TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монструозни партии на Јокиќ и Брансон, Денвер и Њујорк на победа од конференциско финале (Видео)

Спортманија - 15.05.2024

Кошаркарите на Денвер нагетс уште еднаш покажаа зошто се актуелни НБА шампиони, откако и третпат по ред ја совладаа Минесота, овој пат со 112-97, за водство од 3-2 во серијата. Шампионот лошо ја отвори серијата со два домашни порази, но следуваа ...

Прво МВП трофејот а потоа ПЕРФЕКЦИЈА на Јокиќ за 3:2 против Минесота, и Њујорк води со 3:2! (ВИДЕО)

SportSport

Поранешниот НБА шампион со пофалби за Јокиќ: На теренот е како хирург!

Слободен Печат

Доужер: Јокиќ е пример за посветеност, МВП наградата е сосема заслужена

Gol.mk

Јокиќ: Петтиот натпревар ќе биде најтежок во нашите животи

Екипа

Ново шоу на Јокиќ, Денвер го врати и вториот „брејк“

Екипа

ВИДЕО: Јокиќ одигра шампионски, Денвер со нов „брејк“ ја врати серијата во Колорадо

Gol.mk

Телма Sport 1 Екипа Спортски Слободен Печат Оff.net SportSport TopSport

Дојде време во серијата помеѓу Денвер и Минесота првпат да победи домаќинот (Фото)

Спортманија - 14.05.2024

Петтите натпревари знаат да бидат пресудни во една плејоф серија во која резултатот е 2-2 во победи, па затоа не им е сеедно на НБА тимовите кои ќе играат вечерва, дали ќе имаат предност или негатива од 3-2.

Ѕвездата на Минесота: Денвер го има најдобриот кошаркар на светот

Екипа

Кој го отпиша шампионот? Денвер ги врати двата брејка и израмни против Минесота (ВИДЕО)

Sport 1

Шампионот е жив, Денвер го врати и вториот брејк против Минесота (ВИДЕО)

МКД

Никогаш не го отпишувај шампионот: Јокиќ повторно блесна, Денвер израмни против Минесота!

Спортски

НБА плеј-оф: Денвер го има најдобриот играч на светот!

Спортклуб

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

А1 On

Бриф Кајгана Канал5 24 Вести Кош 24Инфо OhridNews MakPress