TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саем за роботи во Лас Вегас

Алсат-М - 13.01.2018

Технолошкиот саем во Лас Вегас беше исполнет со десетици роботи со разни функции кои беа во трка да привлечат повеќе внимание. Разновидноста на уредите на иднината почнуваше од роботи кои вршат работи од домаќинството, до роботи кои се во можност да ...

Жешко видео: Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Таратур - 12.01.2018

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа уште посимпатично. Вусшност 16 девојки облечени само во долна облека влегоја во рингот и започна борба.

Спектакл на "CES": Дронови го осветлија небото над Лас Вегас

Точка - 12.01.2018

Небото над Лас Вегас синоќа беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...

Иронија: На најголемиот саем за електроника снема струја

USB - 12.01.2018

Посетителите на најголемиот саем за електроника и технолошки иновации кој што секоја година во јануари се одржува во Лас Вегас во Невада, останаа изненадени откако најголемиот дел од Конгресниот центар остана без електрична енергија.

Кои држави го поттикнуваат иноваторството?

Глас на Америка - 11.01.2018

Повеќе од 60 држави се преставија на овогодинешниот Саем за електроника ( CES ), којшто неделава се одржува во Лас Вегас. Големото меѓународно присуство сведочи за светскиот интерес за претприемништвото и електрониката.

Снема струја на најголемиот саем за електроника и технолошки иновации во светот

А1 On - 11.01.2018

Посетителите на најголемиот саем за електроника и технолошки иновации, кои секој јануари се одржува во Лас Вегас, ги изненади снемувањето на струја, поради што поголемиот дел од Конгресниот центар остана во мрак.

Снема струја на најголемото технолошко шоу на светот (видео)

Канал5 - 11.01.2018

Она што требаше да биде најголемо претставување на светската технологија, се претвори во срам за организаторите . Илјадниците посетители на шоуто на технологијата во Лас Вегас останаа во темнина , иако беа дојдени да ги видат најновите достигнувања ...

Жешко видео: Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Спортски - 12.01.2018

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа уште посимпатично. Вусшност 16 девојки облечени само во долна облека влегоја во рингот и започна борба.

Спектакуларно лајт шоу на CES во Лас Вегас (ВИДЕО)

USB - 13.01.2018

Небото над Лас Вегас синоќа беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...

Жешко видео: Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Сваштарник - 12.01.2018

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа уште посимпатично. Вусшност 16 девојки облечени само во долна облека влегоја во рингот и започна борба.

Спектакуларно лајт шоу од дронови на CES во Лас Вегас (ВИДЕО)

БркајРабота - 13.01.2018

Небото над Лас Вегас вчера беше осветлено од светлечки дронови кои што направија вистинско шоу над популарната фонтана пред хотелот „Белаџио“. Светлечкото шоу со синхронизираните дронови е направено по повод одржувањето на најголемиот саем за ...

Во Лас Вегас одржана борба од соништата!

Сител - 13.01.2018

Луѓето станаа големи фанови на ММА борбите, а кој друг ако не Лас Вегас не го измени тоа и не го направи да изгледа уште посимпатично. Вусшност 16 девојки облечени само во долна облека влегоја во рингот и започна борба.