TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем ги дотолчи обложувачите во чудна вечер, без очекуваните победи и на Баерн, Барса и Јувентус

Спортманија - 13.01.2021

Спарс ремизираа 1:1 со Фулам и само ги зголемија маките на сите што очекуваа лесни победи на фаворитите денеска Тотенхем ремизираше 1:1 со Фулам во меч од 16. коло во Премиерлигата и само ги дополни маките на обложувачите кои очекуваа бериќетна ...

Фулам му откина бод на Тотенхем, минималец на „граѓаните“ на „Етихад“ (видео)

OhridNews

Перфектната асистенција на Регилон се покажа како недоволна, Кавалеиро го разочара Мурињо (Видео)

Дерби

Тотенхем се сопна против Фулам, загуби два бода

Слободен Печат

Нов кикс на Тотнем, петто реми по ред за Фулам (ВИДЕО)

24Фудбал

Фулам му „откина“ нови поени на Тотенхем

TopSport

ВИДЕО: Тотенхем запрен од аутсајдерот Фулам, Мурињо мора да се задоволи само со бод

Дриблинг

Gol.mk Екипа SportMedia Sport 1 Екипа СуперСпорт Вечер Прес МКД

Манчестер Јунајтед ја одреди цената за Погба

Екипа - 13.01.2021

Пол Погба во последно време добива поголема минутажа во Манчестер Јунајтед, но тоа не ја менува неговата желба – на крајот од сезонава да си замине од „Олд Трафорд“. Ниту „црвените ѓаволи“ не се заинтересирани да го убедуваат Французинот да го ...

Погба: Знаевме дека ќе биде тешко, многу тешко, но желбата беше да победиме

Дриблинг

Погба ја крена формата и ја врати самодовербата, па пред средбата со Ливерпул порача: Сега е моментот

Дерби

Бербатов со уникатно видео го прослави враќањето на Манчестер Јунајтед на првото место на табелата

Дерби

ВИДЕО: Прекрасен гол на Погба, Манчестер Јунајтед е лидер во Премиер лигата, следува дербито со Ливерпул

Sport M

Погба кога фаќа волеј нема промаш

Оff.net

Манчестер Јунајтед се одлепи на +3 од Ливерпул

Денар

Точка Точка ММС Макфакс Спортклуб OhridNews Спортски

Лингард продолжува во Ница?

24Фудбал - 13.01.2021

Минатиот месец договорот на Лингард беше продолжен на дополнителни 12 месеци, односно беше искористена таквата опција, се’ со цел за фудбалерот не си замине на лето без никакво обештетување.

Лингард конечно го напушта Манчестер Јунајтед, но има само една понуда

Sport M

Изненадување: Ѕвездата на Манчестер Јунајтед се сели во Ница

Спортски

Миланско дерби за потписот на Лингард

Спортски

Хаосот во Премиерлигата продолжува, Астон Вила побара одложување на пресметката со Евертон

24Фудбал - 13.01.2021

Дури три заостанати натпревари би имала Астон Вила доколку им биде одложен и дуелот со Евертон во недела предвиден во рамките на 19 коло од англиската Премиерлига, која несомнено се соочува со голем хаос по мутацијата на коронавирусот која настана ...

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Дерби

Уште еден натпревар од Премиер лигата би можел да биде одложен поради Ковид-19

Точка