TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Реал очекувано славеше на гостувањето кај Милано

Сител - 14.03.2018

Екипата на Реал Мадрид забележа очекувана победа на гостувањето кај Армани Милано со 88-77 во воведниот дуел од 26.коло од Евролигата. До 11-тата победа во дванаесетте меѓусебни дуели против „манекените“, тимот на Реал го предводеа Густаво Ајон со ...

Реал осигура најмалку 4 позиција на табелата по 25 коло

Basketball - 14.03.2018

Факундо Кампацо го регистрира својот прв дабл-дабл со 14 поени и (личен рекорд) 11 асистенции, во триумфот кај Армани во Милано со 77:88. Кралевите имаат скор за најмалку делба на 4-та позиција на крајот на рундата, во која ја остварија 10-та ...

ВИДЕО: „Кралевите“ и без Дончиќ победнички си заминаа од Италија

Gol.mk - 13.03.2018

Реал Мадрид ја продолжи одличната серија против Олимпија Милано (77-88) и стигна до нова победа во рамките од 26. коло од Евролигата. Шпанците се вистинска ноќна мора за италијанскиот прволигаш, ривал кој го победуваат во 11 наврати од вкупно 12 ...