TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напиток наменет за оние кои сакаат да ослабат многу килограми – рецепт

NMD - 29.05.2020

Ви го откриваме најмоќниот напиток за слабеење кој ќе ви овозможи за многу кратко време да ги стопите вишокот килограми. 1 лажичка корен од ѓумбир, изрендан 1 краставица 1 лимон 1 лимета (зелен лимон) 12 листови нане 1 литар вода Измупете ја и ...

Го јакне срцето, ја чисти крвта – маточината е природен лек против депресија, стравови и други пореметувања

NMD - 28.05.2020

За оваа мирисна билка која ја обожуваат пчелите, денес ни пишува познатиот билкар Мартин Најдовски. Доколку имате прашања во врска со билката или со начинот на приготвување и употребата на лековитите рецепти, можете да се обратите на неговата фан ...

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен Печат - 28.05.2020

Најновите студии направени околу тоа колкаво е позитивното влијание на лимонот врз целото тело покажале дека ова овошје поради високото ниво на витамин Ц и на калциум што го има во составот, важи за еден од најздравите плодови што ни ги дала ...

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир

Курир - 28.05.2020

Ѓумбирот е тропска зачинска билка која расте во висина од 100 до 150 сантиметри и потсетува на трска поради листовите. Коренот на ѓумбирот е меснат , во дебелина колку прст и околу 20 сантиметри долго.