TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензините поевтинуваат

Телма - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ горивата со пониски цени

Кумановски м. - 22.07.2019

За половина, односно еден денари, од ноќеска на полноќ поевтинуваат нафтените деривати, соопшти Регулаторнта комисија за енергетика Цените на „Еуросупер БС-95“ и „Еуросупер БС-98“ се намалуваат за еден денар.

Горивата поевтинуваат

Макфакс - 08.01.2020

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се намалат за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло ...

Од утре нови цени на горивата, Регулаторна го пресмета ценовникот

Алсат-М - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Намалување на цените на бензините и дизелот

Додај Гас - 22.07.2019

Со новата Одлука е извршено намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,98%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на ...

Од полноќ нова цена на горивата

Слободен Печат - 22.07.2019

Ова се новите цени кои ќе важат во текот на целата недела. Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука со која од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот.

Намалување на цените на горивата!

CARClub - 22.07.2019

По неколку последователни зголемувања на цените на горивата, од вечерва на полноќ цените на горивата во нашата земја се намалуваат за половина, односно еден денар. Во согласност со методологијата која Регулаторната Комисија за Енергетика ја користи ...

Од полноќ: Поефтинуваат бензините и дизелот

Gostivarpress.mk - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денес на пладне ги одреди новите цени на горивата, кои ќе важат после полноќ, најмалку во една седмица. Малопродажната цена на бензините се намалува за 1 денар, дизелот ќе биде поефтин за 0,5 денари.

РКЕ пред одлука - од полноќ нови цени на горивавата

Press24 - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да донесе одлука за новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Со последната промена минатата недела бензините поскапеа за 1,5 денари, а дизелот и екстра лесното гориво за денар.

Бензините и дизелот поевтинуваат, ова се новите цени

+инфо - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од ноќеска горивата поевтинуваат

Фокус - 22.07.2019

Од ноќва на полноќ горивата поевтинуваат за половина односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за еден денар.

Поевтинуваат горивата, познати се новите цени

Скопје1 - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

СУПЕР ВЕСТ ЗА ВОЗАЧИТЕ: Поефтинуваат бензините и дизелот!

Магазин - 22.07.2019

Со новата Одлука е извршено намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,98%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на ...

РКЕ пред одлука: Од полноќ нови цени на горивата

Скопје инфо - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да донесе одлука за новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Со последната промена минатата недела бензините поскапеа за 1,5 денари, а дизелот и екстра лесното гориво за денар.

ОВА СЕ ЦЕНИТЕ: Возачи од полноќ ќе точите поевтини горива

Фактор - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат

Centar - 08.01.2020

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ ќе се намалат половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“, на „евродизелот“ (Д-Е V) и на екстра-лесното ...

Поевтинуваат бензините и дизелот, познати се новите цени

Курир - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Eуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Од полноќ нови цени на горивата

Курир - 25.11.2019

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. При последната промена на цените, бензините се намалија за половина денар, додека цената на дизелот остана непроменета.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Мета - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре нови цени на горивата: Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Точка - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за еден денар.

Од полноќ поевтинува бензинот и дизелот

PressingTV - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Од полноќ нови цени на горивата

Пулс24 - 30.09.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата, коишто ќе стапат во сила од ноќеска на полноќ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра ...

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Сител - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат за еден денар

Н.Македонија - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ горивата поевтинуваат за половина, односно за денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се намалуваат за еден денар.

Од утре, се намалува цената на горивата во Македонија

Скопје инфо - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

РКЕ пред одлука – од полноќ нови цени на горивавата

Фокус - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да донесе одлука за новите цени на горивата, кои ќе важат од полноќ. Со последната промена минатата недела бензините поскапеа за 1,5 денари, а дизелот и екстра лесното гориво за денар.

Бензините поевтинуваат

Вечер - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од утре поефтин бензин

iPortal - 22.07.2019

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за еден денар, додека за половина денар се намалува цената на дизелот. Еуросупер БС – 95 ќе се продава за 69,5 денари за еден литар, додека Еуросупер БС – ...

Полнете резервоари - РКЕ ги соопшти новите цени на горивата кои важат од полноќ

Press24 - 22.07.2019

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ Бензините од полноќ поевтинуваат за 1 денар, а дизелот и екстра лесното гориво за половина денар.

Нови цени на бензините и дизелот

Република - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат од полноќ

ТВ21 - 30.09.2019

Од вечерва на полноќ ќе возиме со поевтини горива. Бензините и дизелот поевтинуваат за 1 денар, објави денеска Регулаторната комисијата за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на ...

Добра вест: Поевтинуваат бензините и дизелот

Пулс24 - 22.07.2019

Од ноќеска на полноќ бензините поевтинуваат за 1 денар, а дизелот и екстра лесното гориво за половина денар, објави Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 71,50денари за ...

РКЕ: Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Денешен - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Локално - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Независен - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

А1 On - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

1tv - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата поевтинуваат од ноќеска на полноќ

еМагазин - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Опсервер - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Нови цени на бензините и дизелот

PressingTV - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

Нетпрес - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

24 Вести - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за еден, а дизелот за половина денар

МКД - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

ММС - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар – одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Горивата од полноќ поевтинуваат, регулаторна ги објави новите цени

Скопје24 - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бeнзинитe пoeвтинувaaт зa eдeн, a дизeлoт зa пoлoвинa дeнaр

Бриф - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Дизелот поевтин за пола денар, бензините за еден денар

MakPress - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Канал5 - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Нови цени на горивата: Ќе возиме поевтино од ноќеска

24auto - 22.07.2019

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.