TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зголемен број на корисници на апликацијата Сигнал

Либертас - 14.01.2021

Апликацијата за испраќање пораки Сигнал забележа драстичен пораст на бројот на корисници откако апликацијата ВацАп ги смени правилата. ВацАп ги смени правилата и набрзо корисниците на апликацијата ќе мора да ги споделат своите податоци со Фејсбук и ...

Signal преземена 7,5 милиони пати за само 4 дена!

Телефони.мк - 14.01.2021

Signal е најбараната апликација во последнава недела, која се смета за одлична алтернатива, откако WhatsApp ги промени правилата и условите на работа. 7,5 милиони корисници глобално ја инсталирале апликацијата во периодот од четврток до недела.

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Кајгана - 14.01.2021

Милиони луѓе ширум светот во последните неколку дена направија профил на апликацијата за размена на пораки Signal, со што оваа апликација стана најбараната во светот. Според официјалните податоци, во периодот од четврток до недела, апликацијата била ...

Американците полудеа по руската апликација – половина милион нови корисници за 4 дена

Слободен Печат - 13.01.2021

Повеќе од половина милион Американци ја презедоа руската апликација Телеграм за само 4 дена, од минатата среда до неделата, по гасењето на налогот на Доналд Трамп на Твитер и отстранувањето на апликацијата Парлер.

Signal и Telegram нагло станаа популарни по непопуларните најави на WhatsApp

USB - 13.01.2021

Многу корисници на апликацијата WhatsApp се одлучија да ги избришат своите профили, а најмногу „благодарение“ на новите правила за податоците кои ги донесе Facebook. Да потсетиме, WhatsApp пред неколку дена ги извести корисниците дека наскоро ќе ...

550.000 нови корисници за само 4 дена: Луѓето „полудеа“ по руската апликација

Точка - 13.01.2021

„Телеграм“ за кратко време стана втора најбарана апликација во САД, а во последните 72 часа добила дури 25 милиони нови корисници. Повеќе од половина од Американците ја презеле руската апликација „Телеграм“ за само четири денови, од минатата среда ...

Автогол: Американците масовно се приклучуваат на руска апликација

Кајгана - 13.01.2021

Повеќе од половина милион Американци ја презедоа руската апликација Telegram за само четири дена, од минатата среда до неделата, по отстранувањето на апликацијата Parler. Telegram со тоа стана втора најбарана апликација во САД, затоа што ...

550.000 нови корисници за само 4 дена: Американците „полудеа“ по руската апликација

Press24 - 13.01.2021

„Телеграм“ за кратко време стана втора најбарана апликација во САД, а во последните 72 часа добила дури 25 милиони нови корисници. Повеќе од половина од Американците ја презеле руската апликација „Телеграм“ за само четири денови, од минатата среда ...

Зголемен број на корисници на апликацијата Сигнал

Курир - 14.01.2021

пликацијата за испраќање пораки Сигнал забележа драстичен пораст на бројот на корисници откако апликацијата ВацАп ги смени правилата. ВацАп ги смени правилата и набрзо корисниците на апликацијата ќе мора да ги споделат своите податоци со Фејсбук и ...

Зголемен број на корисници на апликацијата Сигнал

Опсервер - 14.01.2021

– Апликацијата за испраќање пораки Сигнал забележа драстичен пораст на бројот на корисници откако апликацијата ВацАп ги смени правилата. ВацАп ги смени правилата и набрзо корисниците на апликацијата ќе мора да ги споделат своите податоци со Фејсбук ...

Signal за само неколку дена стана најбараната апликација во светот

USB - 14.01.2021

Милиони корисници ширум светот во последните неколку дена направија профил на апликацијата за размена на пораки Signal, со што оваа апликација стана најбараната во светот. Апликацијата за испраќање пораки Signal забележа драстичен пораст на бројот ...

Зголемен број на корисници на апликацијата Сигнал

MakPress - 14.01.2021

Апликацијата за испраќање пораки Сигнал забележа драстичен пораст на бројот на корисници откако апликацијата ВацАп ги смени правилата. ВацАп ги смени правилата и набрзо корисниците на апликацијата ќе мора да ги споделат своите податоци со Фејсбук и ...

„WhatsApp“ си даде автогол: Конкуренцијата „цвета“ поради новите правила

Денар - 13.01.2021

Многу корисници на апликацијата „WhatsApp“ се одлучија да ги избришат своите профили, а најмногу „благодарение“ на новите правила за податоците кои ги донесе „Facebook“. Потсетуваме, „WhatsApp“ пред неколку дена ги извести корисниците за тоа дека ...

Руски „Телеграм“ втора најбарана апликација во САД

Локално - 13.01.2021

„Телеграм“, социјалната мрежа и услугата за безбедно испраќање пораки, кои потекнуваат од Русија, била преземена 545.000 пати во периодот помеѓу среда, 6 јануари и недела, 9 јануари, трипати повеќе отколку во истиот период минатата недела, пренесува ...

WhatsApp си даде автогол: Конкуренцијата процуте поради новите правила

Кумановски м. - 13.01.2021

Многу корисници на WhatsApp одлучија да ги избришат своите профили, најмногу „благодарение“ на новите правила за податоци донесени од Facebook. Да потсетиме, WhatsApp ги информираше корисниците пред неколку дена за тоа дека наскоро ќе има промена во ...

Апликацијата „Signal“ доби над 810.000 нови корисници кои „побегнаа“ од „WhatsApp“

Слободен Печат - 12.01.2021

Бројот на нови корисници на апликацијата за пораки „Signal“ нагло се зголеми во последните денови, откако „WhatsApp“ ја ажурираше политиката за приватност на податоците. Во неделата, апликацијата „Signal“ била инсталирана од околу 810.000 луѓе ширум ...