TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарната бара цело Тетово да биде исклучено од струја, поплавени се подруми, се извлекувале луѓе и поплавени возила

Слободен Печат - 23.06.2024

Поради огромното невреме кое попладнево го зафати Тетово, со дожд и град, противпожарната служба на градот преку ЦУК, бара од ЕВН струјата во целиот град да се исклучи поради опасност од стујни удари.

Пожарната бара цело Тетово да биде без струја, поради невремето можни се струјни удари (ВИДЕО)

МКД

(ФОТО) Поплавени стотина куќи во Тетово – се бара исклучување на струјата во градот

Телма

Се бара исклучување на струјата во цело Тетово оти постои ризик по граѓаните од струен удар

ТВ21

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Макфакс

Поплавени подрумите во повеќе куќи во Тетово, се бара да се исклучи струјата во целиот град поради ризик од струен удар

Опсервер

Хаос во Тетово: поплавени домови, итно се бара исклучување на струја

Скопје1

Независен +инфо 4NEWS Курир MTM Н.Македонија Фокус Фактор

ЕВН ќе ја гасне струјата во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме

Макфакс - 23.06.2024

ЕВН ќе ја исклучува струјата улица по улица и населба по населба во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме што попладнево го зафати градот. Претходно од страна на ТППЕ Тетово преку ЦУК беше побарано исклучување на струјата во ...

Тетово улица по улица ќе остане без струја поради опасноста од струен удар по силното невреме

Опсервер

ВИДЕО: Над 200 пријави за штети во тетовско, оштетени и автомобили во движење на автопатот Тетово-Скопје

ТВ21

ЦУК: 200 пријави за штети во Тетово, пријави и за штети на возила (ФОТО/ВИДЕО)

4NEWS

ЕВН ЌЕ ЈА ИСКЛУЧУВА СТРУЈАТА ВО ТЕТОВО УЛИЦА ПО УЛИЦА: по барањата на пожарникарите

Фактор

ЦУК: На 112 има повеќе од 200 пријави на штети од невремето во Тетово

Независен

ЕВН ќе ја гасне струјата во Тетово поради опасноста од струен удар по силното невреме

MTM

ММС