И тој, како и претходно неговата сопруга побара од судот јавно да се ...

Само што почна, рочиштето за „Монструм“ се одложи за 15 мај

Мета - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ е одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија. Денешното рочиште, кое беше прво откако СЈО го презеде предметот, беше прекинато на самиот почеток, на што ...

Случај „Монструм“: Заев манипулира, вмешан е и Бејта

Независен - 17.04.2018

Повторното судење за случајот „Монструм“ кој се однесува на убиството на петте момчиња на Смилковско езеро е одложено за 15 мај. Причина е отсуството на обвинетиот Фејзи Азири, кој вчера бил хоспитализиран на одделението за пулмологија во скопскиот ...

Се одложи рочиштето за Монструм, Фетаи тврди дека се спремни, но во судницата не се појави обвинетиот Азири

Фокус - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

(Видео) Судењето за „Монструм“ одложено, Фетаи реагира за отсуството на еден од обвинетите

Макфакс - 17.04.2018

Случајот „Монструм“ е одложен за 15 мај поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири, кој според одбраната бил хоспитализиран на пулмологија. На ова реагира обвинителката Фатиме Фетаи велејќи дека е несериозно отсуство на обвинет да се правда само со ...

Прво рочиште за „Монструм“ откако случајот го презеде СЈО

Фокус - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Денеска почна рочиштето за „Монструм“, прво откако предметот е под СЈО

Мета - 17.04.2018

Денеска во Кривичен суд почна рочиштето за случајот „Монструм“, прво откако овој предмет го презеде Специјалното јавно обвинителство. Во судницата се присутни обвинителите Фатиме Фетаи, Ленче Ристовска и Гаврил Бубевски, како и сите обвинети, освен ...

Одложено рочиштето за „Монструм“, не се појави обвинетиот Азири

Слободен Печат - 17.04.2018

За денеска во Кривичниот суд беше закажано рочиште за случајот „Монструм“, односно убиството кај Смилковското Езеро во 2012, прво откако СЈО го презеде овој предмет. Но, рочиштето се одложува бидејќи во судницата не се појави Фејзи Азири, кој, како ...

СЈО првпат влегува во судница за петкратното убиство кај Смилковско

+инфо - 17.04.2018

Во Кривичниот суд за утрово е закажано рочиште за случајот „Монструм“ кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковско езеро на 12 април 2012 година. За првпат во судница како застапници на обвинението треба да се појават обвинители од СЈО, ...

Мајка на жртва во „Монструм“: На мртвите деца им течеа солзи додека да ги погребаме

Слободен Печат - 17.04.2018

Денешното рочиште за „Монструм“ е одложено за 15 мај, но и покрај тоа, збор побараа родителите на една од жртвите, убиениот Александар Наќевски, кои побараа судот да ја утврди вистината за тоа што се случувало.

Мајката на убиениот Александар прочита транскрипт од разговор

Либертас - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Накевски. Мајката на Александар, Зорица Накевска побара од судот и од ...

Татко на убиено момче кај Смилковско Езеро побара претрес на седиштето на СДСМ, тврди дека „бомбите“ се таму

Слободен Печат - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа што како политички противник на ДУИ им изнел конкретни докази за вмешаност на функционери од ...

Наќевски: Обвинетиот Азири разговарал со Невзат Бејта од ДУИ

Либертас - 17.04.2018

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм се обрати пред судот. И тој, како и претходно неговата сопруга побара од судот јавно да се ...

Случај „Монструм“: Родителите на убиените момчиња побараа судот да изврши претрес во седиштето на СДСМ

Република - 17.04.2018

Повторното судење за случајот „Монструм“ кој се однесува на убиството на петте момчиња на Смилковско езеро е одложено за 15 мај. Причина е отсуството на обвинетиот Фејзи Азири, кој вчера бил хоспитализиран на одделението за пулмологија во скопскиот ...

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Курир - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Прво судење за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Точка - 17.04.2018

За денеска во кривичниот суд е закажано рочиште за случајот „Монструм“ откако го презеде специјалното јавно обвинителство. На 19 февруари оваа година обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро добија доживотни казни затвор, за потоа ...

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Канал5 - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат од тие солзи – порача мајката на ...

Скопје инфо - 17.04.2018

Иако денешното рочиште за Монструм ќе се одложи бидејќи во судот не се појави обвинетиот Фејзи Азири, збор во судницата побараа мајката и таткото на убиениот Александар Наќевски, пишува Фокус .

Не се појави обвинетиот Фејзи Азири, откажано рочиштето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро

Фактор - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја решат мистеријата петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското Езеро. Денеска во Кривичниот суд се одржува првото рочиште откако предметот го ...

Прво рочиште за “Монструм” откако го презеде СЈО

Курир - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Мајката на убиениот Александар: На нашите мртви деца им течеа солзи додека да ги погребаме, извршителите да се плашат ...

Курир - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Се одложи рочиштето за Монструм, не дојде обвинетиот Азири

Локално - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Кајгана - 17.04.2018

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Либертас - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Мојот син плачеше мртов со отворени очи, плашете се од тие солзи сите кои сте вмешани, порача мајката на убиениот ...

МКД - 17.04.2018

Отсуство поради болест на обвинетиот Фејзи Азири го одложи судењето за случајот „Монструм“ за 15 мај. Адвокатот Насер Рауфи во судот достави известување дека обвинетиот Азири од вчера бил хоспитализиран на клиниката за пулмологија.

Се одложи рочиштето за Монструм, во судницата не се појави обвинетиот Азири

Шеталиште - 17.04.2018

Обвинителите од СЈО, Фатиме Фетаи, Ленче Ристоска и Гаврил Бубевски ќе се обидат да ја разоткријат мистеријата околу петкратното убиство во 2012 година што се случи кај Смилковското езеро.

Поради отсуство на обвинетиот Азири, рочиштето за „Монструм“ одложено за 15. мај

еМагазин - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде Специјалното јавно обвинителство (СЈО), денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15. мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Независен - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

СЈО влегува во судница со „Монструм”

Република - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Започнува новото рочиште за „Монструм“

Фактор - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

ВИДЕО: Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

А1 On - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за масакрот кај Смилковци - случајот во рацете на СЈО

Скопје инфо - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Сител - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

24Инфо - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Н.Македонија - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

„Монструм“ одложен, не дојде еден од обвинетите

Нова ТВ - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

24 Вести - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Одложено првото рочиште за „Монструм“ откако СЈО го презеде предметот

Р.С.Европа - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Канал 77 - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

Стандард - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Локално - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Прво рочиште за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Слободен Печат - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Почна првото рочиште за „Монструм“ откако СЈО го презеде предметот

Стандард - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО.

Прво судење за „Монструм“ откако го презеде СЈО

Либертас - 17.04.2018

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година, прво откако предметот го презеде СЈО.

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 15 мај

CivilMedia - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.

Денес прво рочиште за „Монструм“ откако е под ингеренции на СЈО

Таратур - 17.04.2018

Денес во Кривичниот суд закажано е првото судско рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година. Предметот „Монструм“ минатиот месец го презеде Специјалното јавно ...

Рочиштето за „Монструм“ се одложи, обвинетиот Фејзи Азири бил во болница

+инфо - 17.04.2018

Рочиштето за случајот „Монструм“ прво откако го презеде СЈО, денеска на самиот почеток веднаш беше прекинато и одложено за 15 мај, поради отсуство на обвинетиот Фејзи Азири кој бил хоспитализиран на пулмологија.