TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Бешикташ прокоцка 3:0, а Балотели предизвика хаос

Sport M - 22.09.2021

Актуелниот шампион на Турција, Бешикташ иако водеше со 3:0 сепак не успеа да победи против Адана на синоќешниот меч. На крајот беше 3:3, а последниот гол го примија во судиското продолжение.

Тренерот на Бешикташ шокиран од прославата на Балотели: Никогаш не сум видел вакво нешто

Дерби - 22.09.2021

Марио Балотели постигна спектакуларен гол во кам-бекот на Адана Демирспор против Бешикташ, натпревар кој ќе остане запаметен по откачената прослава на прославениот италијански напаѓач. Натреварот заврши 3:3 откако фаворизираниот Бешиташ испушти ...

ВИДЕО: Супер Марио му се одмазди на тренерот кој го нарече Балотели „без мозок“

Слободен Печат - 22.09.2021

Во вторникот во рамките од шестото коло на најсилната турска лига во Истанбул ремизираа екипите на Бешикташ и Адана Демирспор. За Адана Демирспор настапува Марио Балотели кој повторно се најде во центарот на вниманието.

Балотели продолжи со провокациите: Имаме мозок но и големи муда! (ФОТО)

24Фудбал - 22.09.2021

Марио Балотели се огласи на социјалните мрежи, напаѓачот вели дека тој и неговите соиграчи од Адана Демирспор имаат мозок, но пред се муда и големо срце. Бешикташ и Адана Демирспор синоќа одиграа возбудлив натпревар, домаќините водеа 3-0 но гостите ...

Балотели постигна страшен гол и уникатно прослави пред тренерот кој му порача дека „нема мозок“ (Видео)

Дерби - 22.09.2021

Бешикташ по вторпат не победи оваа сезона во турската фудбалска Суперлига, и тоа откако изминатава вечер имаше убедлива предност од 3:0 по 60 минути игра. Адана Демирспор се избори за спектакуларно враќање во мечот и освои голем бод во 97-та минута ...

Балотели постигна страшен гол и уникатно прослави пред тренерот кој му порача дека „нема мозок“

Точка - 22.09.2021

Бешикташ по вторпат не победи оваа сезона во турската фудбалска Суперлига, и тоа откако изминатава вечер имаше убедлива предност од 3:0 по 60 минути игра. Адана Демирспор се избори за спектакуларно враќање во мечот и освои голем бод во 97-та минута ...

Голчиште на Балотели, луд кам бек и одмазда за тренерот на Бешикташ

Оff.net - 22.09.2021

Бешикташ и Адана Демирспор приредија драматичен натпревар на кој турскиот првак не успеа да победи и по убедлива предност од 3:0. Гостите израмнија во 97-ма, а еден од главните протагонисти беше Марио, кој добро и што не изеде ...

ВИДЕО: Каде е Марио Балотели, таму е шоуто и спектаклот

Дриблинг - 22.09.2021

Адана Демирспор тимот каде што оваа година настапува Марио Балотели успеа да дојде до неверојатно реми иако имаше негатива од три бода и тоа против еден од најголемите турски великани. Тие губеа со 3:0 од Бешикташ на гостински терен, но на крајот ...

Балотели постигна спектакуларен гол и го прослави во свој стил🎥

Спортски - 21.09.2021

Бешикташ и Адана одиграа фантастичен натпревар, домаќините имаа предност од 3:0, но тимот на Монтела стигна до израмнувањето. Инспиратор на пресвртот беше Марио Балотели кој постигна спектакуларен гол од дваесетина метри.

Балотели постигна голчиште па тргна да расчистува сметки стари 8 години со тренерот на Бешикташ (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2021

Марио Балотели предизвика голем инцидент на дуелот помеѓу Бешикташ и Адана Демирспор, напаѓачот постигна голчиште па тргна да расчиствува сметки стари 8 години со тренерот на домаќините и да ја провоцира клупата.

Шоу на Балотели: Гол и прослава за тренерот кој кажа дека „нема мозок“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 21.09.2021

Марио Балотели одигра одлична партија во Турција и на својот тим му донесе реми против големиот фаворит и актуелен првак Бешикташ (3-3). Италијанецот забележа гол и асистенција за Адана, но не можеше добриот настап да мине без скандали.

Балотели направи хаос: Цела клупа на Бешикташ сакаше да го тепа (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.09.2021

Во дуелот од шестото коло во турската Суперлига, Бешикташ и Адана Бемирспор одиграа 3-3 во спектакуларен натпревар, а шоуто го украде Марио Балотели кој направи хаос на крајот на мечот. Балотели доби жолт картон затоа што ги провоцираше навивачите, ...

Балотели шоу: осум години чекаше одмазда, конечно дочека, предизвика и голем инцидент (Видео)

Спортманија - 21.09.2021

Ново лудување на Италијанецот, овојпат во Турција. Бешикташ водеше со 3-0 против Аданаспор, а на крајот средбата од турската Суперлига заврши со шокантни 3-3. Инспиратор на изненадувањето беше Марио Балотели кој после мечот предизвика инцидент.