TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бенсман саксофон квартет, вистинско освежување за публиката на „Охридско лето“

Макфакс - 13.08.2019

Концерт што долго ќе се памети приреди Бенсман саксофон квартетот кој синоќа настапи на „Охридско лето“ со маестрално музицирање и со внимателно одбран репертоар. Вечерта на саксофони во црквата „Света Софија“ која и покрај исклучително топлото ...

Концерт за саксофони на Охридско лето

Сакам да кажам - 12.08.2019

Квартетот саксофони „Бенсман“ вечерва во 21 часот ќе одржи концерт во црквата „Св.Софија“ на 59. Охридско лето. Ќе настапат Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов – баритон саксофон.

Бурни овации за Бенсман саксофон квартетот

Република - 13.08.2019

Концерт што долго ќе се памети приреди Бенсман саксофон квартетот кој синоќа настапи на „Охридско лето“ со маестрално музицирање и со внимателно одбран репертоар. Вечерта на саксофони во црквата „Света Софија“ која и покрај исклучително топлото ...

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

Опсервер - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

Во црквата „Св. Софија“: Концерт на Бенсман саксофон квартет

Вечер - 11.08.2019

Во Црквата „Св. Софија“, во рамките на Охридско лето, утревечер (12 август), со почеток од 21 часот, ќе настапи Бенсман саксофон квартет, во состав Детлеф Бенсман, сопран саксофон, Тианхонг Ву, алт саксофон, Лиу Паи, тенор саксофон, Нинослав Димов, ...

Бенсман саксофон квартет – вистинско освежување за публиката на „Охридско лето“

Слободен Печат - 13.08.2019

Публиката по завршувањето на концертната програма со бурни овации ги врати уметниците повторно на подиумот, по што тие го отсвирија Хорхе Лопез Марин со композицијата „Ел медико де пијанос“, милозвучни ноти, напишани токму за саксофон квартет.

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

А1 On - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

Уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот вечерва на „Охридско лето“

+инфо - 12.08.2019

Во периодот од 2007 година, па сé до денес, може да се вбројат низа успешни концерти и настапи на врвни музички фестивали како низ Германија, така и во цела Европа, и три концертни турнеи во САД (2008) и Кина (2008, 2017).

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

Курир - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

На „Охридско лето" вечер со уметниците од „Бенсман" саксофон квартетот

Канал5 - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето" вечерва се уметниците од „Бенсман" саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

24 Вести - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

Нетпрес - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

Во „Света Софија“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

МКД - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето" вечерва се уметниците од „Бенсман" саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

MakPress - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

Бенсман саксофон квартет вечерва на „Охридско лето“

OhridNews - 12.08.2019

Во рамки на фестивалот „Охридско лето“ вечерва, во црквата Света Софија со почеток во 21 часот, е концертот на Бенсман саксофон квартет во кој членуваат Детлеф Бенсман- сопран саксофон, Тианхонг Ву- алт саксофон, Лиу Паи- тенор саксофон, Нинослав ...

Концерт за саксофони на „Охридско лето“

Република - 12.08.2019

Фестивалската програма на 59-тото „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на Бенсман Саксофон Квартетот што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот. Ќе настапат Детлеф Бенсман- сопран саксофон, Тианхонг Ву- алт саксофон, ...

„Охридско лето“ : Вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

Независен - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

Бенсман Саксофон Квартетот на „Охридско лето“ вечерва

Слободен Печат - 12.08.2019

Ќе настапат Детлеф Бенсман- сопран саксофон, Тианхонг Ву- алт саксофон, Лиу Паи- тенор саксофон и Нинослав Димов- баритон саксофон. Фестивалската програма на 59-тото „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на Бенсман Саксофон Квартетот што ќе ...

Концерт на Бенсон Саксофон Квартет на фестивалот „Охридско лето“

Макфакс - 12.08.2019

Фестивалската програма на 59-тото „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на Бенсман Саксофон Квартетот што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот. Ќе настапат Детлеф Бенсман-сопран саксофон, Тианхонг Ву- алт саксофон, ...

Концерт за саксофони на „Охридско лето“

Скопје1 - 12.08.2019

Фестивалската програма на 59-тото „Охридско лето“ продолжува вечерва со концерт на Бенсман Саксофон Квартетот што ќе се одржи во црквата „Света Софија“ со почеток во 21 часот. Ќе настапат Детлеф Бенсман- сопран саксофон, Тианхонг Ву- алт саксофон, ...

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

Алфа - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.

На „Охридско лето“ вечер со уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот

PressingTV - 12.08.2019

На програмата на Фестивалот „Охридско лето“ вечерва се уметниците од „Бенсман“ саксофон квартетот, во состав Детлеф Бенсман – сопран саксофон, Тианхонг Ву – алт саксофон, Лиу Паи – тенор саксофон и Нинослав Димов на баритон саксофон.